Meniu
Prenumerata

antradienis, lapkričio 29 d.

NT ir energetika
TIEKĖJŲ PAIEŠKOS
Kataras ir Vokietija sudarė ilgalaikį susitarimą dėl dujų tiekimo
Kataras sutiko tiekti Vokietijai 2 mln. tonų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) per metus mažiausiai 15 metų laikotarpiui, antradienį pranešė pareigūnai, didžiausiai Europos ekonomikai suskubus ieškoti alternatyvių dujų tiekėjų po Rusijos invazijos į Ukrainą.
Aktualijos
APKLAUSA
Pusė Lietuvos gyventojų taupo šiųmetei žiemai
Beveik pusė Lietuvos gyventojų taupė arba taupo pinigus šių metų žiemai, tačiau trečdalis jų neturi iš ko taupyti, rodo BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa.
Aktualijos
ENERGETIKA
G. Skaistė: VERT dokumentas – darbinis, energijos kainos paaiškės gruodžio viduryje
Valstybės kompensacijoms už dujas ir elektrą 2023 metams reikalinga suma bei visuomeninė elektros kaina ir dujų tarifai galutinai turėtų paaiškėti gruodžio viduryje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
IQ Tema
VYRIAUSYBĖS PUSIAUKELĖ
Krizių maratonas: Vyriausybė pasiekė pusiaukelę. Kaip jai sekėsi?
Prieš dvejus metus prisiekusi dešiniųjų Vyriausybė pasiekė kadencijos vidurį. Kaip sekėsi ministrų kabinetui ir atskiriems jo nariams, aiškinosi ir analizavo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius ir žurnalo apžvalgininkės Agnė Piepaliūtė ir Liepa Žeromskaitė.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Eurokomisarė K. Simson: siūloma dujų kainų viršutinė riba yra skirta ir kitų metų sezonui
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrams ketvirtadienį nepavykus susitarti dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos, už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson pareiškė, jog siūlydama kainų „lubas“ Komisija yra saistoma „parametrų“, kuriuos jai nurodė ES sostinės, ir kad valstybių narių vyriausybės, jei pageidauja, turi teisę susitarti dėl parametrų pakeitimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: viršutinė dujų kainų riba turėtų būti žemesnė nei 200 eurų
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams ketvirtadienį nesusitarus dėl dujų kainų viršutinės ribos, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad ji turėtų būti žemesnė nei 200 eurų už megavatvalandę (MWh).
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
I. Šimonytė: parama Ukrainos energetikos sistemai taip pat svarbu kaip ir ginklais
Rusijai nuolat apšaudant Ukrainos energetikos infrastruktūros objektus, parama šiai sričiai taip pat svarbu kaip ir ginklais, teigia Lietuvos premjerė.
Aktualijos
INTERESAI
Seimo pirmininkė: Vyriausybės nariai turi deklaruoti ryšius su „Ignitis grupe“
Seimo pirmininkė mano, kad energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės bei finansų viceministro Gedimino Norkūno ryšiai su valstybės kontroliuojama „Ignitis grupe“ turi būti deklaruoti.
Verslas
VERSLAS
„Ignitis grupės“ pelnas šiemet didėjo 65 proc, grupė didins investicijas Lietuvoje
Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ per devynis šių metų mėnesius uždirbo 184,9 mln. eurų grynojo pelno, arba 64,8 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 112,2 mln. eurų.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Premjerė neatmeta, kad nuo liepos gali keistis kompensavimo už energiją tvarka
Premjerė Ingrida Šimonytė sako neatmetanti, kad nuo kitų metų liepos kompensacijos už elektrą ir dujas galėtų būti mokamos pagal jų suvartojimą, tačiau dar reikia įvertinti, kiek toks pokytis būtų pagrįstas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias elektros kainas
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad nepriklausomi elektros tiekėjai turi reaguoti į mažėjančias kainas rinkoje. Jis teigė tikįs, kad per kelis mėnesius kainos vis dėlto atslūgs.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: dėl Rusijos smūgių Ukrainoje be elektros liko 4,5 mln. žmonių
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad dėl Rusijos vykdomų veiksmų prieš Ukrainos energijos tinklus be elektros liko apie 4,5 mln. žmonių.
NT ir energetika
VANDENS KAINA
Vandens tiekėjai: nuo sausio geriamas vanduo didmiesčiuose brangs iki 60 centų
Seimui leidus geriamojo vandens kainas nustatyti atsižvelgiant į elektros ir dujų kainų pokyčius, tris didžiausius šalies geriamojo vandens tiekėjus vienijančios asociacijos „Vandens jėga“ vadovas sako, kad vandens tarifas vartotojams nuo sausio turėtų kilti iki 50-60 centų už kubinį metrą.
Verslas
VERSLO IŠŠŪKIAI
E. Šiškauskienė: PVM lengvata aktuali daugiau nei 40 proc. viešojo maitinimo įmonių
Pasaulis
ENERGETIKA
D. Kreivys: ES vadovų siūlymai turi būti įgyvendinti iki žiemos
Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiams paraginus Bendrijos energetikos ministrus bei Europos Komisiją (EK) pateikti konkrečius sprendimus dėl elektros gamybai naudojamų dujų kainų lubų, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog tai turi būti padaryta iki žiemos.
ŽYMA
ENERGETIKA