Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 2 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
Lietuva ir Europa pavasarį pasitinka daugiau nei 50 proc. pilnomis dujų saugyklomis ir ženkliai nukritusiomis dujų kainomis
Pasibaigus žiemai ryškėja, kad Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES) pavyko atlaikyti Rusijos energetinį šantažą bei išsaugoti daugiau nei perpus pilnas gamtinių dujų saugyklas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
EK patvirtino 100 mln. eurų paramos schemą energijai imlioms Lietuvos įmonėms
Nuo energetinės krizės nukentėjusioms Lietuvos įmonėms Europos Komisija (EK) penktadienį patvirtino 100 mln. eurų vertės valstybės pagalbos schemą – verslas
Pasaulis
ENERGETIKA
Ukraina gamins branduolinį kurą, pakeisiantį rusišką kurą ES rinkoje
Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka lankėsi įmonėje, kurioje bus gaminamas branduolinis kuras Ukrainos atominėms elektrinėms, o vėliau ir eksportui į kitas šalis, pranešė Ukrainos energetikos ministerija.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Penktadienio kaleidoskopas: ES planai mažinti energijos suvartojimą, Bachmuto kova ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 10-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Energetika. Lietuvos energetikos agentūros ekspertų duomenimis, dujų kainos per praėjusią savaitę nukrito
Komentarai
KOMENTARAS
Elektros gamintojai suskirstyti. Metas imtis vartojimo
Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) kovo 7 d. patvirtinus pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašą (PETA), buvo galutinai leista peržengti prieš pusę metų nustatytą 2 gigavatų (GW) kvotą suminei saulės šviesos elektrinių galiai, nekeičiant įstatymo.
Verslas
„TELIA LIETUVA“
G. Kaminskaitė-Salters: aukštos energijos kainos – ir iššūkis, iš galimybė (interviu)
Naująja telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ vadove paskirta Giedrė Kaminskaitė-Salters sako, kad net ir mažėjant energijos kainoms išaugę jos kaštai išliks iššūkiu tiek įmonei, tiek visam telekomunikacijų sektoriui.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Ekspertai: įsigaliojančios dujų kainų „lubos“ – tik formalumas
Trečiadienį įsigaliosianti Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų gruodį sutarta 180 eurų už megavatvalandę (MWh) viršutinė dujų kainos riba tebus formalumas ir energetikos rinkai poveikio neturės, sako BNS kalbinti ekspertai.
Komentarai
Europa kol kas recesijos išvengė, tačiau ar ilgam?
Atslūgus įtampai energetikos rinkoje euro zonos ekonomika praėjusių metų pabaigoje tik per plauką išvengė ekonomikos susitraukimo. Infliacijai atsitraukiant, tarptautinės institucijos gerina
Komentarai
KOMENTARAS
Dalijant 2 GW pyragą, atsirado papildoma porcija galios. Tačiau ar ilgainiui jos užteks?
Po pusę metų trukusios pauzės, įjungta žalia šviesa saulės energetikos plėtrai Lietuvoje. Vis dėlto poreikis investuoti į tinklo plėtrą ir atsisakyti dirbtinių trukdžių išlieka. Istorija su 2 GW kvota tik išryškino poreikį valstybei investuoti į tinklo plėtrą.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: „Leopard“ perdavimas Ukrainai, Vilniaus gimtadienis ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausių sausio 25-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Segalovičienė: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: Lietuva prašo EK tarpininkauti derybose su Švedija dėl elektros „viršpelnių“
Lietuvai su Švedija derantis dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis, Vilnius kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl tarpininkavimo derybose, sako
The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Aukštos energijos kainos kenks bendrovėms ir vartotojams
Rusijos invazijos Ukrainoje padarinys – tai ilgas tunelis be šviesos gale energijos vartotojams. Vakarų sankcijos ir Rusijos apribota pasiūla lėmė spaudimą pasaulinėje naftos ir dujų prekyboje, kuri jau prieš tai patyrė įtampą dėl staigiai atsigavusios paklausos po pandemijos ir ilgus metus vyravusių nepakankamų investicijų į naują gavybą. Teoriškai 2023-ieji atrodo palankiau. Rusija rado kitus pirkėjus savo naftai ir dujoms, kurių Vakarų šalys nebepageidauja. Europa greičiausiai turi pakankamai dujų atsargų dabartinei žiemai pergyventi, o iki kito šaltojo sezono ji turės daugiau terminalų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniams priimti ir taps mažiau priklausoma nuo vamzdžiais tiekiamų rusiškų dujų. Vis dėlto tikėtina, kad energijos rinkos vėl užsiliepsnos. Matomos trys rizikos.
Pasaulis
ENERGETIKA
Vokietija atidarė antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų terminalą
Vokietija savaitgalį atidarė savo antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, kuris buvo pastatytas didžiausiai Europos ekonomikai siekiant atsikratyti priklausomybės nuo rusiškų energijos šaltinių.
ŽYMA
ENERGETIKA