Meniu
Prenumerata

antradienis, lapkričio 29 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
Eurokomisarė K. Simson: siūloma dujų kainų viršutinė riba yra skirta ir kitų metų sezonui
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrams ketvirtadienį nepavykus susitarti dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos, už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson pareiškė, jog siūlydama kainų „lubas“ Komisija yra saistoma „parametrų“, kuriuos jai nurodė ES sostinės, ir kad valstybių narių vyriausybės, jei pageidauja, turi teisę susitarti dėl parametrų pakeitimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: viršutinė dujų kainų riba turėtų būti žemesnė nei 200 eurų
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams ketvirtadienį nesusitarus dėl dujų kainų viršutinės ribos, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad ji turėtų būti žemesnė nei 200 eurų už megavatvalandę (MWh).
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrams nepavyko susitarti dėl dujų kainų viršutinės ribos
ES energetikos ministrams ketvirtadienį nepavyko susitarti dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos, kuria siekiama sušvelninti energijos krizę Europoje, o vieningą sprendimą priimti sutrukdė dideli nesutarimai dėl pradinio pasiūlymo, kurį daugelis pavadino tiesiog nevykusiu „pokštu“.
NT ir energetika
ENERGETIKOS KRIZĖ
G. Nausėda: Lietuvos netenkina EK pasiūlyta viršutinė dujų kainų riba
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo netenkina Europos Komisijos (EK) šią savaitę pateiktas siūlymas dėl viršutinės gamtinių dujų kainų ribos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrai tariasi dėl priemonių, skirtų sušvelninti energijos krizę
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrai ketvirtadienį susitinka aptarti priemonių, skirtų sušvelninti energijos krizę Europoje, tačiau jų nuomonės išsiskyrė pasiūlymo dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos klausimu.
Aktualijos
APLINKOSAUGA
Eurostatas: mažėjant plastikinių maišelių vartojimui, Lietuva vis tiek lieka pirma ES
Lietuva pagal vienam gyventojui tenkančių lengvųjų skaidrių plastikinių maišelių suvartojimą ir toliau užima pirmą vietą Europos Sąjungoje (ES), nors jų naudojimas sumažėjo, rodo naujausi Eurostato duomenys.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
G. Landsbergis žada kelti klausimą dėl ES sankcijų Baltarusijai griežtinimo
Vidaus reikalų ministerijai pranešus apie netinkamas sąlygas Baltarusijoje esantiems ir į Lietuvą siunčiamiems migrantams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada kelti klausimą dėl Europos Sąjungos sankcijų Minskui griežtinimo.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES įšaldė Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų
Europos Sąjunga jau yra įšaldžiusi Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų, penktadienį skelbia „Deutsche Welle“.
NT ir energetika
NESUTARIMAI
D. Kreivys: EK nepasiūlius dujų kainų lubų, dauguma ES šalių ketina blokuoti jos siūlymus
Aktualijos
SANKCIJOS
G. Landsbergis: sankcijos Iranui – žinutė, kad ES reaguos į bandymus padėti Rusijai kare
Sankcijos Iranui už ginklų tiekimą Rusijai – žinutė, jog Europos Sąjunga (ES) reaguos į bandymus padėti agresorei kare prieš Ukrainą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
ENERGETIKOS KRIZĖ
O. Scholzas: dujų kainų lubų nustatymui ES būtinas bendradarbiavimas su kitomis pirkėjomis
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) siūlomos gamtinių dujų kainų lubos, skirtos pažaboti didėjančias energijos sąnaudas, gali būti veiksmingos tik glaudžiai bendradarbiaujant su ES nepriklausančiomis partnerėmis, tokiomis kaip Pietų Korėja ir Japonija.
Pasaulis
ENERGETIKA
E. Macronas ragina Vokietiją pademonstruoti „solidarumą“ energetikos krizės akivaizdoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paragino Vokietiją pademonstruoti europinį „solidarumą“ sparčiai didėjančių energijos kainų fone, perspėdamas, kad Berlyno milijardinės vertės planas, skirtas padėti savo šalies vartotojams, gali lemti ES rinkos „iškraipymų“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES: Rusijos taikymasis į civilius „prilygsta karo nusikaltimui“
Europos Sąjunga mano, kad Rusijos raketų atakos prieš civilius Ukrainoje „prilygsta karo nusikaltimui“, pirmadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas spaudai.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
ES siunčia misiją į Armėniją padėti nustatyti sienos su Azerbaidžanu
Europos Sąjunga nusiųs į Armėniją „civilinę misiją“, padėsiančią nustatyti sieną su Azerbaidžanu, penktadienį, po Prahoje įvykusio susitikimo su Prancūzija, paskelbė tarpininkai.
NT ir energetika
ENERGETIKA
G. Nausėda: dujų kaina virš nustatytos galėtų būti kompensuota skolintomis lėšomis
Gamtinėms dujoms nustačius kainų lubas, virš jų esančią kainą Europos Sąjungą (ES) galėtų kompensuoti skolintomis lėšomis, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA