Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 2 d.

Verslas
EURO ZONA
Euro zonos metinė infliacija sumažėjo iki 6,9 proc.
Išankstiniu vertinimu, 2023 m. kovą euro zonos metinė infliacija turėtų būti 6,9 proc., t. y. mažesnė nei vasarį, kai siekė 8,5 proc., praneša Eurostatas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Lietuva ir Europa pavasarį pasitinka daugiau nei 50 proc. pilnomis dujų saugyklomis ir ženkliai nukritusiomis dujų kainomis
Pasibaigus žiemai ryškėja, kad Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES) pavyko atlaikyti Rusijos energetinį šantažą bei išsaugoti daugiau nei perpus pilnas gamtinių dujų saugyklas.
Finansai ir investavimas
EURO ZONA
ES lyderiai tikina, kad padėtis euro zonos bankininkystės sektoriuje yra stabili
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ir Europos centrinio banko (ECB) vadovė penktadienį siekė dar kartą patikinti rinkas, kad padėtis euro zonos
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
ES lyderiai patvirtino susitarimą dėl bendro šaudmenų pirkimo Ukrainai
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį patvirtino planą, pagal kurį per ateinančius 12 mėnesių Ukrainai bus išsiųsta 1 mln. artilerijos sviedinių, kad
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Čekijos prezidentas: Vakarų parama Ukrainai mažės
Ukraina, anot Čekijos prezidento Petro Pavelo, turi nusiteikti, kad Vakarų parama šaliai mažės. „Turime nepamiršti karo nuovargio ir ką tai reikš Vakarų valstybių paramai. Ji su laiku mažės“, – sakė P. Pavelas Vokietijos laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“.
Pasaulis
TBT
Žiniasklaida: Vengrija blokavo bendrą ES pareiškimą dėl TBT išduoto V. Putino arešto orderio
Vengrija sutrukdė paskelbti bendrą Europos Sąjungos šalių narių pareiškimą dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) išduoto Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderio, todėl bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis vietoje to paskelbė pareiškimą savo vardu, remdamasi šaltiniais pranešė agentūra „Bloomberg“.
Pasaulis
ENERGETIKA
Ukraina gamins branduolinį kurą, pakeisiantį rusišką kurą ES rinkoje
Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka lankėsi įmonėje, kurioje bus gaminamas branduolinis kuras Ukrainos atominėms elektrinėms, o vėliau ir eksportui į kitas šalis, pranešė Ukrainos energetikos ministerija.
Aktualijos
IQ FORUMAS
IQ forume Tauragėje – apie investicijas, tvarią plėtrą, pramonę skaitmeniniame amžiuje
IQ forumas po ketverių metų grįžta į Tauragę, kurioje kovo 31 d. kviečia vietos verslo, visuomenės ir politikos lyderius aptarti
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Nausėda: mokesčių reformos neturėtume siekti dėl ES lėšų
Vyriausybė mokesčius keisti turėtų ne norėdama pasiekti kriterijus Europos Sąjungos lėšoms gauti, o siekdama ištaisyti jos netolygumus, interviu portalui „15min“ sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
IQ Tema
PERKAMOJI GALIA
Brangi tėvynė: turtingose šalyse nebūna pigu – šią kainą dabar moka Vakarų Europą besivejanti Lietuva
2008-aisiais kilogramas duonos kainavo 1,3 euro, o dabar vidutinė duonos kilogramo kaina siekia apie 2,75 euro. Taigi duona Lietuvoje per 15 metų pabrango daugiau nei dvigubai, o visų prekių ir paslaugų kainos ypač didelį pagreitį pasiekė praėjusiais metais, kai buvo fiksuojama rekordinė infliacija.
Verslas
INFLIACIJA
Metinė infliacija euro zonoje vasarį nežymiai sumenko
Metinė infliacija euro zonoje vasarį sumenko iki 8,5 proc., ketvirtadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) oficiali statistikos agentūra Eurostatas.
Aktualijos
GYNYBA
Premjerė: amžinas dairymasis į Rusiją kuriant Europos saugumo sistemą yra žalingas
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Europos saugumo sistema turi būti kuriama be Rusijos, ir amžinas dairymasis į jos pusę yra žalingas.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda žada toliau ES kelti klausimus dėl „Rosatom“ sakcionavimo: laušime, nenurimsime
Prezidentas Gitanas Nausėda žada toliau kelti klausimus dėl „Rosatom“ įtraukimo į Europos Sąjungos sankcijų sąrašus.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda: dešimtasis ES sankcijų Rusijai paketas galėtų būti griežtesnis
Naujausias, dešimtasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas, kurį numatoma priimti penktadienį, galėtų būti griežtesnis, tačiau net ir tokios sankcijos yra geriau nei jokių, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Verslas
INFLIACIJA
Eurostatas: metinė infliacija Lietuvoje sausį – viena didesnių ES
Suderinta metinė infliacija Lietuvoje sausį buvo viena didesnių Europos Sąjungos (ES) šalyse, skelbia Eurostatas.
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA