Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.

Pasaulis
AFGANISTANAS
G7 ragina Talibaną atšaukti draudimą moterims dirbti NVO
Didžiojo septyneto (G7) užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį paragino Afganistaną valdantį Talibaną „skubiai atšaukti“ draudimą moterims dirbti nevyriausybinėse organizacijose, sakoma bendrame
Pasaulis
NAFTA
Rusija nuo vasario uždraus naftos eksportą į kainų „lubas“ taikančias šalis
Rusija antradienį paskelbė dekretą, draudžiantį parduoti naftą šalims ir įmonėms, besilaikančioms kainų „lubų“, dėl kurių susitarė Vakarų šalys, reaguodamos į
Pasaulis
JAV IR UKRAINA
J. Bidenas V. Zelenskiui patvirtino, kad JAV rems Ukrainą, kiek reikės
Volodymyras Zelenskis telefonu pasikalbėjo su Joe Bidenu ir padėkojo jam už precedento neturinčią amerikiečių karinę bei finansinę paramą Kyjivui, o JAV prezidentas pakartojo, kad jo šalis palaikys Ukrainą tiek, kiek reikės, pranešta oficialiu ukrainiečių prezidento „Telegram“ kanalu.
NT ir energetika
NAFTA
Ukraina: rusiškos naftos kainų lubos sunaikins Rusijos ekonomiką
Europos Sąjungos, Didžiojo septyneto (G-7) ir Australijos sutarta 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) viršutinė rusiškos naftos barelio kainos riba „sunaikins“ Rusijos ekonomiką, šeštadienį pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.
NT ir energetika
NAFTA
G 7 sutarė dėl rusiškos naftos kainų lubų
Turtingų demokratinių valstybių Didžiojo septyneto grupė (G7) ir Australija penktadienį oficialiai susitarė nustatyti rusiškos naftos barelio kainų 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) viršutinę ribą, kaip ir Europos Sąjunga, taip siekdamos atimti iš Kremliaus išteklius, skirtus karui Ukrainoje.
Pasaulis
NAFTA
OPEC+ greičiausiai toliau laikysis savo naftos gavybos mažinimo strategijos
Sekmadienį susitikusios didžiosios naftos gamintojos greičiausiai susitars dėl tolesnio savo dabartinės gavybos strategijos laikymosi arba net nuspręs toliau mažinti gavybą, pasaulyje krentant naftos kainoms, netrukus įsigaliosiant rusiškos naftos embargui bei ES šalims artėjant prie susitarimo dėl rusiškos naftos barelio kainų 60 JAV dolerių „lubų“.
Pasaulis
JAV IR PRANCŪZIJA
J. Bidenas, E. Macronas žada JAV ir Prancūzijos aljansą dėl Ukrainos ir demokratijos
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po ketvirtadienio derybų Baltuosiuose rūmuose pažadėjo drauge padėti Ukrainai ir spausti Rusijos lyderį Vladimirą Putiną nutraukti karą.
Pasaulis
G7 SUSITIKIMAS
G7 ministrų susitikime dominuoja nuogąstavimai dėl galimo Ukrainos karo išplitimo
Rusijos karo Ukrainoje pašaliniai padariniai ir nuogąstavimai, kad konfliktas galėtų išplisti į kitas šalis, ketvirtadienį dominavo per Didžiojo septyneto (G7) vidaus reikalų ministrų susitikimą Vokietijoje.
Pasaulis
G-7
A. Baerbock: G-7 neleis Rusijai šią žiemą sukelti ukrainiečių bado
Didžiojo septyneto (G-7) šalių grupė neleis Rusijai šią žiemą sukelti ukrainiečių „bado“ dėl jos puolimo šalyje, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
NT ir energetika
ENERGETIKOS KRIZĖ
Naftos kainų lubos: ar pavyks Vakarams įgyvendinti netikėtą E. Macrono viziją?
Į Didžiojo septyneto (G7) susitikimą Vokietijoje susirinkę galingiausių pasaulio valstybių vadovai aptarė dvi karščiausias temas: kaip sutramdyti Rusijos režimą ir
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV pareigūnas: G 7 viršūnių susitikimas didins „spaudimą Rusijai“
Lyderiai per būsimą Didžiojo septyneto (G 7) viršūnių susitikimą Vokietijoje paskelbs naujų priemonių, didinančių spaudimą Rusijai dėl jos invazijos į
Pasaulis
ENERGIJOS IŠTEKLIAI
G-7 svarsto Rusijos naftos ir dujų kainų apribojimo galimybes
Vakarų šalių diplomatai svarsto galimybes sukurti specialų mechanizmą energijos išteklių iš Rusijos kainoms apriboti, praneša JAV naujienų agentūra „Bloomberg“ ir
Pasaulis
G 7 SUSITIKIMAS
Per G 7 susitikimą JK ir Prancūzija išreiškė ilgalaikę paramą Ukrainai
Jungtinė Karalystė paragino sąjungininkes toliau ginkluoti Ukrainą ir griežtinti sankcijas Rusijai, Didžiojo septyneto (G 7) šalims penktadienį surengus derybas Vokietijos šiaurėje.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
G-7: laikas suspenduoti Rusiją JT Žmogaus teisių taryboje
Industrializuotų valstybių Didysis septynetas (G-7) ketvirtadienį paragino suspenduoti Rusiją Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje dėl „baisių veiksmų ir žiaurių nusikaltimų“ Ukrainoje.
NT ir energetika
DUJŲ TIEKIMAS
Kremlius grasina nutraukti dujų tiekimą Europai, jei už jas nebus mokama rubliais
Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai pareiškė, jog rusiškų gamtinių dujų tiekimas Europai gali būti nutrauktas, jei už jas nebus mokama Rusijos rubliais.
ŽYMA
G7