Meniu
Prenumerata

šeštadienis, kovo 25 d.

Pasaulis
KARO ĮTAKA
JT ir Rusija derasi dėl Ukrainos grūdų iniciatyvos
Jungtinės Tautos ir Rusija pirmadienį pradėjo derybas dėl Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, kuris padėjo sušvelninti pasaulinę maisto krizę, kilusią dėl Maskvos invazijos į kaimyninę šalį, pratęsimo.
Pasaulis
KARO ĮTAKA
Ukraina skaičiuoja, kad jos grūdų derlius sumažėjo 40 proc.
Ukraina apskaičiavo, kad jos grūdų derlius dėl Rusijos invazijos per metus sumažėjo maždaug 40 proc., penktadienį naujienų agentūrai AFP teigė šalies pramonės atstovas.
Pasaulis
UKRAINOS GRŪDAI
Rusija ir Turkija susitarė dėl nemokamo grūdų tiekimo skurdžiausioms šalims
Rusija ir Turkija susitarė nemokamai siųsti grūdų toms šalims, kurioms jų itin reikia, įskaitant Džibutį, Somalį ir Sudaną, penktadienį pranešė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
Pasaulis
GRŪDAI
Rusijai sugrįžus prie susitarimo, Ukrainos uostus paliko šeši laivai su grūdais
Iš Ukrainos uostų ketvirtadienį išplaukė šeši grūdų pakrauti laivai, praėjus dienai po to, kai Rusija vėl prisijungė prie susitarimo dėl eksporto per Juodąją jūrą, pranešė Turkijos gynybos ministras.
Pasaulis
V. Zelenskis: Ukrainos grūdų koridoriui reikia ilgalaikės apsaugos
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį sakė, kad grūdų gabenimo iš jo šalies koridoriui, numatytam Rusijos dabar sustabdytame susitarime, reikia ilgalaikės apsaugos.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
Turkija pasiryžusi stengtis, kad susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto toliau gyvuotų
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad Ankara yra „pasiryžusi“ toliau dėti pastangas, kad susitarimas, pagal kurį leidžiama eksportuoti grūdus iš Ukrainos, gyvuotų, nepaisant to, kad Rusija sustabdė savo dalyvavimą.
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Grūdų augintojai: derlius šiemet vidutinis, tačiau kokybė prastesnė
Šiemet kiek vėlavusi javapjūtė jau beveik baigta – grūdų augintojai skaičiuoja, jog liko tik nedideli plotai pupų, grikių ar kukurūzų. Nors derlius šiemet geresnis nei pernai, tačiau nuvylė jo kokybė, sako Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas.
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Lietuviški grūdai šiemet gabenami sklandžiau, bet brangiau
Lietuvoje baigiantis javapjūtei, grūdininkai sako, kad grūdai per Klaipėdos uostą šiemet gabenami sklandžiai, o vagonų trūkumą kompensuoja greitesnis jų judėjimas. Be to, grūdų perdirbėjai skaičiuoja, kad pervežimas šiemet pabrango daugiau nei dešimtadaliu.
Pasaulis
Pirmasis JT užsakytas kviečių pakrautas laivas pasirengęs išplaukti iš Ukrainos
Į pirmąjį Jungtinių Tautų užsakytą laivą, kuris pagal susitarimą, skirtą pasaulinei maisto krizei sušvelninti, turi gabenti grūdus iš Ukrainos, sekmadienį buvo pakrauta 23 000 tonų kviečių ir jis pasirengęs išplaukti, pranešė Kyjivas.
Aktualijos
GRŪDŲ EKSPORTAS
Pirmasis Ukrainos eksportuojamus grūdus gabenantis laivas pasiekė numatytą uostą
Pirmasis laivas, išgabenęs iš Ukrainos eksportuojamų grūdų krovinį nuo Rusijos invazijos pradžios, pasiekė kelionės tikslą Turkijoje, pirmadienį pranešė ukrainiečių Infrastruktūros ministerija.
Verslas
GRŪDAI
Grūdų supirkimo kainos liepos pabaigoje mažėjo
Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.
Pasaulis
MASKVOS KARINĖ INVAZIJA
Ukraina atnaujino darbą uostuose, skirtuose grūdų eksportui
Kyjivas trečiadienį pranešė, kad buvo atnaujintas darbas trijuose Ukrainos Juodosios jūros uostuose, kurie pagal neseniai sudarytą susitarimą su Rusija turėtų būti naudojami ukrainietiškų grūdų eksportui, užblokuotam dėl Maskvos karinės invazijos.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
V. Zelenskis: JT atsakingos už susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto įgyvendinimą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Tautos yra atsakingos už tai, kad būtų įgyvendintas Stambule pasiektas susitarimas dėl Rusijos invazijos nutraukto ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
Pasaulis
GRŪDŲ BLOKADA
JAV ragina Rusiją skubiai įgyvendinti susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto
Jungtinės Valstijos penktadienį paragino Rusiją skubiai atblokuoti grūdų eksportą iš Ukrainos ir išreiškė viltį, kad Stambule sudarytas susitarimas dėl grūdų gabenimo laivais per Juodąją jūrą atnaujinimo yra pakankamai gerai struktūruotas, kad būtų galima stebėti, kaip jo laikomasi.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES: dėl Rusijos vykdomos ukrainietiškų grūdų blokados badas gresia tūkstančiams žmonių
Rusijos vykdoma Ukrainos uostų blokada kelia grėsmę grūdų tiekimui dešimtims tūkstančių prie bado slenksčio esančių žmonių ir turi būti nutraukta, pirmadienį perspėjo Bendrijos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.
ŽYMA
GRŪDAI