Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 17 d.

NT ir energetika
ŽALIASIS KURSAS
Energetikos viceministras: ES turės apsispręsti dėl iškastinio kuro naudojimo
Europos Komisijai siūlant branduolinę bei iš gamtinių dujų gaunamą energiją įtraukti į „žaliųjų“ energijos rūšių sąrašą (vadinamąją Europos Sąjungos (ES) „taksonomiją“), Lietuva galutinę poziciją dėl to turėtų pateikti artimiausiu metu, sako Energetikos bei Aplinkos ministerijų atstovai.
Verslas
APLINKOSAUGA
ACEA: ES benzininių automobilių draudimas – „neracionalus“
Pagrindinė Europos automobilių gamintojų asociacija Briuselį įspėjo, kad jis suka neteisingu keliu, siekdamas iki 2035 metų išguiti iš gatvių benzininius ir dyzelinius automobilius.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
TEA: siekiant neutralumo klimato atžvilgiu negalimi jokie nauji iškastinio kuro projektai
Visi planuojami nauji iškastinio kuro projektai privalo būti atšaukti, jeigu pasaulis nori iki 2050 metų pasiekti neutralumą klimato atžvilgiu ir mėginti užtikrinti, kad planeta atšiltų ne daugiau kaip 1,5 Celsijaus laipsnio, antradienį paskelbė Tarptautinė energetikos agentūra (TEA).
Verslas
Po dešimtmečio augimo, pasaulinis anglies suvartojimas rekordiškai sumažėjo
Didžiausiose pasaulio valstybėse smunkant anglies suvartojimui, tai ženkliai atsiliepė globaliam šio kuro sektoriui. Metinėje BP pasaulio energetikos sektoriaus tendencijų ataskaitoje pažymima, kad jos vartojimas 2016 metais krito 1,7 proc. Tai didžiausias neigiamas pokytis per visą stebėjimų istoriją.
ŽYMA
IŠKASTINIS KURAS