Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


IT ir transportas
DIRBTINIS INTELEKTAS
Naujosios revoliucijos pradžia: Europos DI aktas yra pažangiausias, tačiau sustoti nežadama
Europos Sąjungoje (ES) investicijos į dirbtinį intelektą (DI) atsilieka nuo Kinijos ar JAV, tačiau ES yra pirmoji rinka, kuri ėmėsi
Verslas
IQ FORUMAS
„IQ forumas“ keliauja į Šiaulius: koks vaidmuo dirbtiniam intelektui teks versle ir pramonėje?
Ketvirtadienį Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir IQ žurnalas kviečia į Dirbtinio intelekto priešpiečius Šiauliuose, kuriuose politikos ir verslo atstovai diskutuos
Verslas
KONFERENCIJA „VERSLO KOD#S:I“
Ar robotai mums draugiški?
„Google“ paieškoje suvedus žodį „robotas“, jis parodo kaip veidrodis – tai, ką mes įsivaizduojame, – sako įmonės „Nord Robotics“ direktorius Andrius Grudžinskas. – Rodo robotą humanoidą. Filmų pramonė nori mums įbrukti, kad galbūt tai bus mašinos, sunaikinsiančios mus kaip Terminatoriai, arba kaip „Matricoj“ mus įkinkys į įvairias energiją siurbiančias kapsules ir mus naudos kaip energijos šaltinį. Vis dėlto robotai yra mašinos, kurias mes galime programuoti, valdyti nuotoliu, galime įdėti valdymą į patį robotą ir panaudoti savo reikmėms.“
Verslas
KONFERENCIJA „VERSLO KOD#S:I“
Kaip Šiaulių miesto savivaldybė pagal efektyvumą atrodo bendrame šalies kontekste?
„Kaip manote, Šiaulių miesto turto grąža 2022 m. buvo didesnė ar mažesnė nei Lietuvos vidurkis?“ – klausė Vytautas Siaurusaitis, bendrovės „Day Q Analytics“ direktorius. Lapkričio 30 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Verslo kod#s:i“ jis aptarė 20 tūkst. įmonių duomenis, pagal kuriuos nagrinėjo Lietuvos savivaldybių efektyvumą. Kaip atrodo Šiaulių miesto savivaldybė bendrame kontekste?
Verslas
KONFERENCIJA „VERSLO KOD#S:I“
A. Izgorodinas: dugną pasiekusi Lietuvos ekonomika įsibėgėja
„Panašu, kad Lietuvos ekonomika pasiekė dugną ir įsibėgėja“, – lapkričio 30 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Verslo kod#s:i“ kalbėjo „Citadele“ banko ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. Anot jo, įsibėgėjimas labiausiai matomas pramonėje. Šiame sektoriuje bendras optimizmas – aukščiausias,, atsargos – mažiausios, o užsakymų apimtis – didžiausios per 11 pastarųjų mėnesių. Tai rodo, kad pramonėje stabilizacija yra pasiekta.
Verslas
KONFERENCIJA
„Verslo kodas:i“: konferencijoje Šiauliuose apie dirbtinį intelektą, robotizaciją ir kitas inovacijas verlsui
Kaip dirbtinis intelektas paveiks verslus, o robotizacija – pramonę? Į kokias inovacijas reikėtų investuoti? Kokia ekonominė aplinka laukia artimiausiu metu?
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
A. Jakubavičius: vietoj optimizavimo reikia kalbėti apie inovacijas
„Viltis kartais gali sutraiškyti“, – teigė Lietuvos Inovacijų centro inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius. Skaitmenizacija, anot jo, yra ne visiems – nors kai kuriems ji gali atnešti proveržį, kitiems gali pakenkti, todėl priimti sprendimus reikėtų labai atsargiai.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
Ar senosios gamyklos gali sėkmingai skaitmenizuotis?
Pavojus verslui dėl padidėjusios skaitmeninės konkurencijos, sparti rinkos kaita, aktualių prekių tiekimas klientams – priežastys, kodėl skaitmenizacija Lietuvoje yra labai svarbi ir neturėtų būti nustumta į šalį. „Europa į tą traukinį jau įlipo, Lietuva beveik, bet dar reikia pastangų ir laiko“, – lapkričio 10 d. Telšiuose vykusiame IQ forume „Telšiai 2023: Telšių rajoną kuriame kartu“ sakė Gamybos inovacijų slėnio plėtros vadovė, inovacijų ekspertė Jolanta Zubkauskienė.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
R. Laurutis: neturime kito kelio, tik skaitmenizaciją
Anot Klaipėdos universiteto dėstytojo, bendrovių „Cherry Servers“ ir „Nord Robotics“ steigėjo Remigijaus Lauručio, skaitmenizacija versle tampa vis populiaresnė, nes paverčia daiktus universaliais ir padeda taupyti kaštus.
ŽYMA
IQ FORUMAS