Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, spalio 6 d.

NT ir energetika
DUJŲ TIEKIMAS EUROPAI
Izraelis ir Azerbaidžanas didina gamtinių dujų tiekimą į ES
Maskvai reikšmingai sumažinus gamtinių dujų tiekimą Europai, taip keršijant už paramą invaziją atremiančiai Ukrainai, Rusijos nišą šioje rinkoje pamažu užpildo kiti tiekėjai, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
Pasaulis
GAZOS RUOŽAS
Gazos Ruože laikosi trapios paliaubos tarp Izraelio ir „Islamo džihado“
Pasaulis
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo antras „Islamo džihado“ aukšto rango vadas
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ aukšto rango vadas, sekmadienį pranešė kovotojai.
Pasaulis
GAZOS RUOŽAS
ES ragina deeskaluoti padėtį po naujausio smurto pliūpsnio Gazos Ruože
Europos Sąjunga šeštadienį paragino laikytis didžiausio santūrumo, įsiplieskus didžiausiems susirėmimams tarp Izraelio ir Gazos Ruožo palestiniečių kovotojų nuo pernai vykusio karo.
Aktualijos
IZRAELIS IR PALESTINA
Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti į Izraelį ir Palestiną
Atsižvelgdama į nestabilią saugumo padėtį dėl prasidėjusių Izraelio apšaudymų iš Gazos ruožo, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į
Pasaulis
Izraelio kariuomenė planuoja savaitę atakuoti iš oro taikinius Gazos Ruože
Izraelio kariuomenė planuoja, kad jos aviacijos smūgių kampanija Gazos Ruože truks savaitę, ir šeštadienį sakė, jog šiuo metu nekalbama apie
Kultūra
MUZIEJAI
Vaizduotės inžinierius ir jo muziejai
„Kai vaikai manęs klausia, kuo užsiimu, atsakyti sudėtinga: rengiu šou, steigiu muziejus, atlieku mokslinius tyrimus... Esu savotiškas vaizduotės inžinierius, – pasakojo 59-erių izraelietis Yaronas Meiri. – Bet labiausiai man patinkantis apibūdinimas – istorijų siuvėjas. Nesu tradicinis jų pasakotojas, esu savotiškas jų siuvėjas.“ Kokias istorijas jis „siuvo“ Lietuvoje, domėjosi Agnė Žemaitytė.
Pasaulis
NAFTA
JAE prezidentas sako, kad išliks patikimi energijos išteklių tiekėjai
Jungtiniai Arabų Emyratai, naftos eksportuotojų klubo OPEC nariai, prisidės palaikant „pasaulio energetinį saugumą“, trečiadienį pareiškė šalies prezidentas, išliekant naftos kainų
Pasaulis
PABANDYS IŠ NAUJO
Laukia penkti rinkimai per mažiau nei ketverius metus: Izraelio parlamentas nubalsavo už savo paleidimą
Izraelio įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Knesetas būtų paleistas, tokiu būdu atverdami kelią penktiems parlamento rinkimams per mažiau kaip ketverius metus.
Pasaulis
TURKIJA IR IZRAELIS
Ankara po Izraelio perspėjimų: Turkija yra saugi šalis
Turkija yra saugi šalis, antradienį pareiškė jos Užsienio reikalų ministerija po to, kai Izraelio valdžios institucijos paragino savo piliečius išvykti
Pasaulis
PALESTINA
Vakarų Krante nušauta „al Jazeera“ žurnalistė (televizija kaltina Izraelį)
Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad anksti trečiadienį okupuotame Vakarų Krante per šaudymą žuvo televizijos „al Jazeera“ žurnalistė, o ši žiniasklaidos priemonė dėl savo darbuotojos mirties kaltina Izraelį.
Temos
KARAS UKRAINOJE
Paskutinis išvarymas: Bila Cerkvos žydai atlaikė nacius ir sovietus, bet Rusijos invazija tapo lemiamu smūgiu
Alexanderis Clappas tapo liudininku, kaip jie bėga nuo Vladimiro Putino kariuomenės.
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
„Žalia-mėlyna“ sutartis Artimiesiems Rytams
„EcoPeace Middle East“ direktoriai Gidonas Brombergas, Nada Majdalani ir Yana Abu Taleb iš Izraelio, Palestinos ir Jordanijos įsitikinę, kad klimatas gali pastumti politiką į antrą planą.
ŽYMA
IZRAELIS