Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.

Pasaulis
IZRAELIS
B. Netanyahu paskelbė apie teismų reformų pertrauką
Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį, po kelis mėnesius trukusių gatvės protestų, į kuriuos susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, paskelbė apie pertrauką
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: branduoliniai ginklai kaimynystėje, taupymo įpročiai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių kovo 27-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
IZRAELIS
Izraelio prezidentas: teismų reforma turi būti nedelsiant sustabdyta
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas pirmadienį paragino nedelsiant sustabdyti vyriausybės sumanytą ir prieštaringai vertinamą teismų reformą, praėjus dienai po to, kai ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu po panašių reikalavimų atleido savo gynybos ministrą.
Pasaulis
IZRAELIS
B. Netanyahu atleido Izraelio gynybos ministrą po komentarų apie teismų reformą
Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį atleido gynybos ministrą Yoavą Galantą, praėjus dienai po to, kai šis paragino sustabdyti prieštaringai vertinamas vyriausybės teismų reformas.
Pasaulis
IZRAELIS
Naujas įstatymas apsaugos Izraelio premjerą B. Netanyahu nuo apkaltos
Izraelyje ateityje bus daug sunkiau pareikšti apkaltą ministrui pirmininkui. Parlamentas Jeruzalėje ketvirtadienį po naktinių debatų priėmė atitinkamą įstatymo pataisą. Po paskutinio svarstymo už balsavo 61 parlamentaras iš 120. 47 buvo prieš, kiti susilaikė arba balsavime nedalyvavo. Jei įstatymo nesustabdys teismai, ateityje apkaltai reikės trijų ketvirtadalių balsų daugumos.
The Economist
PASAULIS 2023. ARTIMIEJI RYTAI
Artimųjų Rytų regione toliau plėtosis sudėtingas aljansų tinklas
Per pastaruosius kelerius metus tarp sūkuriuojančių Artimųjų Rytų diplomatijos smėlynų iškiliausia permaina yra sustiprėjusi Izraelio ir dalies arabų šalių taika. 2020 m. žydų valstybė pasirašė vadinamuosius Abraomo susitarimus su Jungtiniais Arabų Emyratais (JAE) ir Bahreinu, o vėliau – panašias sutartis su Maroku ir Sudanu. Nuo tada Izraelis noriai plėtoja prekybos ir technologijų ryšius ypač su JAE ir Maroku. 2023 m. svarbiausias klausimas bus, ar šis besiformuojantis ekonominis blokas klestės ir plėsis.
Pasaulis
GAZOS RUOŽAS
Izraelis sudavė aviacijos smūgių taikiniams Gazos Ruože
Izraelis anksti ketvirtadienį sudavė aviacijos smūgių taikiniams Gazos Ruože, o palestiniečių kovotojai į tai atsakė raketų paleidimais. Praėjusios nakties atakos, kurias
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: akcija Ukrainai, Lenkijos gynybos užmojai ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausios sausio 30-osios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
A. Blinkenas ragina „nusiraminti ir deeskaluoti“ įtampą Artimųjų Rytų konflikte
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas paragino „nusiraminti ir deeskaluoti“ įtampą tarp izraeliečių ir palestiniečių, konflikte paaštrėjus smurtui.
Pasaulis
IZRAELIS
Nužudytos „al Jazeera“ žurnalistės šeima: JAV sprendimas dėl tyrimo yra „svarbus žingsnis"
Garsios arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ žurnalistės Shireen Abu Akleh, kuri greičiausiai gegužės mėnesį buvo nužudyta Izraelio kareivio, šeima antradienį gyrė JAV sprendimą pradėti tyrimą dėl jos mirties aplinkybių.
Pasaulis
IZRAELIS
B. Netanyahu atrodo artėjantis prie pergalės Izraelio rinkimuose
Buvęs Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį artėja prie rinkimų pergalės, rodo rezultatai, gauti suskaičiavus beveik 80 proc. balsų.
Pasaulis
IZRAELIS
Izraelyje prasidėjo penkti per mažiau nei ketverius metus parlamento rinkimai
Izraeliečiai antradienį pradėjo balsuoti penktuose rinkimuose per mažiau nei ketverius metus, kuriuose sugrįžimo į valdžią siekia politikos veteranas Benjaminas Netanyahu.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Izraelio prezidentas perdavė JAV žvalgybinės informacijos dėl Irano dronų Ukrainoje
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas antradienį sakė perduodantis Jungtinėms Valstijoms žvalgybinės informacijos, įrodančios, kad Iranas tiekia Rusijai dronus, jos naudojamus Ukrainoje, ir paragino imtis griežto atsako.
ŽYMA
IZRAELIS