Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Aktualijos
DARBAS IŠ „NAMŲ“
V. Gapšys: jei nuteistasis gali darbuotis autoservise, aš galiu dirbti Seime (interviu)
„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteistas ir laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime šiuo metu atliekantis parlamentaras Vytautas Gapšys įsitikinęs, kad
Aktualijos
TEISMO SPRENDIMAS
EŽTT sprendimas: Lietuva kompensuos žalą neteisėtai kalintam Saudo Arabijos piliečiui
Teisingumo ministerija skelbia, kad Lietuva vykdys Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą – neteisėtai kalintam Saudo Arabijos piliečiui sumokės priteistą
Pasaulis
JAV
JAV rengiasi galimai D. Trumpo suėmimo dramai
Niujorko policija pirmadienį sugriežtino saugumą prieš galimą istorinį kaltinimų pateikimą buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui dėl pornografijos aktorei slapta sumokėtų pinigų, o šis paragino rengti masines demonstracijas, jei kaltinimai bus jam pateikti.
Temos
INVESTAVIMAS
Makleriai už grotų: kalėjime suklestėjo spekuliacijos ir finansinis raštingumas
Pandeminės paskatos sukūrė naują už grotų sėdinčių investuotojų klasę. Tomas Keenas pasakoja savo ir kalėjimo draugo Nicko Hacheney istoriją. Pirmadienio vakarą
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijos opozicionierei M. Kalesnikavai skirta 11 metų nelaisvės
Baltarusijos teismas svarbiai opozicijos veikėjai Maryjai Kalesnikavai, pernai vadovavusiai masiniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, skyrė 11 metų įkalinimo bausmę.
The Economist
IKI GYVOS GALVOS
Rečiau skiriant mirties bausmę, dažniau įkalinama iki gyvos galvos
Pasak siekiančių pertvarkos, iki gyvos galvos dažnai – per ilgai
Pasaulis
ALEKSEJUS NAVALNAS
Pokrovo pataisos kolonija – Kremliaus ginklas A. Navalnui palaužti
Iki praėjusios savaitės netoli Maskvos esantį provincijos miestelį Pokrovą su sovietinių laikų daugiabučiais ir palaikėmis medinėmis trobomis garsino vienintelis dalykas
Pasaulis
MIRTIES BAUSMĖ
JAV įvykdė pirmą per 17 metų federalinę egzekuciją
Buvusiam baltųjų viršenybės šalininkui, nuteistam už trijų vienos šeimos narių nužudymą 1996-aisiais, antradienį buvo įvykdyta pirmoji per 17 metų JAV
Verslas
LUKIŠKĖS
Aiškėja Lukiškių likimas: dalį ketinama parduoti, likusias patalpas – išnuomoti
Didžioji dalis buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso Vilniaus centre bus parduodama, maždaug trečdalis – nuomojama edukaciniams projektams ir kitiems viešiesiems poreikiams.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas. Su juo Strasbūre kalbėjosi žurnalistas Evaldas Labanauskas.
Pasaulis
VISUOMENĖ
Šveicarija linksta suteikti teisę kaliniams nusižudyti
Šveicarijoje sergantiems kaliniams bus leista prašyti pagalbos nusižudant, nors visas tvarkos detales dar reikės parengti, ketvirtadienį paskelbė kalėjimų sistemos pareigūnai.
Temos
Kantrybės pamokos kalėjime
Arizonos valstijos pataisos namuose kaliniai mokosi tramdyti laukinius arklius. Haley Cohen aiškinasi, kaip dirbant su gyvūnais taip pat mokomasi gyventi ir keisti pataisos politiką.
Aktualijos
Strasbūro teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl spėjamo CŽV kalėjimo Lietuvoje
Europos Žmogaus Teisių Teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl įtarimų, kad Lietuvoje 2005–2006 metais galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, kuriame kalinti įtariamieji terorizmu.
Verslas
70-metis O.J.Simpsonas paleidžiamas iš kalėjimo
Negarbę užsitraukusi amerikietiškojo futbolo žvaigždė – buvęs Nacionalinės futbolo lygos žaidėjas O.J.Simpsonas, beveik 9 metus kalėjęs už ginkluotą apiplėšimą, ketvirtadienį sužinojo, kad jau šį rudenį bus paleistas lygtinai.
ŽYMA
KALĖJIMAS