Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Pasaulis
KINIJA
Kinijos miestuose švelninamos testavimo dėl COVID-19 taisyklės
Pekine ir kituose Kinijos miestuose pirmadienį vėl pradėjo dirbti kompanijos ir buvo palengvinta tvarka dėl testavimo, šaliai pamažu bandant švelninti griežtą, protestus išprovokavusią politiką „nulis COVIDo“.
Temos
XI JINPINGAS
Diktatoriaus gimimas
Būdamas trylikos Xi Jinpingas buvo išvilktas į kiemą ir priverstas užsidėti gėdos kepurę. Tas geležinis kūgis buvo toks sunkus, kad
Pasaulis
KINIJA
Po kilusių protestų Kinija dar labiau mažina COVID-19 apribojimus
Miestai visoje Kinijoje penktadienį ir toliau mažino COVID-19 apribojimus, švelnindami testavimo ir karantino taisykles.
Pasaulis
AZIJA
Po protestų Kinija kalba apie griežtos COVID-19 politikos švelninimą
Kinijos vyriausioji pandemijos valdymo pareigūnė ir keli miestai pranešė, kad gali būti sušvelninta griežta nulinės COVID-19 tolerancijos strategija po visoje šalyje vykusių protestų, kuriuose buvo reikalaujama nutraukti užsidarymus ir suteikti daugiau politinės laisvės.
Pasaulis
KINIJA
Mirė buvęs Kinijos lyderis Jiang Zeminas
Buvęs Kinijos lyderis Jiang Zeminas, vadovavęs šaliai transformacijų laikotarpiu nuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos iki naujo tūkstantmečio pradžios, trečiadienį mirė, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Pasaulis
KINIJA
Pietiniame Kinijos didmiestyje protestuotojai susirėmė su policija
Kinijos pietuose esančiame Guangdžou didmiestyje trečiadienio naktį vyko protestuotojų susirėmimai su policija, rodo liudininkų parodymai ir filmuota medžiaga.
Verslas
LIETUVA IR KINIJA
A. Armonaitė: prekyba su Kinija atsistatys
Nepaisant Lietuvos ir Kinijos santykių suprastėjimo po to, kai pernai Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad Kinijos „visiškai eliminuoti neįmanoma“, o santykiai su šia komunistine šalimi „atsistatys“.
Pasaulis
KINIJA
Pentagonas: Kinijos branduolinis arsenalas iki 2035 metų padidės daugiau nei tris kartus
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
R. Sunakas: JK santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį sakydamas savo pirmą svarbią kalbą apie šalies užsienio politiką paskelbė, kad Jungtinės Karalystės santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi, o augantį Pekino autoritarizmą pavadino „sisteminiu iššūkiu mūsų vertybėms ir interesams“.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
Finansai ir investavimas
KINIJA
Neramumai Kinijoje smukdo akcijų rinkas ir naftos kainas
Akcijų rinkos ir naftos kainos pirmadienį smuko nerimaujant dėl Kinijoje vykstančių protestų, protestuotojams reikalaujant politinių laisvių ir nutraukti griežtą vyriausybės nulinio COVID politiką, kurstančią neapibrėžtumą antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje.
Pasaulis
KANADA
Kanada pristatė naują strategiją Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui, orientuotą į Kiniją
Kanada sekmadienį pristatė savo naują ekonominę ir diplomatinę strategiją Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui, orientuotą į Kiniją.
Verslas
KINIJA IR JAV
JAV uždraudė importuoti ir pardavinėti „Huawei“ ir ZTE ryšių įrangą
JAV institucijos penktadienį paskelbė uždraudusios importuoti ir pardavinėti ryšių įrangą, kuri laikoma keliančia „nepriimtiną riziką nacionaliniam saugumui“, įskaitant įrangą, gaminamą Kinijos milžinių „Huawei Technologies“ („Huawei“) ir ZTE.
The Economist
IŠRADIMŲ PUOSELĖTOJAI
Kinija ir Vakarai lenktyniauja skatindami inovacijas
Kuriai pusei labiau seksis?
Pasaulis
AZIJA
Didžiausioje „iPhone“ gamykloje Kinijoje kilo protestai
Taivaniečių technologijų įmonei „Foxconn“ priklausančioje didžiulėje „iPhone“ gamykloje, esančioje Džengdžou mieste vidurio Kinijoje, trečiadienį kilo dideli protestai, matyti „Weibo“ ir „Twitter“ tinkluose pasklidusiuose vaizdo įrašuose.
ŽYMA
KINIJA