Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


Pasaulis
JAV IR KUBA
JAV ir Kubos atstovai surengė retas derybas Vašingtone
Kubos pasiuntinys Vašingtone surengė retą susitikimą su JAV pareigūnais, tačiau akivaizdžios pažangos siekiant išbraukti salą iš juodojo terorizmą remiančių valstybių
The Economist
PASAULIS 2023. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKA
Kuboje turbūt ir toliau bus sunku, Komunistų partijai neatleidžiant gniaužtų
Kovą kubiečiai rinks Nacionalinį Susirinkimą, butaforinį šalies parlamentą. Bet neverta tikėtis daug permainų šioje vienpartinėje valstybėje. 2021 m. aibės gyventojų išėjo į gatves reikalauti geresnių ekonominių sąlygų ir politinių laisvių. Daugelis ilgam pasodinti į kalėjimą. Vyriausybė sureagavo skirdama ūkyje šiek tiek daugiau vietos privačiam sektoriui, bet politiką toliau kaip visada griežtai kontroliuoja Komunistų partija.
Pasaulis
KUBA
Raulis Castro atsistatydino iš Kubos komunistų partijos vadovo pareigų
Kubos komunistų partijos lyderis Raulis Castro penktadienį pranešė atsistatydinantis iš partijos vadovo pareigų, taip užbaigdamas Castrų šeimos oficialaus vadovavimo epochą,
Aktualijos
GOEPOLITIKA
G. Nausėda atidžiai vertins ES ir Kubos dialogo ratifikavimo procesą
Siekdamas derinti Europos Sąjungos (ES) ir JAV interesus, prezidentas Gitanas Nausėda žada atidžiai vertinti ES ir Kubos susitarimo ratifikavimą Seime, tačiau nesiūlo atšaukti proceso.
Aktualijos
D. Trumpas imasi B. Obamos susitarimo su Kuba
JAV prezidentas Donaldas Trumpas nusitaikė į dar vieną buvusio prezidento Baracko Obamos politinį sprendimą. Šįsyk tai – sutartis su Kuba. D. Trumpo administracija penktadienį pažadėjo, kad naujieji santykiai tarp šalių atneš daugiau naudos šalies žmonėms, o ne Raulio Castro vyriausybei.
ŽYMA
KUBA