Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
G. Nausėdos vizitas Kyjive, infliacijos kreivės ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 28-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
DARBO UŽMOKESTIS
Kitąmet minimali alga augs 10 proc.
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė, kad nuo 2024 metų minimali mėnesio alga (MMA) būtų didinama 10 proc. iki 924 eurų.
Aktualijos
MOKESČIŲ REFORMA
I. Šimonytė: susitarimą dėl NPD ir MMA dydžių mokesčių reformos fone kažkas „bando prispalvinti“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir minimalios mėnesinės algos (MMA) sulyginimo nelaiko mokesčių reformos dalimi. Pasak jos, tokį foną „kažkas bando prispalvinti“.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
V. Janulevičius: atrodo keista NPD prilyginimą MMA vadinti mokesčių reformos dalimi
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius stebisi tuo, kad neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir minimaliosios mėnesinės algos (MMA) sulyginimas vadinamas mokesčių reformos dalimi.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
A. Romanovskis: belieka tikėtis, kad Seimas nepalaikys skuboto mokesčių didinimo
Finansų ministerijai šią savaitę pristačius atnaujintą mokesčių reformos paketą, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) teigia matanti tik dialogo imitaciją ir politinį populizmą.
Verslas
PAJAMOS
I. Šimonytė: MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas ir kiti prioritetai
Premjerė Ingrida Šimonytė reaguodama į prezidento patarėjos Irenos Segalovičienės mintis, kad vienas iš kryptingų tikslų turėtų būti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir minimalios mėnesinės algos (MMA) sulyginimas, ironizavo, kad tai būtų galima padaryti tik MMA sumažinus iki NPD. Bet, pasak jos, to daryti neketinama, o MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas.
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seimas po svarstymo pritarė NPD didinimui iki 625 eurų
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė NPD didinimui iki 625 eurų
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui nuo 2023 metų sausio neapmokestinamųjų pajamų dydį padidinti apie 16 proc. iki 625 eurų.
Verslas
MMA
G. Šimkus: Vyriausybės siūlymas dėl MMA ir NPD didinimo atitinka LB kryptį
Vyriausybės siūlymas minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų didinti 15 proc. iki 840 eurų, o neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) – beveik 16 proc. iki 625 eurų, iš esmės atitinka centrinio banko siūlymus ir „suformuluotą kryptį“, sako Lietuvos banko (LB) vadovas Gediminas Šimkus.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
Vyriausybė iš esmės pritarė MMA ir NPD didinimui
Vyriausybė trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė, kad minimali mėnesio alga (MMA) nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų.
Verslas
MMA
N. Mačiulis: MMA didinimas 15 proc. gali dar didinti infliaciją ir nedarbą
Ministerijų Vyriausybei siūlomas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimas 15 proc. iki 840 eurų (iki mokesčių) gali dar labiau didinti infliaciją ir nedarbą, sako banko „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, saugiau būtų MMA peržiūrėti du kartus per metus ir sparčiau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį.
Aktualijos
KOMPROMISAS?
Ministerijos siūlo didinti MMA iki 840 eurų, NPD – iki 625 eurų
Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyriausybei siūlo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų padidinti 110 eurų iki 840 eurų (iki mokesčių), o neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) – 85 eurais iki 625 eurų, BNS patvirtino šaltiniai Vyriausybėje.
Finansai ir investavimas
MINIMALIOS ALGOS AUGIMAS
Lietuvos bankas siūlo MMA nuo sausio didinti 9,4 proc., vėliau – pagal galimybes
Atnaujinęs skaičiavimus Lietuvos bankas teigia, kad minimali mėnesio alga (MMA) kitąmet galėtų augti 21,6 proc. iki 888 eurų.
Aktualijos
PARAMA GYVENTOJAMS
G. Nausėda: Vyriausybė turi didinti MMA, NPD, vaiko pinigus
Be kompensacijų už energetinius išteklius, Vyriausybė 2023 metais turi didinti minimalią mėnesio algą (MMA), neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), socialinių išmokų bazinius dydžius ir vaiko pinigus, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
PASIŪLYMAI
G. Skaistė: tiek MMA, tiek NPD turėtų didėti panašiu tempu
Ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei pareiškus, kad minimali mėnesio alga (MMA) kitais metais turėtų didėti iki 800 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – iki 740 eurų, finansų ministrė sako, jog toks pasiūlymas nėra finansiškai subalansuotas.
ŽYMA
MMA