Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


NT ir energetika
DUJOTIEKIS
Šveicarijos teismas 6 mėnesiams pratęsė „Nord Stream 2“ bankroto procedūros sustabdymą
Šveicarijos teismas šešiems mėnesiams sustabdė bankroto procedūrą taip ir neatidaryto dujotiekio „Nord Stream 2“ eksploatuojančiai bendrovei, kad pastaroji pamėgintų sumokėti
Pasaulis
SABOTAŽAS
Vokietijos ekspertai: nuotėkių iš „Nord Stream“ dujotiekių žala gamtai bus rimta
Vokietijos aplinkos apsaugos agentūra (Umweltbundschutz – UBA) skelbia, kad dėl gamtinių dujų nuotėkių iš Rusijos eksporto vamzdynų Baltijos jūroje „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ bus išmesta beveik 7,5 mln. tonų anglies dioksido ekvivalento, o tai atitinka beveik 1 proc. Vokietijos metinės CO2 emisijos.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
JAV: „Nord Stream 2“ dujotiekis – „miręs“
Prieštaringai vertinamas Rusijos antrasis eksporto dujotiekis per Baltijos jūrą iki Vokietijos „Nord Stream 2“, kurio sertifikavimas buvo sustabdytas dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, yra „miręs“, antradienį pareiškė aukšto rango JAV pareigūnė.
Pasaulis
ENERGETINIS SAUGUMAS
Vokietija iš naujo įvertins „Nord Stream 2“ Europos energijos pažeidžiamumo požiūriu
Vokietija svarstys, kokias rizikas Rusijos antrasis eksporto dujotiekis per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ kelia Vokietijos ir visos Europos aprūpinimui energijos ištekliais, ir priims galutinį sprendimą dėl šio projekto, pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras, vicekancleris Robertas Habeckas.
Pasaulis
SANKCIJOS
Ekspertai: „Nord Stream 2“ stabdymas poveikio dujų rinkoms neturės
Pasaulis
SANKCIJOS
Vokietija stabdo dujotiekio projektą „Nord Stream 2“
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
V. Putinas: Rusija tęs „nenutraukiamą“ dujų tiekimą tarptautinei rinkai
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė jo šalies ketinimus tęsti „nenutraukiamą“ gamtinių dujų tiekimą tarptautinei rinkai.
Pasaulis
PAŽADAI
A. Baerbock: Vokietija imsis priemonių prieš „Nord Stream 2“, jei Rusija aštrins padėtį
Vokietija kartu su partneriais imsis priemonių dėl Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekto „Nord Stream 2“ įgyvendinimo užbaigimo, jei Rusija toliau eskaluotų padėtį, Kijeve pareiškė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
NT ir energetika
„NORD STREAM 2“
„Gazprom“ vadovas Rusijos prezidentui: dujotiekis „Nord Stream 2“ parengtas
Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos „Nord Stream 2“ antroji gija baigta pildyti dujomis – vamzdynas parengtas
Pasaulis
ŠILTI SANTYKIAI
Naujasis Austrijos kancleris išreiškė paramą projektui „Nord Stream 2“
Naujasis Austrijos kancleris Karlas Nehammeris išreiškė paramą projektui „Nord Stream 2“, sakydamas besitikįs, kad dujotiekis „bus paleistas netrukus, kaip planuota“.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Berlynas: „Nord Stream 2“ negalės veikti, jei bus eskaluojama padėtis Ukrainoje
Berlynui ir Vašingtonui iš principo sutarus, kontroversiškai vertinamam rusiškų gamtinių dujų eksporto vamzdynui „Nord Stream 2“ nebus leista veikti, jei vyks bet kokia nauja „eskalacija“ Ukrainoje, sekmadienį sakė naujoji Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
Pasaulis
„NORD STREAM 2“
Vokietijos reguliuotoja laikinai stabdo „Nord Stream 2“ sertifikavimo procesą
Vokietijos federalinė tinklų agentūra (Bundesnetzagentur) antradienį pranešė laikinai stabdanti prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“, besidriekiančio tarp Rusijos ir Vokietijos, patvirtinimo procesą.
Komentarai
KOMENTARAI
Šalinti savo silpnąsias vietas – mūsų pačių atsakomybė
Europa dreba, baimindamasi galinčios ateiti šaltos žiemos. Dujų kiekis saugyklose mažas. Kainos šauna aukštyn. Rusija džiūgauja. Vladimiras Putinas kaltina „visažinius pasipūtėlius“ Europos Komisijoje, stūmusius dujų rinkos liberalizavimą. Rusija taip pat nori, kad ES greičiau išduotų licenciją jau baigtam statyti dujotiekiui „Nord Stream 2“.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Naujos dujų krizės šešėlis: rekordinės kainos ir Rusijos politiniai žaidimai
Dujų kainoms pasaulio rinkose šturmuojant aukštumas, kai kurie ekspertai užsimena apie naują dujų krizę Europoje. Vieniems ji atrodo jau prasidėjusi, kiti nelinkę skubinti įvykių ir svarsto, jog sunkumai Senąjį žemyną gali ištikti vėliau, pradėjus veikti Rusijos dujotiekiui „Nord Stream 2“ Baltijos jūroje.
NT ir energetika
„NORD STREAM 2“
Dujotiekis „Nord Stream 2“: nelengvo kompromiso anatomija
Dujotiekis „Nord Stream 2“, skirtas padvigubinti gamtinių dujų tiekimą iš Rusijos į Vokietiją, penktadienį buvo užbaigtas, praėjus daugiau nei trejiems metams nuo politinės kontroversijos aptemdytų statybų pradžios.
ŽYMA
NORD STREAM 2