Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


IQ Tema
Metas nusiimti kaukę: Ukrainos prezidentu tapusiam V. Zelenskiui teks spręsti nebe televizinius iššūkius
Ukrainos prezidento postą išlaikyti sunkiau, negu jį iškovoti. Rinkimuose triumfavęs Volodymyras Zelenskis žada permainas, tačiau tai negarantuoja jam sėkmės.
NT ir energetika
Ukrainietiška ruletė: kas turi daugiausiai šansų tapti šalies prezidentu?
Kovo pabaigoje ukrainiečiai rinks prezidentą iš 44 kandidatų, tačiau realūs favoritai yra vos keli
Aktualijos
Praėjus 32 metams Černobylio katastrofa tebelieka „atvira žaizda“, sako Ukraina
Ukrainai ketvirtadienį minint 32-ąsias Černobylio avarijos – didžiausio per visą istoriją branduolinio incidento – metines, prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad ši katastrofa liks „atvira žaizda milijonų žmonių širdyse“.
Aktualijos
Prie fronto Ukrainos rytuose atsidūrę gyventojai puoselėja taikos viltis
Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai neseniai pasirašius įstatymą dėl separatistų kontroliuojamų teritorijų reintegracijos, prie fronto linijos šalies rytuose ketvirtus metus gyvenantys žmonės tikisi pokyčių. Kol kas jie nuolat tebegirdi apšaudymus ir čia jiems net sunku pamatyti ukrainietiškas televizijos programas.
Aktualijos
M. Saakašvilio likimas: pats žada kovoti iki galo, Gruzija prašys esktradicijos
Gruzijos eksprezidentas Michailas Saakašvilis, kurį Ukraina, jam susipykus su šios šalies lyderiu Petro Porošenka, deportavo į Lenkiją, pirmadienį pažadėjo „kovoti iki galo“.
Aktualijos
L.Linkevičius užstojo M.Saakašvilį, ragina Ukrainą paisyti jo teisių
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį paragino Ukrainos valdžią  buvusiam Gruzijos lyderiui ir Odesos gubernatoriui Michailui Saakašviliui sudaryti sąlygas teisme ginti savo teisę į Ukrainos pilietybę, kurią jam panaikino prezidentas Petro Porošenka.
Aktualijos
P.Porošenka atėmė iš M.Saakašvilio pilietybę
Lapkritį atsistatydinęs iš Odesos gubernatoriaus posto, buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis sulaukė blogų žinių. Ukrainos prezidento Petro Porošenkos nutarimu, jam atimta šalies pilietybė. Kadangi Gruzijos pilietybę M. Saakašvilis jau yra praradęs, pastarasis sprendimas jį įstūmė į unikalią situaciją.
Aktualijos
NATO remia Ukrainą ir pradeda diskusiją dėl narystės veiksmų plano suteikimo
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį paskelbė, kad Kijevas pradeda diskusiją su NATO dėl narystės veiksmų plano suteikimo. NATO savo ruožtu patvirtino paramą separatistinio konflikto krečiamai šaliai.
Pasaulis
Pamiršti neliko – JAV valstybės sekretorius apsilankė Ukrainoje
Pasaulinio dėmesio centre šį savaitgalį atsidūrė pirmasis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas.  Jame taip pat dalyvavęs JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas kitą dieną su naujienomis atskrido tiesiai į Kijevą ir susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.
ŽYMA
PETRO POROŠENKA