Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

Finansai ir investavimas
EUROPA
ECB vadovė: darysime viską, kad būtų atkurtas kainų stabilumas
Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde trečiadienį pažadėjo daryti viską, kad dabartinės milžiniškos infliacijos akivaizdoje būtų atkurtas kainų stabilumas. „Dėl
Aktualijos
KINIJA IR LIETUVA
Kinija stabdo ES prašymą sudaryti PPO kolegiją dėl Pekino varžymų Lietuvai
Kinija šią savaitę užblokavo Europos Sąjungos (ES) prašymą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) sudaryti arbitrų kolegiją dėl Pekino apribojimų importui iš Lietuvos, tačiau Vilnius teigia, jog tai neturėtų smarkiai užtęsti proceso.
Aktualijos
LIETUVA IR KINIJA
G. Skaistė: Kinija niekada nebuvo svarbus Lietuvos ekonominis partneris
Finansų ministrė pareiškė, kad Kinija nebuvo svarbus ekonominis Lietuvos partneris, o šalies praradimai dėl ribojamos Kinijos rinkos yra nedideli, palyginti su atrastomis naujomis Azijos rinkomis.
Verslas
LIETUVA IR KINIJA
A. Armonaitė: prekyba su Kinija atsistatys
Nepaisant Lietuvos ir Kinijos santykių suprastėjimo po to, kai pernai Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad Kinijos „visiškai eliminuoti neįmanoma“, o santykiai su šia komunistine šalimi „atsistatys“.
Pasaulis
PREKYBOS AUGIMAS
Didėjant recesijos grėsmei, PPO pablogino pasaulio prekybos augimo 2023 metais prognozę
Pasaulio ekonomikai neišvengus neigiamo Rusijos karo Ukrainoje ir kitų sukrėtimų poveikio, Pasaulio prekybos organizacija (PPO) trečiadienį smarkiai pablogino pasaulio prekybos augimo 2023 metais prognozę.
Aktualijos
KINAI NEPRIIMA NET SIUNTINIŲ Į LIETUVĄ
ES imasi spausti Kiniją: apie besitęsiančias „neskelbiamas sankcijas“ prieš Lietuvą žino jau ir PPO
Europos Komisija kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl Kinijos Lietuvai taikomų neoficialių sankcijų, bet pats Pekinas neatsiliepia į ES
Pasaulis
PASAULIO PREKYBOS ORGANIZACIJA
PPO vadove pirmą kartą taps moteris
Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadove pirmą kartą gali tapti moteris, nes į paskutinį rinkimų turą išėjo Nigerijos atstovė Ngozi Okonjo-Iweala ir Pietų Korėjos atstovė Yoo Myung-Hee.
Komentarai
XXI amžiaus prekybos karai?
Po 1945 m. susiformavusiai tarptautinės prekybos sistemai, kuriai būdinga ilgalaikė didesnio pasaulio prekybos liberalizavimo tendencija, šiandien gresia išbandymas, kokio ji nepatyrė ilgus dešimtmečius. Ypač po to, kai JAV prezidento D. Trumpo administracija įvedė bendruosius nediskriminacinius importo, visų pirma – iš Kinijos, muitų tarifus.
ŽYMA
PPO