Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Kovų epicentras Ukrainoje išlieka šalies rytuose
Ukraina penktadienį pareiškė, kad kautynių epicentras vis dar yra šalies rytuose.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: padėtis Rytų Ukrainoje „itin sudėtinga“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad padėtis Ukrainos fronto linijoje yra „itin sudėtinga“, ypač šalies rytiniuose regionuose, kuriuos Rusija siekia visiškai kontroliuoti.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT Generalinė Asamblėja pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja trečiadienį didele balsų persvara pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją, o JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad tai yra „aiški žinia“ Maskvai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Charkivo srities gubernatorius: ukrainiečių pajėgos per kontrpuolimą pasiekė Rusijos sieną
Kyjivo pajėgos per besitęsiantį kontrpuolimą pasiekė Rusijos sieną tam tikruose fronto linijos ruožuose šiaurės rytinėje Charkivo srityje, pirmadienį pareiškė vietos gubernatorius.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Ukrainai atkovojus daugiau teritorijos, Rusija smogė elektros tinklams
Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pranešė, kad per pastarąją parą atkovojo daugiau kaip 20 gyvenviečių, tęsiantis plataus masto kontrpuolimui.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: strategiškai svarbus Rytų Ukrainos miestas Iziumas yra „išvaduotas“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį patvirtino, kad Ukrainos kariai, tęsdami didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, iš Rusijos pajėgų visiškai atkovojo strategiškai svarbų Iziumo miestą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija toliau vykdo puolimą Ukrainos rytuose
Rusijos pajėgos pirmadienį stengėsi vystyti puolimą į tolesnes teritorijas Rytų Ukrainoje, užėmusios svarbų šio regiono miestą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina: Rusijos pajėgos intensyviai apšaudo Lysyčanską
Ukraina antradienį pranešė, kad Rusija smarkiai apšaudo rytinį pramoninį Lysyčansko miestą Donbaso regione, kur jau kelias savaites vyksta intensyviausi mūšiai tarp ukrainiečių ir rusų pajėgų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Ukrainos pajėgos nustumtos nuo Sjevjerodonecko centro
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Nepavykęs žaibiškas Rusijos puolimas Ukrainoje virsta sekinamuoju karu
Rusijos kariuomenei nesugebėjus užimti Ukrainos sostinės Kyjivo ir nuversti vyriausybės pirmosiomis įsiveržimo į kaimyninę šalį dienomis, Maskvai tenka mažinti savo operacijų mastą ir dėmesį telkti į lėtą spaudimą rytiniame Donbaso regione, karui ketvirtadienį peržengus 100 dienų ribą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas antrą dieną iš eilės stabdo civilių evakuaciją iš Rytų Ukrainos
Ukraina pirmadienį pranešė antrą dieną iš eilės stabdanti civilių gyventojų evakuaciją iš karo krečiamos šalies rytinės dalies miestų, kaltindama Rusijos pajėgas blokuojant ir apšaudant evakuacijos kelius.
Pasaulis
REISAS MH17
„Malaysia Airlines“ katastrofos bylą teismas nagrinės be įtariamųjų
Nyderlanduose pirmadienį prasidėjus keturių vyrų, kaltinamų 298 žmonių nužudymu dėl Malaizijos lėktuvo numušimo virš Ukrainos, teismui, vienas teisėjų pareiškė, kad
Pasaulis
UKRAINA
V. Zelenskis karą Rytų Ukrainoje tikisi užbaigti per penkerius metus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pažadėjo užbaigti per 14 tūkst. gyvybių nuo 2014 metų jau pareikalavusį karinį konfliktą su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje.  
Komentarai
Quo vadis, Ukraina?
Gruodžio 9 d. Paryžiuje numatytas Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas vadinamuoju Normandijos formatu. Tai pirmas kartas nuo 2016 m., kai valstybių vadovai mėgins tartis dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto sprendimo būdų. Vos po kelių dienų, gruodžio 12 ir 13 d., vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas Briuselyje, kur vėl bus sprendžiama, ar pratęsti 2014-aisiais įvestas ekonomines sankcijas Rusijai. Jos iki šiol buvo konsensusu pratęsiamos kas pusmetį.
Komentarai
Užmirštasis Donbasas
Šiuolaikiniai informacijos vartotojai negali išlaikyti dėmesio jokiam pasaulio įvykiui ar naujienai pakankamai ilgai. Kasdien esame nepertraukiamai bombarduojami daugiau ar mažiau svarbiomis žiniomis iš atokiausių pasaulio kampelių.
ŽYMA
RYTŲ UKRAINA