Meniu
Prenumerata

pirmadienis, liepos 15 d.


NT ir energetika
NT PASIUTPOLKĖ
S. Gentvilas: valstybė ketina didinti būsto įperkamumą, plėsti nuomos rinką
Aplinkos ministerija šiemet imsis didinti būsto įperkamumą bei plėsti nuomos rinką, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Aktualijos
ŪKININKŲ PROTESTAS
Ūkininkai reikalauja dėmesio – Vyriausybė turės įsiklausyti
Lietuvos žemdirbiams tęsiant sausio pradžioje pradėtą protesto akciją dėl valdančiųjų vykdomos žemės ūkio politikos, trečiadienį ūkininkai ir jų rėmėjai renkasi prie Vyriausybės.
NT ir energetika
APLINKOSAUGA
S. Gentvilas: mažinant iškastinio kuro importą, Lietuvos ekonomikoje galėtų likti apie 6 mlrd. eurų
Mažindama iškastinio kuro vartojimą ir jo importą, Lietuva galėtų sutaupyti iki 6 mlrd. eurų, teigia aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Anot jo, tiek kasmet kainuoja importuojami taršūs energijos ištekliai.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: nerimas dėl slaptų Pentagono dokumentų, degalų akcizai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių balandžio 12-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
IT ir transportas
APLINKOSAUGA
S. Gentvilas: jeigu nemažinsime degalų vartojimo, Lietuva nuo 2027 m. turės mokėti milijonines baudas
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad Akcizų įstatymo pataisos, kurias priėmus brangtų benzinas ir dyzelinas, yra būtinos norint išvengti galimai milijonus sieksiančių baudų Lietuvai iš Europos Sąjungos. Pasak jo, šis degalų branginimas yra dalis paketo, kuriuo Lietuva siekia išpildyti savo įsipareigojimą Europai sumažinti degalų vartojimą.
IQ Tema
SIMONAS GENTVILAS
Gal S. Gentvilas pasieks, kad Lietuva nebebus valstybė, kurioje teršti yra pigiausia ES
Dėl spartėjančios klimato kaitos ir prastėjančios aplinkos būklės Simonui Gentvilui tenka nešti sunkią kuprinę siekiant žalinti Lietuvą. Aplinkos ministerijos iniciatyva Seime buvo priimta Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė, kurioje Lietuva išsikėlė ambicingus įsipareigojimus. Taip pat sukurta finansavimo schema, pradėta kalbėti apie mokesčių „žalinimo“ būtinybę, didinant aplinkosauginius mokesčius vietoj pajamų mokesčių.
NT ir energetika
COP27
S. Gentvilas: klimato kaitos konferencija Egipte – eksporto skatinimo dalis
Egipte vykstančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) Lietuva gali išnaudoti su atsinaujinančia energetika susijusių technologijų eksporto skatinimui, antradienį Žinių radijui sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
IT ir transportas
APLINKOSAUGA
S. Gentvilas siūlo uždrausti eksploatuoti automobilius, iš kurių vizualiai rūksta dūmai
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas siūlo uždrausti vairuoti automobilius, iš kurių vizualiai matosi rūkstantys dūmai, dėl šių siūlymų Seime pirmadienį turėtų vykti balsavimas.
Verslas
TARŠA
S. Gentvilas: padidinus akcizą, dyzelinas kasmet brangs 3-4 centais
Nuo 2023 metų pamažu didinant akcizus taršiausiam kurui, dyzelinas kasmet brangtų 3-4 centais, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Verslas
IQ FORUMAS
Ko tikėtis iš naujos valdžios: aplinkos ministro S. Gentvilo komentarai
„Net antru sakiniu Vyriausybės programoje kalbame apie žaliąjį kursą ir per mūsų kadenciją bus sukurtas aiškus planas, kaip negyventi ateities
Aktualijos
APLINKOSAUGA
S. Gentvilas: Aplinkos ministerija nebebus paskutinė fleitos skylutė
Naujasis aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad aplinkosaugai tampant prioritetu visose ūkio ir žmonių gyvenimo srityse, jo vadovaujama ministerija bus viena svarbiausių. 
Verslas
ALTERNATYVA
S. Gentvilas žada keisti automobilių ir pramonės taršos mokesčius
Kandidatas į aplinkos ministrus 36 metų Simonas Gentvilas sako, kad taršos mokesčiai turi tapti ne biudžeto pildymo instrumentu, o kurti ekologišką alternatyvą. Jis žada keisti automobilių taršos mokestį bei didinti mokesčius dideliems aplinkos teršėjams. 
Verslas
BŪSTO PRIEŽIŪRA
S. Gentvilas piktinasi, kad aplinkos ministras kelia chaosą savivaldybėse
Taip Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas įvertino dviejų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narių ir jiems talkinančios Aplinkos ministerijos siekius buldozeriu prastumti naują Daugiabučių valdymo įstatymą.
Aktualijos
Atkalta schema: savivaldybių rinkimų „flagmanai“ dar neatsisveikina
„Laimėję rinkimus mažinsime komunalinių paslaugų kainas ir pritrauksime investicijų“, – mėgsta žadėti į savivaldybių tarybas kandidatuojantys politikai. Apie 200–300 kandidatų iki šiol galėdavo pridurti – ir neatstovausime jums.
ŽYMA
SIMONAS GENTVILAS