Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Po smūgių virtinės pusė Ukrainos sostinės gyventojų vis dar neturi elektros
Kyjivo meras pranešė, kad penktadienį beveik pusė miesto gyventojų vis dar neturi elektros po Rusijos raketų atakų Ukrainos energetinei sistemai.
Komentarai
KOMENTARAS
Karščio ir šalčio dvelksmas
Rusijos karinis žlugimas spartėja. Kas dabar?
Aktualijos
TARPAUTINIS SIMPOZIUMAS „EUROPOS IDĖJA“
A. Duda: Europa turi save apibrėžti iš naujo ir pasiruošti karo sukeltiems iššūkiams
Europa turi save apibrėžti iš naujo ir pasirengti iššūkiams, kuriuos sukėlė karas Ukrainoje, sako Lenkijos prezidentas Andrzus Duda.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
V. Čmilytė-Nielsen: šalia Rusijos karo nusikaltimų privaloma pridėti seksualinio smurto bylas
Penktadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad šalia karinių Rusijos nusikaltimų įrodymų privaloma pridėti ir seksualinio smurto bylas.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
I. Šimonytė: parama Ukrainos energetikos sistemai taip pat svarbu kaip ir ginklais
Rusijai nuolat apšaudant Ukrainos energetikos infrastruktūros objektus, parama šiai sričiai taip pat svarbu kaip ir ginklais, teigia Lietuvos premjerė.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Beveik pusė Ukrainos 2023-ųjų biudžeto – nacionaliniam saugumui ir gynybai
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė parlamento (Aukščiausiosios Rados) priimtą 2023 metų valstybės biudžeto įstatymą, beveik pusė išlaidų skiriant nacionaliniam saugumui ir gynybai.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: Europoje darėme didžiulę klaidą manydami, kad karo čia nebebus
Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, darė didžiulę klaidą manydamos, kad karų žemyne nebebus, nes dėl to nebuvo karo Ukrainoje akivaizdoje susiduriama su ginkluotės resursų trūkumu, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV gynybos sekretorius: Rusijai trūksta artilerijos šaudmenų
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas trečiadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos susiduria su „reikšmingu“ artilerijos amunicijos stygiumi ir tai kenkia jų operacijoms Ukrainoje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija smogė „ypatingos svarbos infrastruktūrai“ Kyjive
Rusija trečiadienį smogė Ukrainos sostinei Kyjivui, kur padaryta žalos energetikos infrastruktūrai, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos smūgiai Ukrainoje pražudė naujagimį ir dar du civilius
Rusijos smūgiai Ukrainoje pražudė naujagimį gimdymo namuose pietinėje Zaporižios srityje ir dar du civilius kitose vietose, trečiadienį pranešė pareigūnai.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
G. Landsbergis žada kelti klausimą dėl ES sankcijų Baltarusijai griežtinimo
Vidaus reikalų ministerijai pranešus apie netinkamas sąlygas Baltarusijoje esantiems ir į Lietuvą siunčiamiems migrantams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada kelti klausimą dėl Europos Sąjungos sankcijų Minskui griežtinimo.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV per Pasaulio banką Ukrainai skirs 4,5 mlrd. dolerių
JAV vyriausybė antradienį paskelbė, kad suteiks Ukrainai 4,5 mlrd. JAV dolerių (4,4 mlrd. eurų) finansinę paramą „ekonominiam stabilumui sustiprinti ir pagrindinėms vyriausybės paslaugoms paremti“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Krymui patyrus „dronų ataką“, Maskva „parengtyje“
Rusijos aneksuotame Ukrainos Krymo pusiasalyje antradienį buvo surengta drono ataka, pranešė Kremliaus įsteigta valdžia ir pridūrė, kad Maskvos pajėgos šiame pusiasalyje yra „parengtyje“.
Pasaulis
PASAULIO EKONOMIKA
EBPO: pasaulio ekonomikos augimas kitąmet toliau lėtės, atsigavimas 2024 metais bus vangus
Pasaulio ekonomika ateinančiais metais toliau lėtės, didžiuliam ir istoriniam energetiniam šokui, kurį sukėlė Rusijos agresyvus karas prieš Ukrainą, toliau skatinant infliacijos spaudimą, mažinant pasitikėjimą ir namų ūkių perkamąją galią, didinant rizikas visame pasaulyje, teigiama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) antradienį paskelbtoje atnaujintoje ekonominėje apžvalgoje.
Pasaulis
UKRAINA
PSO įspėja apie milijonų ukrainiečių „gyvybei pavojų keliančią“ žiemą
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį įspėjo, kad, Rusijai sudavus virtinę raketų smūgių Ukrainos elektros tinklui, ateinanti žiema „kels pavojų“ milijonų ukrainiečių „gyvybei“.
ŽYMA
KARAS UKRAINOJE