Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Pasaulis
LENKIJA
Lenkijos Senatas paskelbė Rusiją teroristiniu režimu
Lenkijos aukštieji parlamento rūmai priėmė rezoliuciją, kuria Rusija pripažįstama teroristiniu režimu, o tarptautinė bendruomenė raginama paremti karo nusikaltimų Ukrainoje tyrimus, pranešė lenkų naujienų agentūra PAP ir Lenkijos radijas.
NT ir energetika
NAFTOS TIEKIMO TRIKDŽIAI
Aptikus nuotėkį, iš dalies uždarytas naftotiekis „Družba“
Rusiją ir Vokietiją jungiantis naftotiekis „Družba“ buvo iš dalies uždarytas aptikus nuotėkį Lenkijos teritorijoje, trečiadienį pranešė Lenkijos naftotiekių operatorė PERN.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Lenkijos premjeras dėl Europos energetikos problemų kaltina Vokietiją
Lenkijos ministras pirmininkas dėl Europos energetikos problemų kaltina Vokietiją, kurios susitarimas su Maskva dėl gamtinių dujų tiekimo, anot jo, turi „katastrofiškų“ padarinių 27 valstybes vienijančiai Europos Sąjungai (ES), pranešė lenkų naujienų agentūra PAP ir Lenkijos radijas.
Pasaulis
KARINĖS PAGALBOS DIDINIMAS
Europos Sąjunga apmokys iki 15 tūkst. ukrainiečių karių
Europos Sąjunga (ES) nori ateinančią žiemą apmokyti iki 15 tūkst. ukrainiečių karių, sekmadienį rašo vokiečių savaitraštis „Welt am Sonntag“, remdamasis ES aukšto rango diplomatais ir atitinkamomis rezoliucijomis.
Pasaulis
RYTŲ FLANGAS
Lenkija gynybai 2023-aisiais planuoja skirti 3 proc. BVP
Lenkijos ministrų kabinetas patvirtino 2023 metų valstybės biudžeto įstatymo projektą, kuriuo numatytas išlaidų gynybai didinimas iki 97 mlrd. zlotų (kiek daugiau 20 mlrd. eurų), arba 3 proc. kitąmet tikėtino bendrojo vidaus produkto (BVP) vertės, pranešė Lenkijos radijas.
IQ Tema
ATEITIES SCENARIJAI
Karinis miestelis ir nieko daugiau
Esminių pokyčių Kaliningradas galėtų tikėtis tik pasikeitus režimui pačioje Rusijoje. Kol kas šio krašto perspektyvos itin niūros. Karo Ukrainoje padarinius itin
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Blogų kelių šalyje nieko naujo
Sveiki atvykę į blogų kelių šalį! Stendą su tokiu pasisveikinimu reikėtų įrengti Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Lazdijų pasienio punkte net užsimerkęs
NT ir energetika
ENERGETIKA
Dujotiekis „Baltic Pipe“, kaip ir planuota, pradės veikti rudenį
Lenkijai strategiškai svarbus dujotiekis „Baltic Pipe“, kuris šalį sujungs su Skandinavija, pradės veikti pagal planą, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Lenkija nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios priėmė per 4 mln. pabėgėlių
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario gale Lenkija priėmė per 4 mln. ukrainiečių pabėgėlių, pirmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis
Pasaulis
MIGRANTAI
Lenkija panaikins draudžiamąją zoną pasienyje su Baltarusija
Lenkija ketvirtadienį pranešė, kad panaikins pasienyje su Baltarusija paskelbtą draudžiamąją zoną, bet ir toliau statys tvorą palei sieną, kad į
Pasaulis
NARYSTĖ ES
Lenkijos prezidentas žada tvirtai remti Ukrainos siekį įstoti į ES
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį pažadėjo visapusiškai remti Ukrainos siekį įstoti į Europos Sąjungą, ragindamas gerbti tuos, kas „lieja savo kraują“ už Europą.
Aktualijos
GYNYBA
Lietuva ir Lenkija svarstys kartu pirkti ginkluotę
Vilnius ir Varšuva ketina svarstyti kartu pirkti ginkluotę, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
NT ir energetika
GIPL
25 faktai apie Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio projektą
Ketvirtadienį oficialiai atidarant vieną svarbiausių Lietuvos strateginių energetinės nepriklausomybės projektų – magistralinį dujotiekį į Lenkiją (angl. „Gas Interconnection Poland Lithuania“ – GIPL), BNS pateikia 25 svarbiausius faktus apie šį per 500 mln. eurų kainavusį ir daugiau nei dešimtmetį trukusį projektą.
NT ir energetika
GIPL
„Amber Grid“ vadovas: be dujotiekio į Lenkiją būtume atskirti nuo Europos
Sekmadienį pradėjus veikti vienam svarbiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos strateginių projektų – magistraliniam dujotiekiui į Lenkiją, milžinišką projektą įgyvendinusios dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius sako, kad be šio vamzdyno Lietuva būtų atskirta nuo Europos.
Aktualijos
GYNYBA
Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai sieks esminio NATO sustiprinimo regione
Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai penktadienį Rygoje sutarė, kad per NATO viršūnių susitikimą Madride bus siekiama patvirtinti sprendimus dėl gynybos adaptacijos ir esminio gynybos sustiprinimo rytiniame Aljanso flange.
ŽYMA
LENKIJA