Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


Komentarai
Populizmo tipai
Akivaizdi Emmanuelio Macrono pergalė prieš Marine Le Pen Prancūzijos prezidento rinkimuose yra svarbus liberaliosios Europos laimėjimas. Tačiau tai ne karas, o tik vienas mūšis. Prieš kelerius metus mintis, kad kas trečias Prancūzijos pilietis balsuotų už Nacionalinio fronto (NF) vadovę M. Le Pen, buvo nesuvokiama.
Aktualijos
Galutiniai rinkimų rezultatai: E.Macronas laimėjo daug, bet ne viską
Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono centristų partija pirmadienį šventė pergalę parlamento rinkimuose, po kurių buvo perbraižytas šalies politinis žemėlapis, o jaunasis lyderis užsitikrino laisvę įgyvendinti žadėtą verslo sektoriui palankią programą.
Aktualijos
Marine Le Pen internete prašo „Patriotų paskolos“
Patikinusi, kad negauna finansavimo nei iš prancūziškų, nei iš užsienio bankų, prancūzų kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen planuoja lėšas rinkimų kampanijai rinkti internetu.
Aktualijos
E. Macronas išrinktas Prancūzijos prezidentu
Proeuropietiškų centristinių pažiūrų Emmanuelis Macronas sekmadienį didele persvara laimėjo antrąjį Prancūzijos prezidento rinkimų ratą ir įveikė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų varžovę Marine Le Pen, rodo pirminės prognozės.
Aktualijos
Vyksta visai ES reikšmingi Prancūzijos prezidento rinkimai
Prancūzijos prezidento rinkimų favoritas centristas Emmanuelis Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen sekmadienį rinkimuose tikisi laimėti šalies prezidento postą.
Aktualijos
Pretendentui į Prancūzijos prezidentus E. Macronui – kibernetinis kirtis
Kandidato į Prancūzijos prezidentus Emmanuelio Macrono kampanijos komanda, internete pasirodžius tūkstančiams jos vidaus susirašinėjimo dokumentų, penktadienį patvirtino, kad patyrė „didžiulę ir koordinuotą įsilaužimo ataką“, ir pasmerkė bandymą „destabilizuoti demokratiją“.
Aktualijos
Iš Briuselio atskriejo kaltinimai M.Le Pen partijai nusukus 5 mln. eurų
Europos Parlamentas (EP) kaltina kandidatės į Prancūzijos prezidentus Marine Le Pen partiją išviliojus iš jo beveik 5 mln. eurų – žymiai daugiau, nei buvo manoma iš pradžių, ketvirtadienį sakė šaltinis, dalyvaujantis Prancūzijos vykdomame tyrime.
Komentarai
Rinkimai Prancūzijoje: ar ne per anksti džiaugtis?
Emmanuelis Macronas surinko daugiausia balsų pirmame Prancūzijos prezidento rinkimų ture ir toliau kovos su euroskeptike Marine Le Pen. Nors dauguma rinkų dalyvių tikisi E. Macrono pergalės, skelbti populizmo pralaimėjimą dar per anksti.
Pasaulis
Staigmenos nėra: kovoti dėl Prancūzijos prezidento posto lieka M.Le Pen ir E.Macronas
Kraštutinių dešiniųjų kandidatė Marine Le Pen ir centristas Emmanuelis Macronas pateks į antrąjį Prancūzijos prezidento rinkimų turą, rodo pirminės po balsavimo sekmadienį nacionalinio transliuotojo paskelbtos prognozės.
ŽYMA
MARINE LE PEN