Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugsėjo 27 d.


Kultūra
NETEKTIS
Mirė čekų rašytojas Milanas Kundera
Būdamas 94 metų Prancūzijoje mirė garsus čekų rašytojas Milanas Kundera, romano „Nepakeliama būties lengvybė“ (Nesnesitelna lehkost byti) autorius, pranešė Ana Mrazova, jo vardu pavadintos bibliotekos, esančios gimtajame rašytojo Brno mieste, atstovė.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis su diplomatine misija užtikrinti Ukrainos narystę NATO lankosi Prahoje
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį Prahoje tikino, kad nors Ukrainos kontrpuolimas nėra greitas, Kyjivo kariai žengia į priekį. V. Zelenskio vizitas
Pasaulis
DRAUDIMAS RUSIJOS SPORTININKAMS
Čekija uždraudė visiems Rusijos sportininkams dalyvauti vietos varžybose
Čekijos vyriausybė vėlai trečiadienį pareiškė uždraudusi visiems Rusijai atstovaujantiems sportininkams dalyvauti vietos turnyruose ir varžybose.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Čekijos prezidentas: Vakarų parama Ukrainai mažės
Ukraina, anot Čekijos prezidento Petro Pavelo, turi nusiteikti, kad Vakarų parama šaliai mažės. „Turime nepamiršti karo nuovargio ir ką tai reikš Vakarų valstybių paramai. Ji su laiku mažės“, – sakė P. Pavelas Vokietijos laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“.
Komentarai
KOMENTARAS
Čekijos vadovo rinkimai siunčia galingus ir teigiamus signalus, ir ne tik Prahoje
Dideli lūkesčiai ir nuviliantys rezultatai. Tokia yra čekų istorija nuo 1989-ųjų Aksominės revoliucijos. Tas pasakiškas epizodas (kurio liudininku buvau kaip
Pasaulis
RINKIMAI ČEKIJOJE
Buvęs NATO generolas P. Pavelas Čekijos prezidento rinkimuose sutriuškino prorusišką milijardierių
Į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas šeštadienį pasibaigusiame antrajame rinkimų ture įveikė buvusį premjerą milijardierių Andrejų Babišą ir tapo
Pasaulis
NATO
A. Babišas sako, kad nesiųstų karių padėti Lenkijai ir Baltijos šalims
Kandidatas į Čekijos prezidentus Andrejus Babišas sukėlė triukšmą sekmadienį per tiesiogiai transliuotus debatus suabejojęs galima savo šalies pagalba artimiausioms sąjungininkėms
Pasaulis
ČEKIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Daliniai rezultatai: į Čekijos prezidento rinkimų 2-ą turą pateks A. Babišas ir P. Pavelas
Milijardierius, buvęs premjeras Andrejus Babišas ir į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas šeštadienį surinko daugiausia balsų pirmame Čekijos prezidento rinkimų ture, rodo daliniai rezultatai.
Pasaulis
ČEKIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Trys favoritai varžosi dėl Čekijos prezidento posto
Čekijoje penktadienį po pirmos prezidento rinkimų balsavimo dienos uždarius rinkimų apylinkes, kovoje dėl šio posto pirmauja milijardierius, generolas ir akademikė.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Čekija uždraus į šalį įvažiuoti rusams, turintiems Šengeno vizas
Čekijos vyriausybė trečiadienį pareiškė uždrausianti Rusijos turistams, menininkams ir sportininkams, turintiems bet kurios ES narės išduotas vizas laisvam judėjimui Šengeno zonoje, atvykti į šalį.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITO MAZGAS
Čekų ekspertų pagyros: Lietuva – ES sankcijų politikos forpostas
Lietuva sulaukė ypatingų pagyrų iš vieno įtakingiausio Čekijos, kurios vyriausybė nuo liepos 1-osios perėmė pirmininkavimą ES, ekspertų centro. Prahoje įsikūręs
Aktualijos
KITAS EUROPOS PUSMETIS
Krizinis pirmininkavimas ES: tarp tikslų – ir „derusifikacija“
Skirtingai nei Prancūzija, nuo liepos 1 d. pirmininkavimą ES perėmusi Čekija didelių ambicijų nepuoselėja: svarbiausia susitvarkyti su einamaisiais iššūkiais –
Pasaulis
PIRMININKAVIMAS ES
Čekija perima pirmininkavimą ES ir rengiasi „blogam orui“
Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo vasario kovojančią su Rusijos invazija.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos premjerai vyksta į Kyjivą
Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos ministrai pirmininkai antradienį vyks į Kyjivą susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, informavo Lenkijos vyriausybė.
Pasaulis
ČEKIJA
Čekijos premjeras A. Babišas įteikė atsistatydinimo pareiškimą
Kadenciją baigiantis Čekijos premjeras Andrejus Babišas ketvirtadienį pranešė oficialiai įteikęs prezidentui atsistatydinimo pareiškimą po pralaimėjimo praėjusį mėnesį vykusiuose rinkimuose.
ŽYMA
ČEKIJA