Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

Pasaulis
KAIMYNAI
A. Lukašenka pagrasino nacionalizuoti „nedraugiškų šalių“ kapitalo įmones Baltarusijoje
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pagrasino nacionalizuoti investuotojų iš „nedraugiškų šalių“ Baltarusijoje turimas įmones ar jų akcijas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
A. Lukašenka kaltina Ukrainą rengiantis smogti Baltarusijai
Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, artimas Rusijos lyderio Vladimiro Putino sąjungininkas, pirmadienį pareiškė, esą Ukraina rengiasi smogti jo šalies teritorijai.
Pasaulis
BALTARUSIJOS OPOZICIJA
Baltarusių aktyvisto R. Pratasevičiaus draugei S. Sapegai skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė
Vilniuje studijavusi Rusijos pilietė Sofija Sapega, po pernai gegužę suimta kartu su savo partneriu baltarusių aktyvistu Ramanu Pratasevičiumi, penktadienį buvo nuteista kalėti šešerius metus, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.
IQ Tema
BALTARUSIJA
V. Putino spąstuose
Aliaksandras Lukašenka su kaupu grąžina skolą Kremliui už režimo išlaikymą. Tačiau tai gali pražudyti jį patį. Baltarusijos sienos Rusijos kariuomenei buvo
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijoje referendumo dieną už viešosios tvarkos pažeidimus sulaikyta 800 žmonių
Baltarusijoje sekmadienį, kai šalyje vyko referendumas dėl Konstitucijos pataisų, už viešosios tvarkos pažeidimus buvo sulaikyta apie 800 žmonių, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.
Pasaulis
POKYČIAI SRAUTUOSE
Latvijos pasieniečiai apgręžė 36 migrantus
Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai sekmadienį apgręžė 36 žmones, mėginusius neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, pirmadienį pranešė tarnybos atstovai.
Pasaulis
TITULAS
A. Lukašenka sulaukė naujo titulo: apie tokį nė vienas nesvajoja
Tarptautinis žurnalistinių tyrimų centras „Organised Crime and Corruption Reporting Project“ (OCCRP) paskelbė Baltarusijos autoritarinį lyderį Aliaksandrą Lukašenką 2021 „metų korupcionieriumi“
Komentarai
KOMENTARAS
Sankcijos Baltarusijai neveikia: kodėl ir ką daryti?
Tiek diplomatai, tiek kai kurie apžvalgininkai teigia, kad ES sankcijos Minskui veikia, nes dėl jų esą skauda Aliaksandrui Lukašenkai, o tai neva įrodo vis desperatiškesni jo pareiškimai ir veiksmai. Bet ar toks ES sankcijų tikslas?
Aktualijos
ĮTAMPA
Rusija pasiuntė strateginių bombonešių patruliuoti virš Baltarusijos
Rusija šeštadienį nusiuntė du branduolinį ginklą galinčius nešti tolimojo nuotolio strateginius bombonešius patruliuoti danguje virš Baltarusijos. Šia misija siekiama pabrėžti artimus
Pasaulis
SUSIDOROJIMAS
S. Cichanouskis Baltarusijoje nuteistas kalėti 18 metų
Baltarusijos teismas vienam iš opozicijos lyderių Siarhejui Cichanouskiui antradienį skyrė 18 metų įkalinimo bausmę, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Aktualijos
SAUGUMAS
VSD: Baltarusijos režimas bando infiltruoti informatorius tarp opozicionierių Lietuvoje
Lietuvos žvalgyba tvirtina fiksuojanti suintensyvėjusias Baltarusijos režimo pastangas verbuoti ir infiltruoti informatorius ir galimus provokatorius į Lietuvoje prieglobstį gavusių opozicijos politikų aplinką bei visuomenines organizacijas.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
A. Lukašenka: jeigu karas Donbase atsinaujintų, Baltarusija neliktų nuošalyje
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad jo šalis „neliktų nuošalyje“, jeigu Rytų Ukrainoje atsinaujintų didelio masto ginkluoti veiksmai tarp Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų.
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Bilotaitė: situacija pasienyje su Baltarusija stabilizavosi, tačiau negalime būti ramūs
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad situacija pasienyje su Baltarusija stabilizavosi, tačiau negalime būti ramūs, kadangi kaimyninėje šalyje vis dar yra nemažai migrantų.
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Landsbergis: Lietuva vertina galimybę inicijuoti tarptautinio teismo procesą A. Lukašenkai
Vyriausybė vertina galimybę inicijuoti tarptautinio teismo procesą prieš Baltarusijos autoritarinio režimo vadovą Aliaksandrą Lukašenką dėl elgesio su migrantais, penktadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
MIGRANTAI
Prezidento patarėjas: migrantų problema išliks ilgą laiką
Neteisėtos migracijos problema Lietuvoje ir kitur prie išorinių Europos Sąjungos sienų išliks ilgą laiką, nes Minsko režimui ją spręsti nenaudinga, sako prezidento patarėjas Darius Kuliešius.
ŽYMA
ALIAKSANDRAS LUKAŠENKA