Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.

Pasaulis
RUSIJA
O. Scholzas: tarptautinis spaudimas sumažino Rusijos keliamą branduolinę grėsmę
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Stoltenbergas: rizika, kad Rusija Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą, nėra didelė
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nemano, kad Rusija Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina Rusijos kaltinimus dėl „nešvarios bombos“ vadina „absurdiškais“ ir „pavojingais“
Ukraina sekmadienį paneigė planuojanti panaudoti radioaktyvią prieš Rusijos pajėgas, apie ką Maskvos gynybos ministras užsiminė per pokalbius telefonu su kolegomis iš NATO šalių, ir pavadino šiuos teiginius „pavojingu“ melu, o Vakarų sąjungininkus paskatino perspėti Maskvą, kad ši nesinaudotų jokiu pretekstu konfliktui eskaluoti.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Rusijai Ukrainoje panaudojus branduolinį ginklą, Paryžius neatsakytų Maskvai tuo pačiu
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Rusijai užpuolus Ukrainą branduoliniu ginklu, Paryžius neatsakys Maskvai tuo pačiu.
Pasaulis
BRANDUOLINIAI GINKLAI
J. Bidenas: pirmąkart po Šaltojo karo sugrįžo branduolinio „Armagedono“ grėsmė
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sakė, kad pasauliui pirmą kartą po Šaltojo karo iškilo branduolinio „Armagedono“ grėsmė ir kad jis stengiasi surasti Rusijos prezidento Vladimiro Putino „nuovažą“ kare Ukrainoje.
Pasaulis
BRANDUOLINIS KARAS
JAV įspėja Rusiją dėl branduolinio smūgio katastrofiškų pasekmių
Jungtinės Valstijos privačiai įspėjo Rusiją dėl katastrofiškų pasekmių, jei ji per savo invaziją Ukrainoje panaudotų branduolinius ginklus, sakė amerikiečių valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
Pasaulis
GINKLAVIMASIS
SIPRI: pasaulis žengia į naują branduolinio ginklavimosi erą
Pasaulyje artimiausią dešimtmetį augs pastaruosius 35 metų mažėjęs branduolinių ginklų skaičius, aštrėjant tarptautinei įtampai dėl karo Ukrainoje, pirmadienį perspėjo tyrėjai.
Aktualijos
RUSIJOS GRASINIMAI
A. Anušauskas: rusų svarstymai dėl branduolinio ginklo yra „keisti“, jis seniai Kaliningrade
Rusijos svarstymai dislokuoti branduolinį ginklą Karaliaučiuje „atrodo gana keistai“, nes jis „visada buvo laikomas Kaliningrado srityje“, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos branduolinės pajėgos perėjo prie sustiprintos kovinės parengties
Rusijos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad jos „branduolinio atgrasymo“ pajėgos perėjo prie sustiprintos kovinės parengties, vykdydamos prezidento Vladimiro Putino įsakymą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JK: nepaisant V. Putino nurodymų, nematyti jokio reikšmingo Rusijos branduolinės pozicijos pokyčio
Jungtinė Karalystė nemato jokio reikšmingo Rusijos branduolinės pozicijos pokyčio, nors prezidentas Vladimiras Putinas nurodė padidinti šalies strateginių pajėgų parengties lygį, pirmadienį sakė britų gynybos sekretorius Benas Wallace\'as.
Pasaulis
ATSAKAS
JAV: V. Putino branduoliniai grasinimai „visiškai nepriimtini“
Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas padidinti Maskvos branduolinio atgrasymo pajėgų parengties lygį yra „visiškai nepriimtinas“ invazijos į Ukrainą eskalavimas, sekmadienį pareiškė Jungtinės Valstijos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija padidino branduolinių pajėgų parengties lygį
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį nurodė padidinti branduolinio atgrasymo pajėgų parengties lygį reaguojant į esą agresyvius NATO pareiškimus Rusijos Federacijos atžvilgiu.
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
Vis dar norite tartis? Įtampa su Iranu gali augti
Nepaisant visus 2021-uosius trunkančių derybų, neatrodo, kad Iranas ir JAV būtų bent kiek pažengę bandydami atgaivinti tarptautinę branduolinę sutartį, vadinamąjį Jungtinį išsamų veiksmų planą (JIVP), iš kurio Donaldo Trumpo vadovaujamos JAV pasitraukė 2018 m. Abi šalys tvirtina norinčios grįžti prie pradinių sąlygų, jei to pageidautų ir kita. Bet nuo tada pasaulis gerokai pasikeitė, todėl tikėtina, kad 2022 m. reikalai ir toliau nepajudės iš mirties taško, o įtampa augs.
Pasaulis
ŠIAURĖS KORĖJA
Šiaurės Korėjos lyderis: JAV yra „pagrindinė nestabilumo priežastis“
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apkaltino Jungtines Valstijas dėl įtampos Korėjos pusiasalyje, o kaimyninę Pietų Korėją – veidmainiškumu, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
ŽYMA
BRANDUOLINIS GINKLAS