Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Aktualijos
GYNYBA
Buvęs JAV gynybos sekretorius: Lietuvai būtų labai naudinga turėti vokiečių brigadą šalyje (interviu)
Lietuvai būtų labai naudinga, kad vokiečių brigada būtų šalies teritorijoje, tačiau privalu paruošti sąjungininkams reikalingą infrastruktūrą, sako buvęs Jungtinių Valstijų (JAV) gynybos sekretorius Markas Esperis.
Aktualijos
LIETUVA
G. Landsbergis: Vokietijai nesilaikant susitarimo, turėtume ieškoti tokių partnerių, kurie Lietuvoje galėtų būti su brigada
Reaguodamas į Vokietijos gynybos ministro pasvarstymus, jog dėl nuolatinės vokiečių karių brigados dislokavimo Lietuvoje turėtų apsispręsti NATO, užsienio reikalų ministras
Aktualijos
GYNYBA
A. Anušauskas: svarbiausia – Vokietijos patikinimas, kad jos saugumas yra Lietuvos saugumas
Netylant diskusijoms dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad reikėtų koncentruoti dėmesį į Berlyno patikinimą dėl saugumo, taip pat – į naujus NATO gynybos planus, kuriuos aljansas rengiasi tvirtinti Vilniuje liepą.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys tikina: susiklosčius situacijai mes būtume pasiruošę priimti Vokietijos brigadą
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tikina, kad jei Lietuvoje būtų padidintas karinės parengties lygis, šalis būtų pasirengusi ir be stacionarios infrastruktūros priimti Vokietijos brigadą.
Aktualijos
PRATYBOS
Pratyboms atvyksta 600 Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados karių
Į Lietuvą per šią savaitę atvyks apie 600 Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados karių su technika dalyvauti pirmosiose šiemet pratybose, pranešė Lietuvos kariuomenė.
Aktualijos
GYNYBA
Vokietijos ambasadorius: visi pripažįsta, kad Lietuva dabar negalėtų priimti brigados
Visi Lietuvoje pripažįsta, kad šalies infrastruktūra dabar būtų nepajėgi priimti visos brigados, sako Vokietijos ambasadorius šalyje Matthias Sonnas, todėl, pasak jo, pajėgų rotavimas yra geriausia, ką jo šalis šiuo metu gali padaryti.
Aktualijos
GYNYBA
M. Sonnas: reiškiamas nepasitenkinimas Vokietija neatsiųs nė vieno papildomo kario
Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonnas sako, jog kalbos, esą Vokietija atsitraukia nuo savo įsipareigojimų dėl brigados, yra įžeidžiančios, o viešai reiškiamas nepasitenkinimas neatsiųs nė vieno papildomo kario į Lietuvą.
Aktualijos
GYNYBA
Premjerė apie vokiečių brigadą: padirbėti reikės ne tik Vyriausybei, bet ir Prezidentūrai
Lietuvai siekiant, kad Vokietijos brigada šalyje būtų dislokuota nuolat, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tam reikės ne tik Vyriausybės, bet ir Prezidentūros indėlio.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: Lietuva planuoja būti pasirengusi 2025-aisiais priimti Vokietijos brigadą
Lietuvoje infrastruktūrą Vokietijos brigados dislokavimui planuojama paruošti 2025 metų viduryje, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos
RYTŲ FLANGO STIPRINIMAS
A. Anušauskas: NATO sprendimai stiprins Vokietijos politikų pozicijas dėl brigados Lietuvoje
NATO viršūnių susitikimo sprendimai palengvins Vokietijos politikų pozicijas motyvuojant, kodėl reikalinga stiprinti karinį buvimą Lietuvoje iki brigados dydžio, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos
NATO STIPRINIMAS
A. Anušauskas: Lietuvai reikia laiko pasirengti priimti papildomas vokiečių pajėgas (atnaujinta)
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: NATO daugėja supratimo, kad Baltijos šalyse reikia brigadų
NATO daugėja supratimo, kad sąjungininkų priešakines pajėgas Baltijos šalyse reikėtų didinti iki brigadų dydžio, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos
GYNYBA
A. Anušauskas: dalis NATO šalių abejoja galimybėmis didinti pajėgumus rytiniame flange
Dalis NATO šalių abejoja galimybėmis išplėsti pajėgumus rytiniame Aljanso flange, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
ŽYMA
BRIGADA