Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas giria Katarą dėl pasaulio futbolo čempionato ir Egiptą dėl COP27 konferencijos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, rizikuodamas sulaukti kritikos savo šalyje, antradienį pasveikino Katarą ir savo „draugą“ Egipto prezidentą Abdel Fattahą al Sisi su atitinkamai pasaulio futbolo čempionato ir COP27 konferencijos organizavimu.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
Kinija po COP27 susitarimo dėl klimato kaitos: dar laukia ilgas kelias
Kinija pirmadienį pasveikino susitarimą, pasiektą per Jungtinių Tautų COP27 viršūnių susitikimą Egipte dėl klimato kaitos, tačiau perspėjo, kad dėl pasaulinio bendradarbiavimo siekiant pažaboti kylančią temperatūrą dar laukia „ilgas kelias“.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT derybos dėl klimato pratęstos iki šeštadienio
Penktadienį turėjusios baigtis Jungtinių Tautų derybos dėl klimato buvo pratęstos dar vienai dienai, derybininkams stengiantis išeiti iš aklavietės dėl fondo, skirto nuo pasaulinio atšilimo poveikio smarkiai nukentėjusioms valstybėms, sukūrimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
TATENA išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl Rusijos ir Ukrainos branduolinių objektų
Ketvirtadienį Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų taryba priėmė rezoliuciją, kurioje išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl to, kad Rusija neatsižvelgė į raginimus nutraukti veiksmus prieš branduolinius objektus karo draskomoje Ukrainoje.
Pasaulis
APLINKOSAUGA
L. I. Lula sako norintis, kad 2025 metų JT derybos dėl klimato kaitos vyktų Amazonėje
Pasaulis
COP27
Iškastinio kuro išmetamo CO2 tarša 2022 metais pasieks rekordinį lygį
Mokslininkai penktadienį Egipte vykstančiame COP27 klimato kaitos aukščiausiojo lygio susitikime pareiškė, kad 2022 metais iškastinio kuro išmetamo anglies dioksido (CO2) –pagrindinio klimato kaitos veiksnio – kiekis padidės vienu procentu ir pasieks rekordinį lygį.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
Spalis Europoje buvo šilčiausias per stebėjimų istoriją
Oro temperatūra šį spalį Europoje buvo aukščiausia per visą stebėjimų istoriją ir beveik dviem Celsijaus laipsniais viršijo temperatūrą 1991–2020 metų referenciniu laikotarpiu, antradienį pranešė Europos Sąjungos Koperniko klimato kaitos tarnyba (C3S).
NT ir energetika
COP27
S. Gentvilas: klimato kaitos konferencija Egipte – eksporto skatinimo dalis
Egipte vykstančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) Lietuva gali išnaudoti su atsinaujinančia energetika susijusių technologijų eksporto skatinimui, antradienį Žinių radijui sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Pasaulis
COP27
A. Guterresas: žmonija turi bendradarbiauti, kad nepražūtų dėl klimato kaitos poveikio
Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas Egipte vykstančiose derybose klimato klausimais COP27 pirmadienį pasaulio lyderiams sakė, kad žmonija turi bendradarbiauti, antraip pražus dėl spartėjančio klimato kaitos poveikio.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
E. Macronas ragina JAV ir Kiniją sumokėti savo dalį už kovą su klimato kaita
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį paragino JAV, Kiniją ir kitas ne Europos turtingąsias šalis sumokėti savo dalį, kuri padėtų besivystančioms šalims kovoti su klimato kaita.
Pasaulis
COP27
JK ministras pirmininkas R. Sunakas apsigalvojo ir vyks į klimato konferenciją Egipte
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį paskelbė, kad dalyvaus Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje COP27, atšaukdamas pradinį savo sprendimą dėl „neatidėliotinų vidaus iššūkių“ nevykti į šį aukščiausio lygio susitikimą.
Pasaulis
COP27
R. Sunakas gina savo sprendimą nevykti į JT klimato konferenciją
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas penktadienį gynė savo sprendimą nedalyvauti kitą mėnesį vyksiančiame COP27 aukščiausiojo lygio susitikime dėl klimato
ŽYMA
COP27