Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


Vietovardžiai
DIPLOMATIJOS ISTORIJA
Pirmoji Lietuvos ambasada Briuselyje: mažas pastatas, dideli įvykiai
Ką apie pirmuosius Lietuvos žingsnius ES ir NATO link papasakotų pirmosios Lietuvos atstovybės Europos sostinėje sienos? Evaldas Labanauskas, IQ biuro
Aktualijos
REITINGAI
Požiūris į visuomenės veikėjus nesikeičia: V. Adamkus vis dar vertinamas palankiausiai
Naujausių apklausų duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojai toliau geriausiai vertina kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų. Naujienų agentūros ELTA užsakymu atliktos
Aktualijos
PASAULIS 2024
Nesakyk „op“... Kas G. Nausėdai gali sutrukdyti laimėti prezidento rinkimus?
Aukšti reitingai žada, o prie puodelio kavos diskutuojantys politikos apžvalgininkai pritaria – G. Nausėda turėtų laimėti antrą kadenciją prezidento rinkimuose,
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
D. Grybauskaitė pesimistiškai žvelgia į vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje: nieko naujo
Dvi prezidento kadencijas Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė sako, kad sprendimai, dėl kurių ketinama susitarti ateinančią savaitę Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, jau dabar yra nepakankami.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
D. Grybauskaitė: V. Zelenskio dalyvavimas NATO viršūnių susitikime nėra svarbus, svarbu priimami sprendimai
Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė nesureikšmina tarptautinėje erdvėje sklandančių kalbų, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neatvyks į Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą, jeigu Aljansas nepasiūlys Kyjivui tam tikrų saugumo garantijų. Pasak politikės, sąjungininkėms gerokai svarbiau numatyti, kaip Aljansas stiprins savo pajėgumus rytiniame sparne.
Verslas
INFLIACIJA
D. Grybauskaitė: infliacija parodys, ar Vyriausybės pastangos ją mažinti pakankamos
Infliacijos tendencijos parodys, ar Vyriausybės pastangos ją mažinti yra pakankamos, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, pabrėždama, jog tai – pasaulinis reiškinys.
Aktualijos
VISUOMENĖS APKLAUSOS
Gyventojai prezidentu rinktų D. Grybauskaitę arba G. Nausėdą
Lietuvos gyventojai prezidento rinkimuose palaikytų kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę ir dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, rodo antradienį skelbiama naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
D. Grybauskaitė: jokių pokyčių dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti
Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos (EK) gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Aktualijos
METINĖ PREZIDENTO KALBA
D. Grybauskaitė: klestėjimo laikotarpis baigiasi, reikia pradėti gyventi realybėje
Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina politikus „baigti mėtyti lengvus pinigus“ ir padėti gyventi realybėje, nes gresia recesija.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
D. Grybauskaitė: Vakarams krūpčiojant ir netiekiant ginkluotės, Rusija stumiasi pirmyn
Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
D. Grybauskaitė: Europos sankcijos Rusijai – skylėtos, Vakarų reakciją į karą – per menka
Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai yra skylėtos, o Vakarų reakciją į Kremliaus sukeltą karą Ukrainoje – nepakankama.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
D. Grybauskaitė: sankcijos Rusijos nesustabdys, karą Ukrainoje gali sustabdyti tik karas
Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad sankcijos Rusijos agresijos Ukrainoje nesustabdys, tam galima pasipriešinti tik kariaujant.
Pasaulis
ALJANSAS
NATO ieškant naujo vadovo, kandidatų sąraše dominuoja moterys
Kai darbą baigiantis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vėliau šiais metais sugrįš į gimtąją Norvegiją vadovauti jos centriniam bankui, Aljansui reikės naujo vadovo ir pirmą kartą šį postą tikriausiai užims moteris.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vėl įsižiebs D. Grybauskaitės žvaigždė?
Liepos mėnesį įtakingiausias Briuselio institucijose (à la „Briuselio burbule“) leidinys Politico.eu pranešė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė įvardijama kaip viena kandidačių į NATO generalinius sekretorius. Kiek tikėtina, kad Lietuvos atstovė taps galingiausio karinio aljanso vade?
Aktualijos
MIGRANTAI
D. Grybauskaitė ragina skubiai statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija
Lietuvai susiduriant su smarkiai išaugusiais neteisėtos migracijos srautais, buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina skubiai statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija ir nebijoti didesnių išlaidų.
ŽYMA
DALIA GRYBAUSKAITĖ