Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


NT ir energetika
ENERGETINĖ KRIZĖ
Dujų kainų lubos: Europos Komisija pasiųsta toliau tobulinti pasiūlymo
Ketvirtadienį Briuselyje vykusioje neeilinėje ES Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje nepavyko galutinai sutarti dėl priemonių, suvaldant aukštas dujų kainas. Pasak susitikime
NT ir energetika
DUJŲ KAINŲ LUBOS
Į D. Kreivio įspėjimą – „nesidabrinė kulka“ iš Europos Komisijos barikadų
Europos Komisija pristatė dar vieną pasiūlymą, kaip „apsaugoti ES įmones ir namų ūkius nuo pernelyg didelių dujų kainų šuolių ES“.
Pasaulis
ENERGETIKA
D. Kreivys: ES vadovų siūlymai turi būti įgyvendinti iki žiemos
Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiams paraginus Bendrijos energetikos ministrus bei Europos Komisiją (EK) pateikti konkrečius sprendimus dėl elektros gamybai naudojamų dujų kainų lubų, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog tai turi būti padaryta iki žiemos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys su ES kolegomis bandys spręsti dujų kainų problemą
Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiams praėjusią savaitę paraginus Bendrijos energetikos ministrus bei Europos Komisiją pateikti konkrečius sprendimus dėl laikinų elektros gamybai naudojamų dujų kainų lubų, energetikos ministras Dainius Kreivys kartu su kitais ministrais antradienį gali bandyti spręsti tokį politikų uždavinį.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Ekspertai: dujų kainų lubos Lietuvai būtų naudingos, tačiau neaiškus jų finansavimas
Europos Sąjungos (ES) lyderiams iš esmės sutarus įvesti dujų kainų lubas, BNS kalbinti ekspertai sako, kad Lietuvai toks modelis būtų naudingas, tačiau jie pasigenda aiškumo dėl tokio modelio finansavimo.
Pasaulis
ENERGETIKOS KRIZĖ
O. Scholzas: dujų kainų lubų nustatymui ES būtinas bendradarbiavimas su kitomis pirkėjomis
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) siūlomos gamtinių dujų kainų lubos, skirtos pažaboti didėjančias energijos sąnaudas, gali būti veiksmingos tik glaudžiai bendradarbiaujant su ES nepriklausančiomis partnerėmis, tokiomis kaip Pietų Korėja ir Japonija.
NT ir energetika
ENERGETIKA
A. Skaisgirytė: Lietuva EVT palaikys dujų kainų lubų idėją
Lietuva Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje ir toliau palaikys dujų kainų lubų nustatymą kaip sprendimą Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų skubiai sumažinti kainas vartotojams, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
ŽYMA
DUJŲ KAINŲ LUBOS