Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


Pasaulis
ES AMBICIJOS
Ch. Michelis: kartais reikia aplinkybių, kad taptume drąsūs (interviu)
Paskutinius mėnesius poste skaičiuojantis Europos Vadovų Tarybos (EVT) prezidentas Charles’is Michelis pristatė savo, galima sakyti, testamentą, – Naująjį susitarimą Europai dėl konkurencingumo. Jį pristatė autoritetingiausių Europos leidinių žurnalistams, tarp jų – ir IQ biuro Briuselyje vadovui Evaldui Labanauskui, vienuoliktame ES Tarybos aukšte esančioje salėje, kurioje posėdžiauja ES prezidentai ir premjerai.
IQ Tema
EUROPOS VADOVŲ TARYBA
Kur aš jį mačiau? G. Nausėda Briuselyje liko D. Grybauskaitės ir G. Landsbergio šešėlyje
Toks jau vadovų prakeiksmas, kad jie dažnai lyginami su pirmtakais. Pirmuosiuose Gitano Nausėdos Europos Vadovų Taryboss (EVT) posėdžiuose ne kartą kolegas žurnalistus Briuselyje teko girdėti apgailestaujant, kad Dalios Grybauskaitės kadencija baigėsi. Per penkerius kadencijos metus G. Nausėda netapo Briuselio žvaigžde, bet ir didelės gėdos Lietuvai nepadarė.
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Lietuva EVT, naujas posūkis Izraelio ir „Hamas“ kare ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 22-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Europos Vadovų Taryba: ką pasiekė ir ko nepasiekė Lietuva Ne visi Lietuvos užmojai,
Pasaulis
EUROPOS VADOVŲ TARYBA
ES lyderiai derėsis dėl vieningesnės ES gynybos politikos ir papildomos paramos Ukrainai
Ketvirtadienį šalių lyderiai Briuselyje nagrinės planus, kaip galėtų didinti Europos gynybos pajėgumus ir kaip radikaliai padidinti karinę ir finansinę paramą
Aktualijos
EUROPOS SĄJUNGA
G. Nausėda su ES lyderiais tarsis dėl energijos kainų suvaldymo, paramos Ukrainai
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vyksta į Briuselį, kur su Europos Sąjungos lyderiais aptars energijos kainų suvaldymo priemones, tolesnę paramą Ukrainai bei sankcijas Rusijai.
NT ir energetika
ENERGETIKA
A. Skaisgirytė: Lietuva EVT palaikys dujų kainų lubų idėją
Lietuva Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje ir toliau palaikys dujų kainų lubų nustatymą kaip sprendimą Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų skubiai sumažinti kainas vartotojams, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
ES susitarė dėl Armėnijos ir Azerbaidžano pasienio stebėjimo misijos
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė išsiųsti specialistų komandą į trumpalaikę misiją Armėnijoje – su tikslu stebėti situaciją šalies pasienyje su Azerbaidžanu.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Ch. Michelis siūlo parduoti areštuotą rusų oligarchų turtą ir taip padėti atstatyti Ukrainą
Europos Sąjunga turėtų konfiskuoti ir parduoti areštuotą Rusijos turtą, o už jį gautas lėšas skirti karo nuniokotos Ukrainos atstatymui, sakė
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda ES lyderius ragina nedelsiant diversifikuoti energijos importo šaltinius
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Europos Sąjungos (ES) lyderius nedelsiant diversifikuoti energijos importo šaltinius, Rusijai mėnesį tęsiant karinę invaziją Ukrainoje, penktadienį pranešė Prezidentūra.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos premjerai vyksta į Kyjivą
Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos ministrai pirmininkai antradienį vyks į Kyjivą susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, informavo Lenkijos vyriausybė.
Pasaulis
ATSISVEIKINIMAS
„Europa jos pasiilgs“: per paskutinį savo ES viršūnių susitikimą A. Merkel sulaukė ovacijų atsistojus
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, 16 metų buvusi įtakingiausia Europos Sąjungos lydere, penktadienį savo paskutiniame bloko viršūnių susitikime sulaikė kolegų ovacijų atsistojus.
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Nausėda: EVT išgirdo Lietuvos prašymą padėti spręsti migracijos krizę
Europos Vadovų Taryba (EVT) išgirdo Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos prašymą padėti kovoti su neteisėtos migracijos krize, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
ATSTOVYBĖ ES
A. Skaisgirytė ginčą dėl ambasadoriaus ES vadina valdančiųjų kerštu
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė ginčą dėl ambasadoriaus Europos Sąjungoje (ES) vadina valdančiųjų kerštu, šiems nepavykus perimti atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT).
Aktualijos
MIGRACIJA
A. Bilotaitė prašo prezidentą inicijuoti su migracija susijusių ES teisės aktų keitimą
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama artimiausioje Europos Vadovų Taryboje kelti klausimą dėl Europos Sąjungos (ES) teisės aktų, susijusių su neteisėta migracija, pakeitimo būtinybės.
Aktualijos
PREZIDENTŪRA
G. Nausėda: nuomonių skirtumai su valdančiaisiais yra natūralūs
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo nesutarimai su Vyriausybe yra natūralūs ir teigia palaikantis premjerės Ingridos Šimonytės aktyvumą užsienio politikoje.
ŽYMA
EUROPOS VADOVŲ TARYBA