Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 8 d.

Pasaulis
BADAS
JT kreipiasi dėl rekordinės 51,5 mlrd. dolerių sumos humanitarinei pagalbai
Jungtinės Tautos paragino kitais metais skirti rekordiškai daug lėšų pagalbai, nes karas Ukrainoje ir kiti konfliktai, ekstremalios klimato kaitos sukeltos situacijos ir tebesitęsianti pandemija vis daugiau žmonių stumia į krizę, o kai kuriuos – ir į badą.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Ukrainoje per Rusijos invaziją jau žuvo ar buvo sužeista per 16,7 tūkst. civilių
Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) nuo vasario 24-osios, kai Rusija pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, iki lapkričio 20-osios užpultoje šalyje užregistravo 16 784 civilių žūties ar sužeidimo atvejus, nurodoma naujausioje ataskaitoje, paskelbtoje OHCHR interneto svetainėje.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT derybos dėl klimato pratęstos iki šeštadienio
Penktadienį turėjusios baigtis Jungtinių Tautų derybos dėl klimato buvo pratęstos dar vienai dienai, derybininkams stengiantis išeiti iš aklavietės dėl fondo, skirto nuo pasaulinio atšilimo poveikio smarkiai nukentėjusioms valstybėms, sukūrimo.
Pasaulis
APLINKOSAUGA
L. I. Lula sako norintis, kad 2025 metų JT derybos dėl klimato kaitos vyktų Amazonėje
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT pristatė pasaulinę „ankstyvojo perspėjimo“ apie nelaimes sistemą už 3 mlrd. eurų
Jungtinės Tautos pirmadienį pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama sukurti pasaulinę ankstyvojo perspėjimo apie mirtinus ir didelę žalą darančius ekstremalius orų reiškinius, kuriuos sustiprina klimato kaita, sistemą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT Generalinė Asamblėja pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja trečiadienį didele balsų persvara pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją, o JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad tai yra „aiški žinia“ Maskvai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Rusijos smūgiai Ukrainai gali prilygti karo nusikaltimams
Jungtinės Tautos antradienį pareiškė, kad pastarojo meto Rusijos išpuoliai prieš Ukrainą galėjo pažeisti karo įstatymus ir prilygtų karo nusikaltimams, jei buvo sąmoningai taikytasi į civilius gyventojus.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Susiskaldžiusio pasaulio lyderiai renkasi į JT susitikimą Niujorke
Niujorke antradienį prasideda kasmetinis Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimas, pasauliui išgyvenant virtinę jį suskaldžiusių krizių, pradedant Rusijos agresija prieš Ukrainą.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
A. Guterresas: bet kokia ataka prieš branduolinę elektrinę yra „savižudiška“
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį perspėjo, kad bet kokia ataka prieš branduolinę jėgainę yra „savižudiška“; tai jis pareiškė po naujų smūgių didžiuliam atominės elektrinės kompleksui Pietų Ukrainoje.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Į JT Saugumo Tarybą dvejiems metams išrinkta Japonija
Japonija yra tarp penkių valstybių, ketvirtadienį išrinktų į nenuolatines vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir dirbsiančių šioje institucijoje 2023–2024 metais. Nuo
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis atmeta Ukrainos grūdų tranzito per Baltarusiją galimybę
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis negali svarstyti galimybės eksportuoti grūdus geležinkeliais per Baltarusiją į uostus prie Baltijos jūros.
Pasaulis
KONFLIKTŲ PADARINIAI
JT: pasaulyje priverstinai perkeltųjų skaičius viršijo 100 milijonų
Dėl Rusijos karo Ukrainoje visame pasaulyje priverstinai perkeltų asmenų skaičius pirmą kartą viršijo 100 mln., pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos.
Pasaulis
DERYBOS SU MASKVA
JT vadovas kitą savaitę Maskvoje susitiks su V. Putinu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kitą savaitę susitiks derybų su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, penktadienį paskelbė Kremlius ir JT.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Ukrainą dėl karo paliko daugiau nei 4,9 mln. šalies gyventojų
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš šalies pabėgo daugiau nei 4,9 mln. ukrainiečių, pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos, perspėdamos dėl pabėgėlių moterų ir vaikų išnaudojimo pavojaus.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
G-7: laikas suspenduoti Rusiją JT Žmogaus teisių taryboje
Industrializuotų valstybių Didysis septynetas (G-7) ketvirtadienį paragino suspenduoti Rusiją Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje dėl „baisių veiksmų ir žiaurių nusikaltimų“ Ukrainoje.
ŽYMA
JUNGTINĖS TAUTOS