Meniu
Prenumerata

šeštadienis, kovo 25 d.

Pasaulis
KARO ĮTAKA
JT ir Rusija derasi dėl Ukrainos grūdų iniciatyvos
Jungtinės Tautos ir Rusija pirmadienį pradėjo derybas dėl Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, kuris padėjo sušvelninti pasaulinę maisto krizę, kilusią dėl Maskvos invazijos į kaimyninę šalį, pratęsimo.
Pasaulis
APLINKOSAUGA
Priimtas istorinis JT susitarimas dėl gamtos apsaugos
Jungtinių Tautų susitikime dėl biologinės įvairovės dalyvaujančios šalys anksti pirmadienį priėmė istorinį susitarimą, kuriuo siekiama nutraukti dešimtmečius trunkantį aplinkos niokojimą, keliantį grėsmę pasaulio rūšims ir ekosistemoms.
Pasaulis
IRANAS
JT dėl protestų malšinimo pašalino Iraną iš moterų teisių komisijos
Jungtinės Tautos, atsižvelgusios į žiaurų Teherano susidorojimą su moterų vadovaujamais protestais, trečiadienį nubalsavo už Irano pašalinimą iš moterų teises ginančios institucijos.
Pasaulis
BADAS
JT kreipiasi dėl rekordinės 51,5 mlrd. dolerių sumos humanitarinei pagalbai
Jungtinės Tautos paragino kitais metais skirti rekordiškai daug lėšų pagalbai, nes karas Ukrainoje ir kiti konfliktai, ekstremalios klimato kaitos sukeltos situacijos ir tebesitęsianti pandemija vis daugiau žmonių stumia į krizę, o kai kuriuos – ir į badą.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Ukrainoje per Rusijos invaziją jau žuvo ar buvo sužeista per 16,7 tūkst. civilių
Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) nuo vasario 24-osios, kai Rusija pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, iki lapkričio 20-osios užpultoje šalyje užregistravo 16 784 civilių žūties ar sužeidimo atvejus, nurodoma naujausioje ataskaitoje, paskelbtoje OHCHR interneto svetainėje.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT derybos dėl klimato pratęstos iki šeštadienio
Penktadienį turėjusios baigtis Jungtinių Tautų derybos dėl klimato buvo pratęstos dar vienai dienai, derybininkams stengiantis išeiti iš aklavietės dėl fondo, skirto nuo pasaulinio atšilimo poveikio smarkiai nukentėjusioms valstybėms, sukūrimo.
Pasaulis
APLINKOSAUGA
L. I. Lula sako norintis, kad 2025 metų JT derybos dėl klimato kaitos vyktų Amazonėje
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT pristatė pasaulinę „ankstyvojo perspėjimo“ apie nelaimes sistemą už 3 mlrd. eurų
Jungtinės Tautos pirmadienį pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama sukurti pasaulinę ankstyvojo perspėjimo apie mirtinus ir didelę žalą darančius ekstremalius orų reiškinius, kuriuos sustiprina klimato kaita, sistemą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT Generalinė Asamblėja pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja trečiadienį didele balsų persvara pasmerkė Rusijos įvykdytą okupuotų Ukrainos sričių aneksiją, o JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad tai yra „aiški žinia“ Maskvai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Rusijos smūgiai Ukrainai gali prilygti karo nusikaltimams
Jungtinės Tautos antradienį pareiškė, kad pastarojo meto Rusijos išpuoliai prieš Ukrainą galėjo pažeisti karo įstatymus ir prilygtų karo nusikaltimams, jei buvo sąmoningai taikytasi į civilius gyventojus.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Susiskaldžiusio pasaulio lyderiai renkasi į JT susitikimą Niujorke
Niujorke antradienį prasideda kasmetinis Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimas, pasauliui išgyvenant virtinę jį suskaldžiusių krizių, pradedant Rusijos agresija prieš Ukrainą.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
A. Guterresas: bet kokia ataka prieš branduolinę elektrinę yra „savižudiška“
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį perspėjo, kad bet kokia ataka prieš branduolinę jėgainę yra „savižudiška“; tai jis pareiškė po naujų smūgių didžiuliam atominės elektrinės kompleksui Pietų Ukrainoje.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Į JT Saugumo Tarybą dvejiems metams išrinkta Japonija
Japonija yra tarp penkių valstybių, ketvirtadienį išrinktų į nenuolatines vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir dirbsiančių šioje institucijoje 2023–2024 metais. Nuo
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis atmeta Ukrainos grūdų tranzito per Baltarusiją galimybę
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis negali svarstyti galimybės eksportuoti grūdus geležinkeliais per Baltarusiją į uostus prie Baltijos jūros.
Pasaulis
KONFLIKTŲ PADARINIAI
JT: pasaulyje priverstinai perkeltųjų skaičius viršijo 100 milijonų
Dėl Rusijos karo Ukrainoje visame pasaulyje priverstinai perkeltų asmenų skaičius pirmą kartą viršijo 100 mln., pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos.
ŽYMA
JUNGTINĖS TAUTOS