Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 29 d.


Pasaulis
PROTESTAI PRANCŪZIJOJE
Neramumai Prancūzijoje tęsiasi, policija suėmė dešimtis žmonių
Ketvirtadienį Prezidentas Emmanuelis Macronas paragino laikytis rimties, kai per įpykusios minios protestus dėl policijos nušauto paauglio buvo užpulti viešieji pastatai, suimta 150 žmonių.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Premjerė: krizės Lietuvoje nėra, ekonomiką ištiks „trumpalaikis kristelėjimas“ (interviu)
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad Lietuvos ekonominiai rodikliai rodo, jog krizės šalyje nėra.
Verslas
EURO ZONA
Euro zonos ekonomika metų pradžioje paniro į techninę recesiją
Euro zonos ekonomika metų pradžioje pateko į techninę recesiją, antrą ketvirtį iš eilės susitraukdama 0,1 proc., rodo ketvirtadienį paskelbti ES statistikos agentūros duomenys.
Verslas
DARBO RINKA
Užimtumo tarnyba: darbo rinkos atsparumą palaiko sezoninės tendencijos
Šalies ekonomikos aktyvumas, mažėjęs du ketvirčius iš eilės, didelio neigiamo poveikio darbo rinkai realiai neturi. Nors fiksuojama mažiau laisvų darbo vietų, dirbančiųjų skaičius šiuo metu didesnis nei pernai tuo pačiu metu, o registruotas nedarbas – mažesnis, skelbia Užimtumo tarnyba.
The Economist
NERIMAS 19-OJOJE GATVĖJE
Tarptautinį valiutos fondą krečia tapatybės krizė
JAV ir Kinijos plėšomas TVF nebeturi aiškios paskirties
Verslas
KRIZĖ
Lietuvos ekonomika – techninėje recesijoje
2023 m. pirmąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 15,8 mlrd. Eur. Palyginti su 2022 m. ketvirtuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė -3 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.
The Economist
KALMARUI SUNKIOS DIENOS
Kaip „Goldman Sachs“ iš superplėšrūno virto Volstrito atsilikėliu
Bendrovės bandymai diversifikuoti verslą ir pereiti nuo permainingos veiklos prie vartojimo paskolų nuvylė
Verslas
PROGNOZĖS
Ekonomistai: 2022-aisiais stebinęs metų pabaigoje ūkio augimas išsikvėpė
Nepaisant didelio neapibrėžtumo, praėjusiais metais Lietuvos ekonomika stebino pozityviai, tačiau metų pabaigoje pasimatė jos išsikvėpimo ženklų, sako BNS apklausti ekonomistai.
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Lietinga su pragiedruliais: JAV ūkio laukia ne krizė, o nuosmukis
Pradėkime nuo prastų naujienų: 2023 m. JAV prasidės recesija. Per pastarąjį pusšimtį metų metinei infliacijai pasiekus didesnį nei 5 proc. tempą, ekonomika iš jos išsivaduodavo tik per recesiją (žr. grafiką). Niekuo neišsiskirs ir dabartinė infliacija. JAV pavyks suvaldyti besaikį kainų spaudimą tik tada, kai ekonomikos augimas iš tikrųjų taps neigiamas.
Komentarai
KOMENTARAS
Krizių metai: ar tampame atsparesniais ateities iššūkiams?
Reikšmingi įvykiai ir krizės yra svarbūs ne tik dėl tiesioginio poveikio visuomenei bei keliamos grėsmės jos vertybėms. Jie gali būti išnaudoti kaip galimybės peržiūrėti egzistuojančias taisykles ir rutinas bei keisti jas taip, kad taptume atsparesniais ateities krizėms. Tačiau tokiems pokyčiams reikia lyderystės ir kitų tinkamų sąlygų.
Verslas
2022-IEJI
Ekspertai: svarbiausias 2022-ųjų ekonominis įvykis – infliacijos šuolis
Reikšmingiausias 2022-ųjų metų ekonominis įvykis Lietuvoje buvo didelis infliacijos šuolis, kurį didžiąja dalimi lėmė Rusijos sukeltas karas Ukrainoje, teigia BNS kalbinti ekonomistai.
Verslas
EKONOMIKA
Finansų ministerija gerina šių metų BVP prognozę, kitąmet augimas lėtės
Finansų ministerija gerina šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę – anot jos, ekonomika šiemet augs 2,4 procento. Rugsėjį prognozuota, kad ekonomika augs 1,6 procento.
Verslas
BANKROTAI
Bankrotų skaičius šiemet augo 1,5 karto
Šiemet pradėtos beveik 1,1 tūkst. įmonių bankroto procedūros – 1,5 karto daugiau nei 2021 metais, kai jų buvo 730, pranešė Registrų centras.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
G. Šimkus: galime ieškoti popierinių krizių ir nematyti, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs
2022-aisiais Lietuvos ir ES ekonomikas purčius vienam iššūkiui po kito, IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi aptarė, ko galime tikėtis kitais metais.
ŽYMA
KRIZĖ