Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.

The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Garbės simbolis
Muzikantas, menininkas ir aktyvistas Brianas Eno sako, kad formuojasi ramus, bet ryžtingas pasaulinis judėjimas planetai gelbėti.
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Saudivudas raitojasi rankoves: Artimuosiuose Rytuose bus statoma daugiau filmų ir serialų
VII a. Arabijoje princesė Hind atsisako tapti valdovo sugulove ir pabėga į dykumą. Padedant vienam klajūnui ji suvienija susiskaldžiusias gentis kovai su vyru, kurį atstūmė. Tai siužetas iš naujo filmo „Dykumų karė“ („Desert Warrior“), kurį stato didžiausia Saudo Arabijos medijų bendrovė MBC ir Holivudo įmonė „AGC Studios“. Pagrindinę filmo veikėją vaidina Aiysha Hart greta Anthony Mackie, dabar vaidinančio kapitoną Ameriką „Marvel“ superherojų visatoje.
Kultūra
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Kaip vilniečiai ir miesto svečiai minės Vilniaus 700 metų jubiliejų?
Ką šiandien savo laiške parašytų Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, jei turėtų galimybę kreiptis į pasaulį? Ar kviestų Vakarų miestų gyventojus į Lietuvos sostinę, ragindamas čia realizuoti savo svajones, kurtis ir kurti?
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Nuo Barbės iki Indianos Džonso – laukia didžiulė naujų filmų įvairovė
2022-ųjų vasarą internetas nušvito paskelbus nuotraukas iš pirmo „Barbės“ filmo su realiais aktoriais filmavimo aikštelės. Lėlę Barbę vaidinanti Margot Robbie
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Holivudui sulaukus šimto metų, žiūrovų skoniai keičiasi sparčiau nei studijų statomi filmai
1923 m. Kalifornijos nekilnojamojo turto plėtotojai „Woodruff and Shoults“ kilo mintis pareklamuoti naujausią būsto projektą. Pulkas mulų į kalvą nuvilko trylika didžiulių baltų 15 metrų aukščio raidžių, reklamuojančių naująjį kompleksą „Hollywoodland“.
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Paroda tęsiasi: kokių naujų muziejų ir parodų laukti 2023-iaisiais
Kaip ir daugeliui muziejų, „Rijksmuseum“ skaudžiai atsiliepė COVID-19 pandemija. 2020 m. buvo blogiausi nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio – muziejus
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Kitoks žvilgsnis į istoriją
Ambicingas vieno Mumbajaus muziejaus projektas siūlo naują kultūros įstaigų iš viso pasaulio bendradarbiavimo modelį Iš rytų ir vakarų supama vandenynų, o
Aktualijos
KULTŪRA
I. Šimonytė: neribota PVM lengvata menui ir kultūrai biudžetui būtų pakeliama
Premjerė Ingrida Šimonytė, siūlanti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, sako, kad tokia lengvata valstybės biudžetui būtų pakeliama.
Kultūra
70-čiai nuo karo pabėgusių Ukrainos kūrėjų skirtos stipendijos
70-čiai nuo karo pabėgusių kultūros ir meno kūrėjų iš Ukrainos skirtos stipendijos. Jiems tris mėnesius bus mokama po 600 eurų, ketvirtadienį
Kultūra
LIETUVOS KULTŪRA
Lietuvių literatūros klasiko A. Vaičiulaičio premija – rašytojui H. Kunčiui
Rašytojo, diplomato, vertėjo Antano Vaičiulaičio premija šiemet skirta prozininkui, dramaturgui Herkui Kunčiui, pranešė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Premija įvertinta rašytojo
Kultūra
LIETUVOS KULTŪRA
Kultūros paso veiklos bus tęsiamos ir per mokinių vasaros atostogas
Kultūros paso veiklos bus tęsiamos ir pasibaigus mokslo metams, visą vasarą – mokyklos gali rinktis iš daugiau kaip 3 tūkst.
Kultūra
KNYGŲ LENTYNA
Istorikas: būčiau norėjęs matyti ATR, kuri gerokai tvirčiau kontroliuotų savo sienas
Baltijos regionas dažnai ignoruojamas platesnėse Europos istorijose, o jo tarptautinę reikšmę užgožia pavienių Baltijos valstybių istorijos įvairiopas traktavimas. Šia knyga
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Kertinis kultūrų vaidmuo miestuose
Kultūra ir kūrybiškumas bus ateities miestų variklis, sako J. E. Mohamedas Al Mubarakas, Abu Dabio kultūros ir turizmo departamento pirmininkas.
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Atsiimti meną iš kapitalizmo
Menininkas ir aktyvistas Ai Weiwei teigia, kad šiuolaikinį meną pagadino pasaulinis kapitalizmas ir jam vėl reikia atrasti socialinį tikslą.
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Naujos kosminės lenktynės: šįkart su prožektoriais ir grimu
Kosmosas kino kūrėjus keri jau daugiau kaip 100 metų. Trumpametražiame begarsiame filme „Kelionė į Mėnulį“ („Le Voyage dans la Lune“) penkis astronomus iššovė iš patrankos į Mėnulį. Išleistas 1902 m., filmas sulaukė tarptautinės sėkmės. XX a. viduryje prasidėjus JAV ir SSRS kosminėms lenktynėms, kino ir TV turinio kūrėjai pasinaudojo visuomenės susidomėjimu išleidę „Gelbėtojų komandą“ („Thunderbirds“; 1965–1966 m.), „Žvaigždžių kelią“ (1966–1969 m.) ir „2001 metų kosminę odisėją“ (1968 m.). Žiūrovus bei kritikus ir šiandien žavi kosminės odisėjos, kaip liudija tokių mokslinės fantastikos filmų kaip „Gravitacija“ (2013 m.) ir „Tarp žvaigždžių“ (2014 m.) sėkmė, taip pat biografiniai filmai apie Neilą Armstrongą ir NASA matematikus.
ŽYMA
KULTŪRA