Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Temos
VIRŠELIO HEROJUS
Dirigentas krizės epicentre
Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) supurčius koronavirusui, jo vyriausiajam dirigentui Ričardui Šumilai kurį laiką teko diriguoti ne orkestrui, o tikslui suvaldyti šią nekasdienę situaciją. Su muziku kalbėjusi Viktorija Vitkauskaitė įsitikina, jog tarp batutos ir krizių komunikacijos – kur kas daugiau bendro, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Temos
M. Pitrėnas: „Drungnas gyvenimas man nepriimtinas“
Orkestrams Šveicarijoje ir Lietuvoje vadovaujančio Modesto Pitrėno sugrįžimas namo šįkart trunka vos daugiau nei dvi paras. Tačiau Viktorijai Vitkauskaitei pavyksta pavogti dirigento laiko pokalbiui, kurio metu maestro galantiškai netgi nežvilgčioja į laikrodį.
Kultūra
J. Sakalauskas: „Brandus vadovas turi prisiimti atsakomybę ir tada, kai nėra kaltas“
Pirmasis darbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) sezonas generaliniam direktoriui Jonui Sakalauskui nepašykštėjo iššūkių. Tačiau Viktorijai Vitkauskaitei jis pasakojo, kaip krizės tampa pamokomis, o nesėkmės – naujomis ambicijomis.
Kultūra
Architektūra naujomis akimis
Prieš penkerius metus pirmą kartą 30-ies pastatų duris pravėręs „Open House Vilnius“ šiemet jų siūlo aplankyti gerokai daugiau – net 70. Kurių ekskursijų vertėtų nepraleisti ir kaip pažinti architektūrą, Laura Čiginskaitė klausė festivalio programos kuratorės Agnės Motiejauskaitės.
Kultūra
Spalvų partitūra
Naujoji „Turandot“ Lietuvos operos scenoje – trumpas, bet ryškus blykstelėjimas, vėl žiūrovus į aikštingosios princesės istoriją pakviesiantis tik kitąmet
Kultūra
J. Katinaitė: „Memuarai nėra įrankis sąskaitoms suvesti“
Ką tik pasirodžiusi Jūratės Katinaitės knyga „Karalių kuria aplinka“ – tai kelionė per dainininko Vaclovo Daunoro biografiją, o kartu ir sovietmečio grimasų veidrodis. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su muzikologe kalbėjosi apie iššūkį į 260 puslapių sutalpinti vieną išskirtinį likimą.
Kultūra
S. Quatrini: „Metas orkestrą iš duobės perkelti ant scenos“
Naujasis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) operos meno vadovas Sesto Quatrini teigia, kad šiandien teatrui nebepakanka būti teatru – jis turėtų priminti kultūrinį fabriką ar oro uostą. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su dirigentu kalbėjosi apie operos ir restorano kombinaciją, muzikų privilegijas ir lyderystę.
Kultūra
Baleto piligrimas M. Legris: „Nesigręžioju į praeitį“
Manuelio Legris biografija daro įspūdį net ir toli nuo baleto pasaulio esantiems žmonėms. Pasiekęs pačias šio meno aukštumas, šokėjas be širdgėlos atsisveikino su scena ir pasuko naujais keliais. Kaip vienas jų nuvedė į Vilnių, prieš baleto „Korsaras“ premjerą artistas pasakojo Viktorijai Vitkauskaitei.
Kultūra
G. Kėvišą pakeitęs S. Žutautas sako nepradėsiąs raganų medžioklės
Ilgametį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatrui (LNOBT) vadovą Gintautą Kėvišą pakeitęs finansininkas Sigitas Žutautas tikina, kad dirbti teatre galės visi norintys ir galintys būti naudingi.
Kultūra
Pailsiu tik muzikoje
Jubiliejiniai koncertai Vilniuje ir Kaune primadoną Ireną Milkevičiūtę vėl įsuko į įtempto darbo, jaudulio ir atsakomybės karuselę. Tačiau su IQ kultūros redaktore Viktorija Vitkauskaite operos solistė kalbasi apie neišblėstantį buvimo scenoje džiaugsmą.
ŽYMA
LIETUVOS NACIONALINIS OPEROS IR BALETO TEATRAS