Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 2 d.

Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijoje kilus triukšmui dėl pensijų vyriausybės laukia balsavimai dėl nepasitikėjimo
Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybės pirmadienį laukia du parlamento balsavimai dėl nepasitikėjimo, susiję su nepopuliaria pensijų reforma, sukėlusia politinį triukšmą
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR RUSIJA
E. Macronas ragins V. Putiną nutraukti smūgius Ukrainai ir saugoti branduolines elektrines
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė raginsiąs Rusijos vadovą Vladimirą Putiną nutraukti civilių gyventojų bombardavimą Ukrainoje ir baigti rengti didžiausio Europoje
Aktualijos
ES IR RUSIJA
Prezidento žinutė E. Macronui: Rusija savo saugumo garantijas gali susikurti per naktį
Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono neseniai išsakyti teiginiai, kad reikia Rusijai suteikti saugumo garantijas, sukėlė užkulisines ES lyderių diskusijas Briuselyje. Ketvirtadienį vykusioje
Pasaulis
KINIJA IR PRANCŪZIJA
E. Macronas paragino Kinijos lyderį daryti dar didesnį spaudimą Rusijai dėl karo Ukrainoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paragino Kinijos prezidentą Xi Jinpingą aktyviau siekti, kad Rusiją susėstų prie derybų stalo dėl karo Ukrainoje, pranešė prezidentūra.
Pasaulis
NATO
Prancūzija dislokuos daugiau karinių pajėgų Rytų Europoje
Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu pareiškė, kad Prancūzija artimiausiomis savaitėmis dislokuos daugiau karių ir įrangos Rumunijoje ir sustiprins savo buvimą kitose Rytų Europos šalyse, tęsiantis karui Ukrainoje.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
ES siunčia misiją į Armėniją padėti nustatyti sienos su Azerbaidžanu
Europos Sąjunga nusiųs į Armėniją „civilinę misiją“, padėsiančią nustatyti sieną su Azerbaidžanu, penktadienį, po Prahoje įvykusio susitikimo su Prancūzija, paskelbė tarpininkai.
Pasaulis
ATOMINĖ ENERGIJA
Ukraina kaltina Rusiją vėl apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę
Ukrainos branduolinės energetikos operatorė „Enerhoatom“ trečiadienį apkaltino Rusiją vėl sudavus smūgį Zaporižios atominei elektrinei pietų Ukrainoje.
Pasaulis
OKUPUOTOS UKRAINOS TERITORIJOS
V. Zelenskis dėkoja Vakarams, smerkiantiems „referendumus“ Rusijos okupuotose teritorijose
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį padėkojo Vakarų sąjungininkams, pasmerkusiems okupuotoms Ukrainos teritorijoms Maskvos primestos valdžios planus surengti aneksinius referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.
Kultūra
NETEKTIS
Mirė kino režisierius Jeanas-Lucas Godard'as
Mirė vienas iš prancūzų Naujosios bangos kino tėvų Jeanas-Lucas Godard\'as, antradienį pranešė jo šeima.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijoje dėl korozijos rizikos atidėtas keturių reaktorių įjungimas
Prancūzijos elektros energijos grupė EDF ketvirtadienį pranešė, kad keturių branduolinių reaktorių sustabdymas bus pratęstas kelioms savaitėms dėl korozijos problemų.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas: pasibaigus pertekliaus laikotarpiui gali tekti aukotis
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį perspėjo, kad prasidėjusi nauja era su klimato kaita ir nestabilumu, sukeltu Rusijos invazijos į Ukrainą, gali pareikalauti aukų.
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
Prancūzija: E. Macronas ir M. bin Salmanas stengsis mažinti karo Ukrainoje padarinius
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas per derybas Paryžiuje sutarė dirbti, kad būtų
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
E. Macronas nepaisydamas kritikos šiltai priėmė Saudo Arabijos faktinį valdytoją
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį Paryžiuje šiltai priėmė Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną, nepaisydamas pasipiktinimo bangos, kilusios
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
E. Macronas priims Saudo Arabijos princą prezidento rūmuose
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas planuoja ketvirtadienį priimti Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną Eliziejaus rūmuose ir pavaišinti jį vakariene.
Sportas
SPORTAS
E. Macronas su ministrais ir pareigūnais aptarė pasirengimo Paryžiaus olimpiadai klausimus
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį, likus beveik dvejiems metams iki 2024-ųjų olimpinių žaidynių Paryžiuje atidarymo, surinko aukšto rango ministrus, kad aptartų klausimus, susijusius su pasirengimu olimpiadai.
ŽYMA
MACRONAS