Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Aktualijos
SEIMAS
M. Majauskas traukiasi iš Seimo BFK pirmininko pareigų
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas antradienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Verslas
SEIMAS
PVM lengvata restoranams galios dar metus, sportui ir atlikėjams – pusmetį
Lengvatinis 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maitinimo sektoriui galios iki 2023 metų pabaigos, o sporto renginiams, klubams ir atlikėjams – iki liepos.
Verslas
MAITINIMAS
I. Šimonytė: Vyriausybė pozicijos dėl PVM lengvatos restoranams nekeis
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui ir kai kuriems kitiems konservatoriams siekiant neribotai pratęsti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo verslui, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė savo pozicijos šiuo klausimu nekeis.
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seimas po svarstymo pritarė NPD didinimui iki 625 eurų
Verslas
RESTORANAI
PVM lengvata restoranams: vieni mato praradimus, kiti – naudą valstybei
Kai kuriems politikams siekiant neribotai pratęsti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo verslui, BNS kalbinti mokesčių ekspertai sako, kad šią lengvatą reikėtų tobulinti, nes dabar palikta per daug erdvės interpretacijoms.
Aktualijos
ELEKTROS KAINOS
M. Majauskas siūlo už energiją kompensuoti atsižvelgiant į pajamas ir suvartojimą
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (BFK) Mykolas Majauskas išaugusias elektros kainas siūlo kompensuoti ne visiems gyventojams vienodai, o atsižvelgiant į jų pajamas ir suvartojamą elektros kiekį.
Finansai ir investavimas
PVM LENGVATOS
G. Skaistė: PVM lengvata naudingiausia greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams
Seimo pirmininkei paprašius skubios Vyriausybės išvados dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos restoranams, kultūrai bei sportui poveikio 2023 metų biudžetui finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad ši lengvata nėra aktuali daugumai įmonių, nes jos nėra PVM mokėtojos. Anot ministrės, didžiausia nauda tenka bendrovėms, turinčioms didelę apyvartą, – greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams.
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė NPD didinimui iki 625 eurų
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui nuo 2023 metų sausio neapmokestinamųjų pajamų dydį padidinti apie 16 proc. iki 625 eurų.
Aktualijos
SEIMAS
TS-LKD Priežiūros komitetas M. Majauskui siūlo atsiimti nederintą siūlymą arba trauktis
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas rekomenduoja Seimo Biudžeto komiteto pirmininkui Mykolui Majauskui arba atsiimti su Vyriausybe nederintą siūlymą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos, arba trauktis iš pareigų komitete ir iš partijos.
Finansai ir investavimas
VYRIAUSYBĖ
G. Skaistė: neterminuotai PVM lengvatai BFK turėtų pasiūlyti, kokius mokesčius didinti
Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK) siūlant neterminuotą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą ne tik viešbučiams, bet ir restoranams, kultūros ir sporto veiklai, finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia norinti matyti šios lengvatos finansavimo šaltinius.
Verslas
LOŠIMAI INTERNETE
Ieškant būdų pažaboti nelegalius lošimus internete, galimybių nedaug
Atsakingo lošimų verslo asociacija (ALVA) prašo institucijų griežčiau kontroliuoti nelegaliais Lietuvoje laikomus, tačiau laisvai internete pasiekiamus lošimus, dėl kurių šalies biudžetas per metus netenka milijonų eurų mokesčių.
Aktualijos
KŪRYBINĖS INDUSTRIJOS
Kultūros ir pramogų sektorius norėtų lengvatinio PVM ilgiau, nei siūlo Vyriausybė
Kultūros ir pramogų sektorius sako vos spėjęs atsigauti po koronaviruso pandemijos, kai užklupo nauja energijos kainų krizė, todėl norėtų mažesnio Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ilgesnį laiką, nei Vyriausybės siūlomam pusmečiui.
Sportas
LIETUVOS FUTBOLO FEDERACIJA
Seimas ėmėsi įstatymo projekto dėl laikino LFF tiesioginio valdymo
Seimas po pateikimo antradienį pritarė įstatymo projektui dėl laikino Lietuvos futbolo federacijos (LFF) tiesioginio valdymo.
Sportas
FUTBOLAS
Premjerė kviečia FIFA ir UEFA vadovus kartu spręsti LFF problemas
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė laišku pakvietė FIFA ir UEFA susitikti ir kartu spręsti Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) kilusias problemas, pirmadienį pranešė tiesioginį federacijos valdymą siūlantis įvesti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Sportas
FUTBOLAS
M. Majauskas: Futbolo federacijai reikia tiesioginio valdymo
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas trečiadienį pasiūlė įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje.
ŽYMA
MAJAUSKAS