Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


IQ Tema
REGIONŲ CENTRAI
Lietuvos regionų centrai – vidutiniokai: Marijampolė veržiasi į priekį, o Panevėžys ir Šiauliai bando vytis
Dvi miestų poros – Šiauliai ir Panevėžys bei Alytus ir Marijampolė – dažnai lyginasi vienas su kitu. Ir dėl geografinio
Verslas
IQ FORUMAS „SUDŪVA 2023“
Ar Rusija apeina sankcijas pasinaudodama reeksportu į NVS valstybes?
Lietuvos banko (LB) atlikta analizė rodo – lietuviškos kilmės eksportas į Rusiją nuo 2004 m. mažėja, o karinė Rusijos invazija į Ukrainą šią tendenciją tik paspartino. Tačiau paraleliai išaugo eksportas į Nepriklausomos valstybių sandraugos (NVS) šalis, t.y., Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Kazachstaną, Kirgiziją, Moldovą, Tadžikistaną, Uzbekistaną.
Verslas
IQ FORUMAS „SUDŪVA 2023“
ES kelias į strateginę autonomiją – kaip atsisakyti priklausomybių?
„Kalbame apie Europos Sąjungos (ES) strateginę autonomiją, bet kas yra strateginė autonomija? Jei Lietuvoje žmogui pasakai „autonomija“, tai turbūt pirmiausia, kas ateina į galvą, tai autonominis šildymas, – ironizavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė. – Autonominis šildymas reiškia savarankiškumą.“
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Marijampolėje – apie geopolitinius iššūkius regionų verslui
Spalio 13 d. Marijampolėje vyks IQ forumas „Sūduva 2023: geopolitinių lūžių įtaka regionų ekonomikai“. Forume pranešimą „ES industrinė politika: romantišką naivumą
IT ir transportas
„VIA BALTICA“
I. Šimonytė: „Via Baltica“ itin svarbi, nes bus naudojama kariniam mobilumui
Lietuvai pradedant tiesti vieną ilgiausių tarptautinės automagistralės „Via Baltica“ ruožų tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžia, kad šis kelias itin svarbus, nes bus pritaikytas ne tik civilinėms, bet ir karinio mobilumo reikmėms.
Aktualijos
SAVIVALDOS RINKIMAI
Rinkimai Marijampolėje: seni ir nauji varžovai mėgins klibinti socdemų „chebros“ bastioną
Septinto pagal dydį Lietuvos miesto gyventojai džiaugiasi išpuoselėtomis viešosiomis miesto erdvėmis, naujais šaligatviais, renovuotais pastatais, tačiau pripažįsta, kad iš daugiau kaip du dešimtmečius savivaldybę valdančių socialdemokratų norėtų daugiau.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forumas Marijampolėje: svarbiausia – stiprinti žaliąją transformaciją ir skaitmenizaciją
Vos spėjus atsigauti po COVID-19 pandemijos mestų iššūkių, Lietuvą kartu su likusia Europa užklupo kitos krizės – Rusijos karo Ukrainoje atgarsiai, energetikos kainų šuolis ir infliacija. Kaip su šiomis problemomis pavyks kovoti Lietuvai, kaip jos paliečia šalies regionus ir kam reikėtų ruoštis ateityje? Šie klausimai buvo aptarti lapkričio 9 d. Marijampolėje vykusiame IQ forume „Sūduva 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės?“.
Komentarai
REGIONAI
Regioninė atskirtis toliau didėja − ar krizė padės ją sumažinti?
Šalies sostinėje Vilniuje gyvenantys žmonės vidutiniškai uždirba maždaug ketvirtadaliu daugiau nei tie, kurie nusprendė gyventi, pavyzdžiui, Tauragėje arba MarijampolėjeJau daugiau
Kultūra
Menas, keičiantis fasadus ir poži­ūrius
Nuo 1991 m. JAV gyvenančio ir ten pripažinimą pelniusio Rimvydo (Ray) Bartkaus idėjų teritorija vis įtraukia ir gimtąją Lietuvą. Šįsyk tiek jo vizitą tėvynėn, tiek pokalbio IQ temas padiktavo bartkiškai įvairi trejybė: gatvės menas, šviesos instaliacijos bažnyčioje ir memorialas Holokausto aukoms.
Aktualijos
Dėl Marijampolės mero posto – socialdemokratės ir konservatoriaus kova
Mažai susidomėjimo sulaukusiuose Marijampolės mero rinkimuose laukia antras turas. Sekmadienį nė vienam kandidatui nesurinkus pergalę užtikrinančių balsų skaičiaus, socialdemokratė Irena Lunskienė ir konservatorius Kęstutis Traškevičius mėgins iškovoti pergalę antrame ture.
ŽYMA
MARIJAMPOLĖ