Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


Aktualijos
UKRAINOS NARYSTĖ ES
Eurobarometras: lietuviai yra vieni didžiausių Ukrainos narystės ES rėmėjų
Trečiadienį paskelbta Eurobarometro apklausa atskleidė, kad Lietuviai yra vieni didžiausių Ukrainos narystės Europos Sąjungoje (ES) rėmėjų. Be to, dauguma europiečių vertina Rusijos invaziją į Ukrainą kaip potencialią grėsmę savo šalies saugumui.
Aktualijos
MOKESČIŲ REFORMA
M. Vaščega: Lietuva nepateikė objektyvių argumentų dėl mokesčių reformos atidėjimo
Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako, kad pagal Europos gaivinimo plano (RRF) lėšų panaudojimą Lietuva neatsilieka, tačiau
IT ir transportas
IQ FORUMAS „PANEVĖŽYS 2023“
M. Vaščega: „Rail Baltica“ yra didžiulis Panevėžio bilietas į ateitį
„Manau, kad čia [„Rail Baltica“ – IQ past.] yra didžiulis šansas, didžiulis bilietas Panevėžiui į ateitį, – rugsėjo 28 d. Panevėžyje vykusiame IQ forume „Panevėžys 2023. Kaip valdyti regiono plėtros traukinį?“ teigė Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega. – Tiek yra pavyzdžių iš Europos, kai prijungus kažkurį miestą prie greitojo geležinkelio tinklo jis pasikeičia.“
Verslas
IQ FORUMAS „UTENA 2023“
M. Vaščega: strateginė autonomija ES tampa vertybe
„Jei anksčiau apie geopolitiką kalbėdavome kalbėdami apie gynybą arba užsienio reikalus, tai dabar apie geopolitiką turime kalbėti gerokai plačiau, nes matome, kad ekonomikoje dabartiniu laikotarpiu yra labai, labai daug geopolitikos“, – rugsėjo 7 d. vykusiame IQ forume „Utena 2023. Geopolitiniai sukrėtimai ir jų poveikis energetikos sektoriui bei regionų ekonomikai“ kalbėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.
Verslas
IQ FORUMAS „JONAVA 2023“
IQ forumas. Kaip Jonavos Venecija gali išgelbėti Veneciją Italijoje?
„Jonava yra išskirtinė, nes čia yra labai svarbi įmonė, kuri susidurs su tam tikrais iššūkiais žaliosios transformacijos metu“, – teigė Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
EK pagerino Lietuvos ekonomikos augimo prognozę
Pirmadienį paskelbtoje Europos Komisijos (EK) 2023 m. pavasario ekonominėje prognozėje Lietuvai šiemet numatomas 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas.
Aktualijos
EUROPOS DIENA
Minint Europos dieną organizuojamas „Europos egzaminas“, rotušėje atidaroma paroda
Minint Europos dieną, Europos Komisija antradienį kviečia laikyti keturioliktąjį kartą organizuojamą „Europos egzaminą“. Jį bus galima laikyti interneto svetainėje europosegzaminas.lrt.lt nuo
Verslas
IQ FORUMAS „KLAIPĖDA 2023. TVARIOS PLĖTROS KURSAS“
Klaipėdos potencialas, plėtros scenarijai ir investicijų galimybės žengiant į tvarią ateitį
„Didžiausias nežinomasis ir dedamoji yra Klaipėdos potencialas, – balandžio 24-ąją IQ forume „Klaipėda 2023. Tvarios plėtros kursas“ kalbėjo Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius. – Jis tikrai yra didelis ir neabejoju, kad jį pavyks atskleisti. Klaipėda visada buvo Lietuvos vartai į Europą ir pasaulį.“
Verslas
IQ FORUMAS „TAURAGĖ 2023“
M. Vaščega: ES industrinį naivumą keičia strateginė autonomija
Strateginės autonomijos vizija Europoje atsirado dar 2016-aisiais, JAV prezidentu tapus Donaldui Trumpui, negailėjusiam kritikos NATO. Tačiau Rusijos pradėtas karas Ukrainoje šią sąvoką nušvietė kitame kontekste. Be to, spartėjant technologijų tobulėjimui, rinkoje auga ir Kinijos vaidmuo. Kokių priemonių Europos Sąjunga (ES) gali imtis, siekdama mažinti savo priklausomybę nuo išorės energetikos tiekėjų? Kaip užtikrinti, kad į ateitį žengsime ne tik konkurencingi, bet ir tvarūs?
Komentarai
KOMENTARAS
Metai, perstumdę geopolitinę šachmatų lentą
Per savo gyvenimą dauguma mūsų išgyveno bent du įvykius, taip pakeitusius pasaulio istoriją, kad kitą rytą po jų pasaulis nebebūna toks, koks buvo vakar. Pirmasis – 1989-aisiais griuvusi Europą dalijusi siena ir prasidėjęs išsilaisvinimas iš tautų kalėjimo, kuris Lietuvai padėjo iškovoti savo nepriklausomybę 1990-aisiais. Vienas laimingiausių šiaip jau tragiško XX a. momentų. Antrasis – jau XXI a., praėjusių metų vasario 24-oji. Žinia apie numanytą, bet vis tiek netikėtą Vladimiro Putino beprotybę mane pasitiko kaip tik pakuojantis daiktus ir ruošiantis grįžti iš Briuselio pradėti Europos Komisijos atstovo Lietuvoje tarnybos. Ta 2022-ųjų vasario diena visam laikui pakeitė figūrų išsidėstymo geopolitinėje arenoje tvarką.
ŽYMA
MARIUS VAŠČEGA