Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Metai, perstumdę geopolitinę šachmatų lentą
Per savo gyvenimą dauguma mūsų išgyveno bent du įvykius, taip pakeitusius pasaulio istoriją, kad kitą rytą po jų pasaulis nebebūna toks, koks buvo vakar. Pirmasis – 1989-aisiais griuvusi Europą dalijusi siena ir prasidėjęs išsilaisvinimas iš tautų kalėjimo, kuris Lietuvai padėjo iškovoti savo nepriklausomybę 1990-aisiais. Vienas laimingiausių šiaip jau tragiško XX a. momentų. Antrasis – jau XXI a., praėjusių metų vasario 24-oji. Žinia apie numanytą, bet vis tiek netikėtą Vladimiro Putino beprotybę mane pasitiko kaip tik pakuojantis daiktus ir ruošiantis grįžti iš Briuselio pradėti Europos Komisijos atstovo Lietuvoje tarnybos. Ta 2022-ųjų vasario diena visam laikui pakeitė figūrų išsidėstymo geopolitinėje arenoje tvarką.
Aktualijos
SANKCIJOS
M. Vaščega: turime rasti būdus, kad sankcijos nebūtų apeinamos
Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako, kad Rusija ir Baltarusija nuolat ieško būdų, kaip apeiti joms taikomas Europos Sąjungos (ES) sankcijas, tačiau reikia rasti būdus, kad tai nevyktų.
Komentarai
KOMENTARAS
Gerai, kad nebereikia kurti Žaliojo kurso
Gruodį galėtume pavadinti pačiu žaliausiu metų mėnesiu. Ne dėl to, kad klimato kaita reiškia, jog sniego per žiemos šventes būna
Verslas
„EKONOMIKOS RYTDIENA: AR VIS DAR GALIME JĄ PROGRAMUOTI?“
Krizių akivaizdoje ryškėja Šiaulių regiono stiprybės ir ateities vizija
Lapkričio 24 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Ekonomikos rytdiena: ar vis dar galime ją programuoti?“ dalyvavę valstybinių institucijų, verslo, žiniasklaidos atstovai ir ekspertai aptarė iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Lietuva, taip pat ir visa Europa: energetikos krizę, infliaciją, Rusijos karą Ukrainoje ir jo keliamą neapibrėžtumą.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forumas Alytuje: ar Lietuva ir Europa pajėgios susitvarkyti su tiek krizių vienu metu?
Krizės Lietuvoje vyksta kas dešimtmetį, tačiau pastarieji metai parodė, kad jos gali ateiti daug dažniau. COVID-19 pandemija, migrantų krizė prie Baltarusijos sienos, Rusijos pradėtas barbariškas karas prieš Ukrainą, rekordinė infliacija, energetikos krizė, klimato kaita. Kaip įveikti kylančius iššūkius ir tapti stipresniems po dar vienos krizės? Šis klausimas tapo svarbiausias spalio 26-ąją Alytuje vykusiame IQ forume „Dzūkija 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės?“.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Utenoje – diskusijos apie tvarias investicijas ir geopolitinius iššūkius
Kokias galimybes teikia „Naujos kartos ES“ planas? Kaip jomis turėtų pasinaudoti Lietuvos verslas, gyventojai ir viešasis sektorius? Kokią naudą šis
Aktualijos
M. Vaščega: sprendimų dėl ES elektros rinkos reformos galima tikėtis per kelis mėnesius
Europos Komisijos (EK) pirmininkei paskelbus apie rengiamą „skubią intervenciją“ siekiant suvaldyti išaugusias elektros kainas, Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas sako, kad pasiūlymų galima tikėtis artimiausiomis savaitėmis.
Komentarai
KOMENTARAS
Neleiskime sutrukdyti žaliosios ambicijos
Pasodinti 3 mlrd. medžių Europoje, sumažinti pesticidų kiekį 50 proc., trečdalį sausumos ir jūros ploto paskelbti saugomomis teritorijomis. Tai –
Komentarai
KOMENTARAS
Mažiau šiukšlių – daugiau vertės
Kovo pradžioje Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius pristatė Žiedinės ekonomikos veiksmų planą – iniciatyvą, kuri net ir įsibėgėjant koronaviruso krizei sulaukė didelio dėmesio ir kurią užtikrintai galime vadinti Europos žaliojo kurso ekonomine šerdimi.
Verslas
Klaipėdos ambicijoms įgyvendinti reikalingi greiti veiksmai ir aiški vizija
Klaipėdos uostas puikiai žinomas Baltijos jūros regione ir yra jo pažiba. Tačiau pats miestas tarptautiniu lygiu išlieka santykinai blankus, nors jo vadovai, verslas ir aktyvistai tiki, kad tai pavyks pakeisti.
ŽYMA
MARIUS VAŠČEGA