Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Pasaulis
WAGNER
Rusijos samdinių grupės „Wagner“ buvęs aukšto rango narys prašo prieglobsčio Norvegijoje
Norvegijoje prieglobsčio pasiprašė rusas, kuris, kaip teigiama, yra buvęs aukšto rango rango Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ narys, pirmadienį pranešė
NT ir energetika
NAFTA
Didžiausias Europos naftos telkinys didina gavybą
Didžiausias eksploatuojamas Europos naftos telkinys gerokai padidins gavybą ir išgaus „juodojo aukso“ kiekį, lygų 7 proc. visos Europos paklausos, pareiškė
Pasaulis
GYNYBA
Vokietija ir Norvegija siekia NATO vadovaujamos grupės jūrų infrastruktūrai saugoti
Vokietija ir Norvegija nori įkurti NATO vadovaujamą aljansą svarbiausiai povandeninei infrastruktūrai apsaugoti, trečiadienį pranešė šių šalių lyderiai.
Pasaulis
NORVEGIJA
Norvegija padidins savo karinę parengtį, nors tiesioginės grėsmės nėra
NT ir energetika
ENERGETIKA
Auga nerimas dėl Rusijos grėsmės Norvegijos energetikos infrastruktūrai
Norvegijos naftos ir dujų sektoriaus darbuotojai paprastai nesusiduria su niekuo grėsmingesniu už Šiaurės jūros bangas, atsitrenkiančias į plienines jūroje stūksančių gavybos platformų atramas. Tačiau pastaruoju metu jiems vis didesnį nerimą kelia virš jų danguje dūzgiantys neatpažinti dronai.
Komentarai
KOMENTARAS
Ko reikia, kad Lietuvos sveikatos sistema veiktų kaip Norvegijoje?
Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojams Skandinavija yra tarsi pažadėtoji žemė, viliojanti parengtus kvalifikuotus specialistus. Lietuvos ir Norvegijos sveikatos apsaugos sistemos atrodytų sunkiai palyginamos, nes „ten“ pinigų yra, o pas mus jų visada „trūksta“, bet imkim ir palyginkim.
Pasaulis
DUJŲ ATSARGOS
Estija užsitikrino dujų tiekimą artėjančiam šildymo sezonui
Estijos dujų bendrovė „Eesti Gaas“ pasirašė sutartį su Norvegijos kompanija „Equinor“ dėl 2 teravatvalandžių (TWh) suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) pirkimo,
Kultūra
SKAITYTOJŲ KLUBAS
Medinį paveldą praradę norvegai gelbsti jį Lietuvoje
Norvegų žurnalistas, rašytojas Larsas Myttingas, kaip ir visa jo tauta, labai didžiuojasi medinėmis bažnyčiomis. „Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad tos, kurias
Aktualijos
GYNYBA
G. Landsbergis: gynybos strategija NATO rytiniame sparne turi būti perrašyta
Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, gynybos strategija NATO rytiniame sparne turi būti perrašyta, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
GYNYBA
Norvegijos premjeras ragina didinti karinį biudžetą
Norvegijos premjeras Jonas Gahras Store nori, kad šiemet būtų papildomai skirta 3,5 mlrd. kronų (362 mln. eurų) šalies ginkluotosioms pajėgoms ir civilinei gynybai stiprinti.
Pasaulis
ŠIAURĖS EUROPA
Norvegijos Darbo partija po rinkimų grįžo į valdžią
Norvegijos kairiojo sparno opozicija, vadovaujama Darbo partijos lyderio Jonas Gahro Store, laimėjo pirmadienį įvykusius visuotinius rinkimus.
Pasaulis
NORVEGIJA
Rinkimai su naftos kvapu: kas valdys Norvegiją?
Šiandien Norvegija rinks parlamentą. Tikrąjį rinkimų nugalėtoją lems galimybės susiderėti dėl koalicinės vyriausybės. Konservatorių ir Darbo partijoms tai padaryti nebus
Pasaulis
TERORIZMAS
Norvegija mini 10-ąsias A. Breiviko įvykdytų žudynių metines
Norvegija ketvirtadienį mini 10-ąsias kruviniausių žudynių jos šiuolaikinėje istorijoje metines.
Pasaulis
„BREXITAS“
Nesudarius „Brexito“ sutarties Norvegija grasina uždaryti savo vandenis ES ir JK žvejams
Norvegija penktadienį pareiškė uždarysianti savo vandenis tiek Europos Sąjungos, tiek Jungtinės Karalystės žvejybos laivams, jei iki sausio 1 dienos visos trys šalys nesugebės pasirašyti atitinkamo susitarimo.
IT ir transportas
AVIACIJA
Norvegijos vyriausybė atsisako dar kartą suteikti finansinę pagalbą „Norwegian Air“
Norvegijos vyriausybė pirmadienį atsisakė dar kartą suteikti finansinę pagalbą sunkumų slegiamai pigių skrydžių bendrovei „Norwegian Air Shuttle“, kuri savo ruožtu pareiškė, jog šis „antausis“ reiškia, kad įmonės ateitis yra miglota.
ŽYMA
NORVEGIJA