Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 23 d.


Aktualijos
„BALTCAP" EPOPĖJA
Prokuratūra prisiminė ir seną tyrimą dėl Š. Stepukonio gautų 3,9 mln. eurų
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vykdomas tyrimas dėl buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio Šarūno Stepukonio galimai pasisavintų maždaug 30 mln.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
G. Skaistė susitikime su eurokomisare M. McGuinness: svarbu kuo sparčiau ES lygiu sutarti dėl AMLA steigimo
Finansų ministrė Gintarė Skaistė, Briuselyje susitikusi su Europos Komisijos nare atsakinga už finansines paslaugas, finansinį stabilumą ir kapitalo rinkų sąjungą, Mairead McGuinness, atkreipė dėmesį į būtinybę kuo sparčiau ES lygiu pasiekti sutarimą dėl naujai kuriamos Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos agentūros (AMLA) atrankos proceso ir kriterijų, pabrėžiant itin svarbų šios institucijos mandatą, praneša Finansų ministerija.
Finansai ir investavimas
PINIGŲ PLOVIMAS
„Best Finance“ – 109 tūkst. eurų bauda už nepakankamą pinigų plovimo prevenciją
Mokėjimo įstaigai „Best Finance“ Lietuvos bankas (LB) skyrė 109 tūkst. eurų baudą už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos pažeidimus.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
Vyriausybė pritarė griežtesniam kripto valiutų verslo reguliavimui
Lietuvoje kuriantis vis daugiau virtualių valiutų operacijų įmonių, ypač iš Estijos, ir šiam procesui keliant vis didesnių rizikų, Vyriausybė trečiadienį
Verslas
SANKCIJOS RUSIJAI
Ryšį su Rusijos oligarchais rasti sunku: sankcijos Lietuvoje palietė vienetus
Vakarams taikant ekonomines sankcijas vis daugiau su Rusija susijusių asmenų, Lietuvoje jos kol kas paveikė tik penkias įmones. Identifikuoti ryšį su Kremliui artimais Rusijos oligarchais, kuriems pritaikytos sankcijos, ne visada lengva ar net neįmanoma, sako sankcijų specialistai.
Pasaulis
„PANDOROS POPIERIŲ“ TYRIMAS
Nutekinti „Pandoros popieriai“ byloja apie lyderių turtą, perkeltą į mokesčių rojus
Keliolika valstybių ir vyriausybių vadovų, įskaitant Jordanijos, Azerbaidžano, Kenijos ir Čekijos lyderius, naudojosi lengvatinio apmokestinimo zonomis, kad nuslėptų šimtų milijonų dolerių turtą, rodo platus naujas tyrimas, paskelbtas Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konsorciumo (ICIJ).
Finansai ir investavimas
FINANSAI
„Swedbank“ dėl nepakankamos pinigų plovimo kontrolės gavo 360 mln. eurų siekiančią baudą
Estijos ir Švedijos tyrėjai nustatė, kad banko „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolė, susijusi su jo veikla Baltijos šalyse, pasižymėjo rimtais trūkumais, ketvirtadienį paskelbė abiejų šalių finansų inspekcijos.
Finansai ir investavimas
VIEŠIEJI RYŠIAI
Komunikuoti vengęs „Swedbank“ dėl pinigų plovimo nukentėjo labiau nei SEB
Į pinigų plovimo skandalus pernai įsivėlę didžiausi Lietuvoje skandinavų kapitalo bankai „Swedbank“ ir SEB Lietuvoje pasirinko skirtingas komunikacijos strategijas. 
Verslas
Pinigų plovimas lošimo namuose – kita žetono pusė
Grynųjų pinigų prikimštas lošimų sektorius yra palanki terpė pinigams plauti, tačiau Lietuvoje tai padaryti tampa vis sunkiau
Kava su IQ
Finansinių nusikaltimų ekspertas G. Barrow: „Jei norite plauti pinigus, nusipirkite banką“
Bankuose yra daug nešvarių pinigų, įsitikinęs Didžiosios Britanijos finansinių nusikaltimų ekspertas Grahamas Barrow. Ir artimiausiu metu niekas nesikeis. Jis IQ apžvalgininkės Kotrynos Tamkutės dėmesį atkreipė į padėtį Baltijos valstybėse – pinigų plovimo profesionalų vartais į Europą laikomos šalys pačios dėl to nekaltos.
Aktualijos
Nigerijos piliečiai plovė pinigus naudodamiesi Lietuvos paštu
Aiškėja galima buvusios Lietuvos pašto vadovės Linos Minderienės atleidimo priežastis – naudodamiesi šios įmonės paslaugomis, šalyje gyvenantys Nigerijos piliečiai plovė pinigus, BNS patvirtino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Verslas
Finansų įstaigos turės stiprinti kovą su pinigų plovimu
Naujausia pinigų plovimo istorija, kurios metu iš Rusijos galėjo būti išplauta apie 22 mlrd. JAV dolerių, neturės didelės neigiamos įtakos Lietuvos finansų sektoriaus patikimumui, nes šalies bankų vaidmuo joje buvo sąlyginai nedidelis, teigia BNS kalbinti ekspertai.
ŽYMA
PINIGŲ PLOVIMAS