Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Pasaulis
JAV
D. Trumpas: visi nori, kad 2024-aisiais kandidatuočiau į prezidentus
Donaldas Trumpas vėl netiesiogiai užsiminė apie savo ambicijas 2024-aisiais dar kartą siekti prezidento posto, Indijos televizijai pareiškęs, kad jo kandidatavimas „daugelį žmonių padarytų labai laimingus“.
Pasaulis
AZIJA
Filipinų parlamentas paskelbė F. Marcosą jaunesnįjį šalies prezidentu
Filipinų parlamentas trečiadienį paskelbė Ferdinandą Marcosą jaunesnįjį 17-uoju šalies prezidentu, jam triuškinamai laimėjus gegužės 9-osios rinkimus.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Prancūzijos prezidentas perrinktas: kas toliau?
Užsitikrinęs dar penkerius metus Prancūzijos prezidento poste Emmanuelis Macronas ketina iškart grįžti prie vidaus ir užsienio politikos darbų, bet netrukus jo laukia itin svarbūs parlamento rinkimai, ir juose jam gali būti sunku išsaugoti savo daugumą.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronui laimėjus rinkimus, Europa gali lengviau atsikvėpti
Prancūzams antrai kadencijai perrinkus dabartinį prezidentą Emmanuelį Macroną, Europa gali lengviau atsikvėpti, sako BNS kalbinti politologai.
Pasaulis
PREZIDENTO RINKIMAI PRANCŪZIJOJE
A. Navalnas kaltina M. Le Pen partiją korupcija, ryšiais su V. Putinu
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas trečiadienį paragino Prancūzijos rinkėjus palaikyti dabartinį prezidentą Emmanuelį Macroną šį savaitgalį vyksiančiuose rinkimuose ir apkaltino jo kraštutinių dešiniųjų oponentės Marine Le Pen partiją korupcija ir ryšiais su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronas prieš dvikovą su M. Le Pen įspėjamas nenusiraminti
Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas antradienį sulaukė įspėjimų prieš antrąjį prezidento rinkimų ratą nenusiraminti, nors apklausos rodo, kad likus dienai iki lemiamų debatų jis nemaža persvara lenkia savo varžovę, kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronas ir M. Le Pen ruošiasi dvikovai Prancūzijos prezidento rinkimų antrame rate
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir jo varžovė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Marine Le Pen ruošiasi dvi savaites truksiančiai sudėtingai kampanijai, jiems patekus į prezidento rinkimų antrąjį turą, kuris žada būti kur kas įtemptesnis nei ankstesnė jų dvikova, įvykusi prieš penkerius metus.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture pirmauja E. Macronas ir M. Le Pen
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį vykstančiame pirmajame prezidento rinkimų ture pirmauja prieš kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen didesniu nei tikėtasi skirtumu, o varžovai dar kartą susitiks antrajame ture kiek vėliau šį mėnesį, rodo prognozės.
Pasaulis
RINKIMAI
Serbijos prezidentas A. Vučičius paskelbė pergalę rinkimuose
Serbijos lyderis Aleksandras Vučičius paskelbė triuškinamai laimėjęs sekmadienį vykusius visuotinius rinkimus, atveriančius jam kelią tęsti darbą prezidento poste.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Prancūzijos prezidentas E. Macronas surengs pirmąjį rinkimų kampanijos mitingą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį surengs savo perrinkimo kampanijos pirmąjį mitingą, likus vos savaitei iki balsavimo ir jo ultradešiniųjų pažiūrų varžovei Marine Le Pen mažinant iš pradžių atrodžiusį neįveikiamą atotrūkį.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Vienas prieš visus: E. Macrono laukiantys rinkimai
Ar kairiųjų susiskaldymas ir aštri konkurencija dešiniųjų radikalų stovykloje padės Emmanueliui Macronui likti Eliziejaus rūmuose dar penkerius metus? Antros kadencijos prezidento
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas pristatė savo rinkimų manifestą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ketvirtadienį pristatydamas savo rinkimų manifestą, pažadėjo toliau mažinti mokesčius, reformuoti socialinės apsaugos sistemą ir vykdyti dideles valstybės investicijas.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Turkmėnijos lyderio sūnus laimėjo prezidento rinkimus
Pasaulis
PRANCŪZIJOS RINKIMAI
Tarp Prancūzijos kairiojo sparno kandidatų į prezidentus gilėja nesutarimai
Susiskaldžiusio Prancūzijos kairiojo sparno pretendentai į prezidentus pirmadienį pareiškė, kad ir toliau sieks kandidatuoti, nepaisant augančių nesutarimų, kurie tikriausiai trukdys jiems gerai pasirodyti per balandį vyksiančius rinkimus.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Sunkus M. Draghi pasirinkimas: ar Italijos ministras pirmininkas liks, ar sieks prezidento posto?
2022 m. Italijoje vyks mažiausiai vieni svarbūs rinkimai, o gal ir dveji. Per tuos neišvengiamus bus renkamas prezidentas, pakeisiantis Sergio Mattarellą, kurio kadencija baigiasi vasario 2-ąją. Italijos prezidentas daugiausia laiko leidžia karpydamas atidarymo juostas, teikdamas apdovanojimus ir sakydamas banalias kalbas. Bet drauge jis (Italijai dar niekada nevadovavo moteris) turi ir didelių galių. Prezidentas gali paleisti parlamentą ir skiria ministrą pirmininką. Artimoje aplinkoje kalbama, kad dabartinis vyriausybės vadovas Mario Draghi mielai imtųsi šių pareigų.
ŽYMA
PREZIDENTO RINKIMAI