Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

Verslas
AUKŠTOS ENERGIJOS KAINOS
Verslininkai: pasinaudoti valstybės siūloma parama – sudėtinga
Valstybei pradėjus teikti paramą verslui dėl aukštų energijos kainų, verslininkai sako, kad pasinaudoti parama sudėtinga, nes daug įmonių neatitinka kriterijų. Smulkieji verslininkai teigia, jog priemonės skirtos tik gamybai, stambiam verslui, kiti pastebi, kad nepaisant didelių išlaidų energijai, subsidijų įmonės negauna.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Vyriausybė siūlo profesinio mokymo pokyčius: daugiau galimybių įsitraukti verslui
Vyriausybė siūlo pokyčius profesiniame mokyme: profesinėms mokyklos būtų suteikiama daugiau laisvės spręsti dėl mokinių priėmimo, verslui – daugiau galimybių tiesiogiai įsitraukti į specialistų rengimą.
Verslas
AUKŠTOS ENERGIJOS KAINOS
M. Liutvinskas: paramą verslui dėl energijos kainų būtina koordinuoti ES lygiu
Lietuva ir toliau pasisako už tai, kad Europos Sąjungos (ES) šalims kompensuojant verslui dalį aukštų energijos kainų, šią paramą būtina koordinuoti ES lygiu, taip užtikrinant vienodas konkurencines sąlygas. Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas pabrėžia, kad Europos Komisija čia turėtų veikti aktyviau.
Verslas
VYRIAUSYBĖ
Verslui neaišku, kaip bus dalijama valstybės žadama parama
Vyriausybei žadant skubią pagalbą itin didelių energijos kainų spaudžiamam verslui, vis dar neaišku, pagal kokius kriterijus bus atrenkamos energijai imlios įmonės, kurioms žadamos mokesčių „atostogos“. Be to, kai kurie verslai norėtų daugiau tiesioginės paramos, kompensacijų už gamtines dujas, o žadamų subsidijų už elektrą įmonėms iš viso gali neprireikti.
Verslas
PAGALBOS RATAS
A. Armonaitė sako turinti paramos verslui planą, bet jo neatskleidžia (atnaujinta)
Verslas
VERSLAS
I. Šimonytė: verslas turi galvoti apie rizikas ir apsidrausti
Itin didelių energijos kainų slegiamas ir valstybės paramos prašantis verslas taip pat turi galvoti apie rizikas ir nuo jų apsidrausti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
GELBĖJIMO RATAS
G. Nausėda: bendra parama gyventojams ir verslui galėtų siekti 4,5 proc. BVP
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad siekiant amortizuoti išaugusias energijos kainas verslui pagalba galėtų būti teikiama per lengvatines paskolas, mokesčių atidėjimą bei įvairias subsidijas smulkiajam verslui – jos galėtų būti skiriamos ir atsižvelgiant į energetikos išteklių sunaudojimą. Be to, anot jo, reikėtų įvertinti ir elektros kainos subsidijas verslui.
Verslas
PAGALBA VERSLUI
Verslininkai prašo valdžios paskolų, subsidijų, fiksuoti elektros kainą
Stambus Lietuvos verslas prašo Vyriausybės subsidijų už elektrą ir dujas, suteikti apie milijardą eurų lengvatinių paskolų savo energijos šaltiniams įsigyti,
Verslas
STATYBŲ INDUSTRIJA
„Lemora“ pernai pajamas didino 26 proc. iki 126 mln. eurų
Statybinių medžiagų prekybos įmonė „Lemora“ per praėjusius metus gavo 126,8 mln. eurų pajamų – 26 proc. daugiau nei 2020 metais, kai apyvarta siekė 100 mln. eurų.
Verslas
VERSLAS
„Integre trans“ pernai padidino pajamas 36 proc. iki 99 mln. eurų
Vilniuje registruotos transporto ir ekspedijavimo bendrovės „Integre trans“ pajamos pernai augo 35,9 proc. iki 99,317 mln. eurų.
Verslas
VERSLAS
Iš Lietuvos traukiasi pasaulinė sporto statistikos bendrovė „Genius Sports“
Visame pasaulyje sporto statistiką profesionalioms sporto lygoms, lažybų tarpininkams bei žiniasklaidai teikianti bendrovė „Genius Sports“ traukiasi iš Lietuvos. Informaciją apie
Verslas
VERSLAS LIETUVOJE
Naujuoju „Bitė Lietuva" generaliniu direktoriumi paskirtas Gintas Butėnas
Naujuoju „Bitė Lietuva\" generaliniu direktoriumi paskirtas Gintas Butėnas. Du dešimtmečius „Bitėje\" dirbantis profesionalas keičia Praną Kuisį, kuris birželio pradžioje paskirtas
Komentarai
KOMENTARAS
Ne viskas žalia, kas žaliuoja
Greta Thunberg gali didžiuotis: žmonių susidomėjimas tvarumo ir aplinkosaugos temomis praėjusiais metais buvo rekordinis. Tai rodo apibendrinti visų metų „Google“
Komentarai
KOMENTARAS
Kuo svarbus valdininkų sprendimų priėmimo greitis?
Versle yra sakoma, kad svarbiausia laikas yra pinigai, tačiau tai galima perfrazuoti, kad greitis generuoja pinigus. Svarbu, kaip greitai galime apsukti investicinį ciklą, kad iš jo gautume pelno. Kuo daugiau ciklų apsuksime, tuo daugiau pinigų į Lietuvą atkeliaus. Čia tas pats, kaip kelis derlius per sezoną nuimti.
Verslas
APŽVALGA
Rusijos karas prieš Ukrainą: Lietuvos verslo reakcijos
Rusijai užpuolus Ukrainą, naujienų agentūra BNS pateikia pavyzdžius, kaip Lietuvos įmonės reagavo į prasidėjusią invaziją.
ŽYMA
VERSLAS