Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 21 d.


Verslas
BIUDŽETAS
Ekonomistai: kitų metų biudžeto išlaidos – Vyriausybės pažadams įgyvendinti
Finansų ministerijos rengiamame 2024 metų biudžeto projekte, be įstatymais numatyto išlaidų didinimo, erdvės liks tik Vyriausybės jau paskelbtiems pažadams įgyvendinti,
Pasaulis
LATVIJA
Latvijos prezidentas pavedė sudaryti vyriausybę E. Siliniai
Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius patikėjo naujos vyriausybės formavimą dabartinei gerovės ministrei, kandidatei į ministro pirmininko postą Evikai Siliniai („Naujoji vienybė“),
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Vyriausybė nukėlė Valstybinės miškų urėdijos, Registrų centro ir kitų valstybės valdomų įmonių pertvarkos etapus
Vyriausybė pritarė prailginti valstybės įmonių (VĮ) Valstybinės miškų urėdijos, Registrų centro ir „Regitros“ pertvarkymo į akcines bendroves (AB) bei kitų
Verslas
ENERGETIKA
Ateities energetika ar šalutinis produktas? Vandenilis teikia daug vilčių, taip pat kelia nemažai klausimų
Vieną reikšmingiausių perversmų ne tik kovoje su klimato kaita, bet ir Lietuvos energetikoje galinti sukelti medžiaga yra visur aplink mus. Mes ją įkvepiame, geriame ir netrukus galbūt važinėsime būtent ja varomomis transporto priemonėmis. Tai – vandenilis.
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seime – mokesčių pertvarkos paketas
Seimui antradienį bus pristatytas Vyriausybės praėjusią savaitę patvirtintas kelerius metus rengtas ir šiemet bent du kartus tikslintas mokesčių pertvarkos paketas. Iš
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Premjerė teikia G. Jakšto kandidatūrą į švietimo ministrus
Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį pateikė švietimo, mokslo ir sporto viceministro Gintauto Jakšto kandidatūrą į ministrus.
Pasaulis
ŠVEICARIJOS PREZIDENTO PASITRAUKIMAS
Šveicarijos prezidentas 2023 metų pabaigoje pasitrauks iš vyriausybės
Šveicarijos prezidentas Alainas Berset trečiadienį netikėtai paskelbė, kad 2023 metų pabaigoje pasitrauks iš vyriausybės po 12 metų darbo joje.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė apie „čekiukų skandalą“: Vyriausybės krizės aš nemačiau
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad dėl vadinamojo „čekiukų skandalo“ kilusių politinių įtampų negalima vadinti Vyriausybės krize, nes, anot jos, ši situacija su Ministrų kabineto darbu iš esmės nieko bendro neturėjo.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
G. Landsbergis apie nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei: opozicija neturi pasiūlyti jokios alternatyvos
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad opozicija turi teisę organizuoti nepasitikėjimo procedūrą visai Vyriausybei. Vis tik, atkreipia dėmesį politikas, kad valdančiųjų politiniai oponentai Seime šiuo metu yra stipriai susiskaldę ir negali pateikti jokios realios alternatyvos dabartinei Vyriausybei.
Finansai ir investavimas
ENERGETIKA
Socialdemokratai dėl brangių dujų ragina „Ignitį“ susimažinti pelną
Energetikos ministras Dainius Kreivys ir valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ turi susimokėti už savo klaidas, lėmusias, kad gyventojai už dujas priversti mokėti dukart ar triskart daugiau nei jos kainuoja rinkoje, pareiškė Seimo socialdemokratai.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
BVP šiemet trauksis 1,4 proc., infliacija sieks 9–10 proc.
Lietuvos ekonomika šiemet vidutiniškai turėtų trauktis 1,4 proc., o vidutinė metinė infliacija sieks apie 9–10 proc., prognozuoja Lietuvoje darbą baigusios
Aktualijos
LIETUVA
Kas penktas gyventojas mano, kad padėtis šalyje gerėja
Tik kas penktas Lietuvos gyventojas mano, kad reikalai i valstybėje juda į gerąją pusę, rodo LRT pirmadienį paskelbta naujausia „Baltijos
Komentarai
KOMENTARAS
Su kuo valgoma moralė?
Moralė ir politika – amžinas kaip mūsų civilizacija klausimas. Nuo senovės filosofai, teologai ir politiniai veikėjai svarstė moralės ir politikos santykį. Į ilgas diskusijas įsipina ir tokios sampratos, kaip teisė ir gėris, teisingumas ir lygybė, asmens laisvė ir viešas interesas. Šiandien ši diskusija pas mus yra opi kaip niekad, ir pagrindinis nesutarimas, mano nuomone, kyla dėl elementaraus nesuvokimo, kad politikas prisiima įsipareigojimus dirbti visuomenės labui ir jam yra taikomi aukštesni moralės bei skaidrumo standartai.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
V. Mitalas: premjerė I. Šimonytė turėtų likti poste ir tęsti darbus
Premjerė Ingrida Šimonytė turėtų likti poste ir tęsti darbus, sako valdančiąją koaliciją sudarančios Laisvės partijos frakcijos seniūnas Seime Vytautas Mitalas.
Pasaulis
RYTŲ EUROPA
Bulgarijos parlamentas patvirtino proeuropietišką vyriausybę
Bulgarijos įstatymų leidėjai antradienį patvirtino naują proeuropietišką vyriausybę, kurią pasiūlė partija „Tęsiame permainas“ (PP) ir centro dešinioji partija GERB, taip užbaigdamos dvejus metus trukusią politinę aklavietę, pažymėtą penkerių rinkimų.
ŽYMA
VYRIAUSYBĖ