Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
E. Macronas: Ukrainos prisijungimas prie NATO yra mažai tikėtinas
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Ukrainos prisijungimas prie NATO kaip saugumo užtikrinimo garantija kol kas yra mažai tikėtina.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas giria Katarą dėl pasaulio futbolo čempionato ir Egiptą dėl COP27 konferencijos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, rizikuodamas sulaukti kritikos savo šalyje, antradienį pasveikino Katarą ir savo „draugą“ Egipto prezidentą Abdel Fattahą al Sisi su atitinkamai pasaulio futbolo čempionato ir COP27 konferencijos organizavimu.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
E. Macronas: Paryžiaus konferencija padės ukrainiečiams „ištverti žiemą“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad antradienį Paryžiuje vykstanti tarptautinė pagalbos konferencija turi padėti „ukrainiečiams ištverti šią žiemą“.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Reaguojant į E. Macrono komentarus apie Rusiją, Lietuva prisidėjo prie demaršo Prancūzijai
Lietuva prisidėjo prie regioninio demaršo Prancūzijai, reaguojant į jos vadovo pareiškimus dėl saugumo garantijų į Ukrainą įsiveržusiai Rusijai.
Pasaulis
JAV
Baltieji rūmai: J. Bidenas „neturi ketinimų“ dabar susitikti su V. Putinu
Baltieji rūmai penktadienį komentuodami JAV prezidento Joe Bideno sąlyginį pasiūlymą susėsti derybų su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu pareiškė, kad šiuo metu jis „neturi ketinimų“ rengti susitikimo.
Pasaulis
JAV IR PRANCŪZIJA
J. Bidenas, E. Macronas žada JAV ir Prancūzijos aljansą dėl Ukrainos ir demokratijos
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po ketvirtadienio derybų Baltuosiuose rūmuose pažadėjo drauge padėti Ukrainai ir spausti Rusijos lyderį Vladimirą Putiną nutraukti karą.
Pasaulis
ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
E. Macronas įspėja, kad JAV prekybos subsidijos gali „suskaldyti Vakarus“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį perspėjo, kad subsidijos, mokamos JAV bendrovėms pagal didžiulį žaliosios energijos planą, gali „suskaldyti Vakarus“.
Pasaulis
PRANZŪCIJA IR JAV
Gresiant prekybos ginčui, E. Macronas pradeda valstybinį vizitą JAV
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį turi susitikti su JAV lyderiu Joe Bidenu, pradėdamas valstybinį vizitą, akcentuojantį ne tik šalių strateginius ryšius, bet ir nuogąstavimus dėl transatlantinio prekybos karo.
Pasaulis
APEC
Karas Ukrainoje meta šešėlį ant APEC viršūnių susitikimo
Ramiojo vandenyno regiono valstybių lyderiai ketvirtadienį atskrenda į Bankoką, kur vyks viršūnių susitikimas, skirtas aptarti atsigavimo nuo pandemijos strategiją ir pasaulinės ekonomikos suirutės, išprovokuotos karo Ukrainoje, valdymą.
Pasaulis
DIPLOMATIJA
E. Macronas ragina Kiniją vaidinti „didesnį tarpininkavimo vaidmenį“ dėl Ukrainos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paragino Kiniją, su kurios lyderiu buvo susitikęs diena anksčiau, vaidinti „didesnį tarpininkavimo vaidmenį“, kad būtų išvengta Rusijos karo Ukrainoje eskalavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
E. Macronas: ukrainiečiai nuspręs, kada įmanoma taika
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pareiškė, kad ukrainiečiai nuspręs, kada yra galima taika.
Pasaulis
ENERGETIKA
E. Macronas ragina Vokietiją pademonstruoti „solidarumą“ energetikos krizės akivaizdoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paragino Vokietiją pademonstruoti europinį „solidarumą“ sparčiai didėjančių energijos kainų fone, perspėdamas, kad Berlyno milijardinės vertės planas, skirtas padėti savo šalies vartotojams, gali lemti ES rinkos „iškraipymų“.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Rusijai Ukrainoje panaudojus branduolinį ginklą, Paryžius neatsakytų Maskvai tuo pačiu
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Rusijai užpuolus Ukrainą branduoliniu ginklu, Paryžius neatsakys Maskvai tuo pačiu.
Pasaulis
EUROPOS POLITINĖ BENDRIJA
Rusijos karo akivaizdoje susitinka Europos politinės bendrijos lyderiai
Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Turkijos vadovai ketvirtadienį kartu su Europos Sąjungos vadovais dalyvauja Europos politinės bendrijos viršūnių susitikime, kurio tikslas
Pasaulis
EUROPOS ENERGETIKA
E. Macronas: prireikus Prancūzija bus pasirengusi tiekti dujas Vokietijai šią žiemą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi tiekti dujas Vokietijai artėjančią žiemą, jei dėl energetikos krizės prireiktų tokio žingsnio.
ŽYMA
EMMANUELIS MACRONAS