Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.

Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane auga baimė dėl Talibano keršto
Talibai vaikšto iš namų į namus ieškodami oponentų ir jų šeimų narių, rodo vienas Jungtinėms Tautoms pateiktas žvalgybos dokumentas, padidinęs nuogąstavimus, kad naujieji Afganistano valdytojai neketina tesėti tolerancijos pažadų.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių naudotojams Talibano užimtame Afganistane
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių, siekdama apsaugoti naudotojus Afganistane po to, kai šalies kontrolę žaibiškai perėmė Talibanas, kuris jau neteko prieigos prie socialinės žiniasklaidos milžinės platformų.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Du Lietuvos piliečiai saugiai išvyko iš Afganistano
Du Afganistane buvę Lietuvos piliečiai sėkmingai išvyko iš šios šalies ir pasiekė saugias valstybes, ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane – du iš šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai
Šiuo metu Afganistane yra du iš šios šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai, informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).
Aktualijos
VIDURIO RYTAI
G. Landsbergis: derybos su kitomis šalimis dėl afganų vertėjų atgabenimo – sudėtingos
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad derybos su kitomis šalimis dėl Lietuvos kariams talkinusių vertėjų atgabenimo yra sudėtingos, tačiau sprendimo būdų ieškoma.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas žada nesiekti keršto
Talibanas antradienį per savo pirmą spaudos konferenciją po valdžios Afganistane užgrobimo pažadėjo nesiekti keršto prieš oponentus šalyje, o Jungtinės Valstijos paskelbė, kad reikalaus talibų tesėti pažadus gerbti žmogaus teises.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas tvirtai gina savo sprendimą išvesti JAV pajėgas iš Afganistano
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį gynė JAV kariuomenės išvedimą iš Afganistano po stulbinamai greito Talibano karinio perėmimo, sukėlusio paniką Kabule, sostinės oro uostą užplūdus tūkstančiams afganistaniečių, beviltiškai bandančių ištrūkti iš šalies.
Aktualijos
VIDURIO RYTAI
Lietuva svarsto į šalį atgabenti kariams Afganistane talkinusius vertėjus
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Pekinas pasirengęs palaikyti „draugiškus santykius“ su Talibanu
Kinija pirmadienį pareiškė esanti pasirengusi palaikyti „draugiškus santykius“ su Talibanu, šiam islamistų judėjimui perėmus kontrolę Afganistane.
Komentarai
KOMENTARAI
Smūgį JAV patikimumui atitaisyti bus nelengva
Mano atmintyje įstrigusios dvi mano paauglystės laikų datos. Viena jų – 1975 metų balandžio 30-oji.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanui perėmus Afganistano kontrolę, Kabule tvyro panika
Talibanas pirmadienį kontroliuoja Afganistaną, iš šalies pabėgusiam prezidentui Ashrafui Ghani pripažinus, kad sukilėliai laimėjo 20 metų karą.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistano prezidentas A. Ghani paliko šalį
Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani sekmadienį paliko šalį, Talibano kovotojams apsupus sostinę Kabulą po stulbinančio vyriausybės pajėgų sutriuškinimo.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane įsigalint Talibanui JAV ir JK siunčia karių evakuacijai organizuoti
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibano pajėgos vis labiau artėja prie Afganistano sostinės
Talibanas užėmė strategiškai svarbų Afganistano miestą Gazni, esantį tik už 150 km nuo Kabulo, ketvirtadienį pranešė kovotojai ir vienas aukšto rango įstatymų leidėjas.
Komentarai
KOMENTARAS
Afganistanas – atsitraukimas ar pralaimėjimas?
2001 metų rugsėjį teroristų atakos Niujorke ir Vašingtone buvo ką tik sudavusios smūgį Jungtinėms Valstijoms. Vis dėlto Vakarai tuo metu atrodė neįveikiami – ne vien moralės, bet ir karybos požiūriu. Kai vėliau tą mėnesį atvykau į Afganistaną, tikrai atrodė akivaizdu, kad Talibano režimas, priglaudęs atakų sumanytojus iš „al Qaeda“, yra pasmerktas.
ŽYMA
TALIBANAS