Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Verslas
KONKURENCINGUMAS
Aasociacijos: santykių nutraukimas su Kinija paveiktų Lietuvos konkurencingumą
Kinijai pareiškus apie nutraukiamus ryšius su Lietuva susisiekimo srityje, Nacionalinės aviacijos asociacijos vadovas sako, kad šalies aviacija tiesioginių ryšių su Kinija neturi, tačiau tokie veiksmai gali paveikti šalies verslo konkurencingumą.
IT ir transportas
KINIJA
Kinija sušvelnino tarptautiniams skrydžiams taikomas taisykles
Kinija sekmadienį sutrumpino į šalį vykdomų tarptautinių skrydžių draudimo, jeigu nustatoma, kad tokiais skrydžiais atvyko COVID užsikrėtusių keleivių, laikotarpį, taip signalizuodama, kad Pekinas netrukus gali sušvelninti griežtą sienų kontrolės tvarką.
Verslas
AVIACIJA
„Lufthansa“ užfiksavo pirmąjį grynąjį pelną nuo pandemijos pradžios
Vokietijos oro linijų bendrovė „Lufthansa“ ketvirtadienį pranešė, kad jos krovinių gabenimo veikla padėjo uždirbti pirmąjį grynąjį pelną nuo koronaviruso pandemijos pradžios.
IT ir transportas
ORO LINIJOS
Nepatenkinti atlyginimais „Lufthansa“ pilotai grasina streiku
Didžiausios Europos oro linijų bendrovės „Lufthansa“ pilotai, siekdami atlyginimų padidinimo, didžiule balsų dauguma pritarė streiko organizavimui, sekmadienį pranešė jiems atstovaujanti profsąjunga.
IT ir transportas
AVIACIJA
SAS ir streikuojančių pilotų profsąjungos pasiekė susitarimą
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS ir jos pilotams atstovaujančios profsąjungos antradienį pranešė pasiekusios susitarimą, kuris užbaigs dvi savaites trukusį streiką, vežėjai atsiėjusį nuo 9 iki 12 mln. JAV dolerių per dieną.
Verslas
ORO SUSISIEKIMO CHAOSAS
„Lufthansa“ atšaukia dar 2 tūkst. skrydžių šią vasarą
Vokietijos pirmaujanti oro vežėja „Lufthansa“ pranešė, kad dėl darbuotojų stygiaus iš vasaros tvarkaraščio išbraukia dar 2 tūkst. skrydžių, taip padidindama
Verslas
VERSLAS
Sankcijos privertė didžiausią Rusijos aviacijos holdingą „S7 Group“ stabdyti projektus
Didžiausias Rusijos aviacijos holdingas „S7 Group“ dėl tarptautinių sankcijų šiai valstybei padarinių priverstas įšaldyti savo pigių skrydžių bendrovės „Citrus“ bei
IT ir transportas
Šri Lanka leido išskristi sulaikytam „Aeroflot“ orlaiviui
Šri Lankos teismas pirmadienį atšaukė įsakymą, draudžiantį išskristi Rusijos oro linijų „Aeroflot“ orlaiviui „Airbus A330“, kuris buvo priverstas likti pagrindiniame
Pasaulis
RUSIJOS AVIACIJA
Rusija atnaujina oro susisiekimą su pusšimčiu „draugiškų“ šalių
Rusija pirmadienį pranešė atšaukianti dėl koronaviruso pandemijos taikytą skrydžių draudimą ir atnaujinanti oro susisiekimą su daugiau nei 50 „draugiškų“ šalių, Maskvai atsidūrus tarptautinėje izoliacijoje dėl karo prieš Ukrainą.
Pasaulis
RUSIJOS SKOLOS
Didžiausia pasaulyje lizinguotoja reikalauja iš Rusijos 3,5 mlrd. JAV dolerių už lėktuvus
Didžiausia pasaulyje orlaivių lizingo kompanija „AerCap“ pareikalavo iš Rusijos 3,5 mlrd. JAV dolerių už lėktuvus, kuriuos ji pasisavino dėl tarptautinių sankcijų, įvestų po invazijos į Ukrainą, skelbia „Financial Times“.
IT ir transportas
SANKCIJOS
Geležinė uždanga leidžiasi: Rusijos oro uostuose masiškai atšaukiami skrydžiai
Europos šalims ėmus blokuoti oro erdvę, Rusijos aviakompanijos masiškai nutraukia skrydžius į Europos miestus. Didžiausiame Maskvos Šeremetjevo oro uoste sekmadienio vakarą
IT ir transportas
SANKCIJOS
Nyderlandų aviakompanijos KLM lėktuvai apsukti atgal pusiaukelėje į Rusiją
Nyderlandų avialinijos KLM įsakė dviem savo lėktuvams apsisukti, kai šie jau buvo įveikę nemažą atkarpą skrydžio į Rusiją. Lėktuvai iš Amsterdamo
IT ir transportas
AVIACIJA
„GetJet Airlines“ – pirmoji Lietuvos oro bendrovė, įvykdžiusi komercinį skrydį į Australiją
„GetJet Airlines” įvykdė komercinį skrydį į Australiją ir tapo pirmąja į šį žemyną komercinį skrydį įvykdžiusia Lietuvos oro bendrove. Iš Honkongo pakilęs Airbus A330 tipo orlaivis su lietuviška registracija LY-LEO Sidnėjuje nusileido sekmadienį popiet (13:07 vietos laiku). Skrydis truko beveik 9 valandas.
IT ir transportas
AVIACIJA
Arrivederci, „Alitalia“
Valstybinė Italijos oro linijų bendrovė „Alitalia“ galutinai suskleis sparnus spalio 15 d. Nuo 2017 m. valstybės žinion perėjusi įmonė nuostolingai dirba jau 19 metų, o per pastaruosius metus taip ir nebuvo rasta naujų investuotojų. Regis, koronaviruso pandemija ir sustabdytas turizmo sektorius skrydžių bendrovei buvo paskutinis lašas.
IQ Tema
AVIACIJA
Pakirpti sparnai: aviacijos sektorius pandemiją išgyvena itin skaudžiai. Ką jam žada ši vasara?
Koronavirusas pasaulyje išplito dėl to, kad žmonės daug skraido lėktuvais. Ironiška, bet būtent aviacijos sektorius pajuto sunkiausius pandemijos simptomus. 
ŽYMA
AVIACIJA