Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Verslas
„IQ VERSLAS“
O. Mašalė: „Į aviaciją investuotas vienas euras atneša tris eurus grąžos“
Ambicingu tikslu to nepavadinsi, bet Lietuva iki 2030 m. pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge siekia pakilti bent dešimčia pozicijų, į 85
The Economist
PASAULIS 2023. MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS
Kviečiame oro taksi
Tikimasi, kad į orą pakils naujas verslo sektorius, paremtas elektra varomomis keleivinėmis transporto priemonėmis
Verslas
AVIACIJA
Nutupdyta Lietuva: ar Vilniui pavyks atsikratyti Europos aviacijos užkampio statuso?
Ambicingu tikslu to nepavadinsi, bet Lietuva iki 2030 m. pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge siekia pakilti bent dešimčia pozicijų, į 85 vietą. Pastarąjį kartą 2019 m. sudarytame indekse iš ES šalių žemiau yra tik Estija ir Slovėnija, o Lietuvą lenkia Armėnija, Azerbaidžanas, Uzbekistanas.
IT ir transportas
AVIACIJA
Lietuvos oro uostuose keleivių srautas per metus išaugo 2,6 karto
Lietuvos oro uostuose per devynis šių metų mėnesius aptarnauta daugiau nei 4 mln. keleivių, arba 2,6 karto daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai aptarnauta 1,5 mln. keleivių, penktadienį pranešė Lietuvos oro uostai.
IT ir transportas
ORO LINIJOS
Oro kelionių pramonė atsigauna, bet pandemijos padariniai vis dar jaučiami
Šiaurės pusrutulyje vasarą – tradiciškai atostogų sezono piko metu – oro kelionių skaičiai smarkiai išaugo, bet pandemijos padariniai vis dar buvo jaučiami, parodė ketvirtadienį paskelbti Tarptautinės oro transporto asociacija (IATA) duomenys.
Verslas
KONKURENCINGUMAS
Aasociacijos: santykių nutraukimas su Kinija paveiktų Lietuvos konkurencingumą
Kinijai pareiškus apie nutraukiamus ryšius su Lietuva susisiekimo srityje, Nacionalinės aviacijos asociacijos vadovas sako, kad šalies aviacija tiesioginių ryšių su Kinija neturi, tačiau tokie veiksmai gali paveikti šalies verslo konkurencingumą.
IT ir transportas
KINIJA
Kinija sušvelnino tarptautiniams skrydžiams taikomas taisykles
Kinija sekmadienį sutrumpino į šalį vykdomų tarptautinių skrydžių draudimo, jeigu nustatoma, kad tokiais skrydžiais atvyko COVID užsikrėtusių keleivių, laikotarpį, taip signalizuodama, kad Pekinas netrukus gali sušvelninti griežtą sienų kontrolės tvarką.
Verslas
AVIACIJA
„Lufthansa“ užfiksavo pirmąjį grynąjį pelną nuo pandemijos pradžios
Vokietijos oro linijų bendrovė „Lufthansa“ ketvirtadienį pranešė, kad jos krovinių gabenimo veikla padėjo uždirbti pirmąjį grynąjį pelną nuo koronaviruso pandemijos pradžios.
IT ir transportas
ORO LINIJOS
Nepatenkinti atlyginimais „Lufthansa“ pilotai grasina streiku
Didžiausios Europos oro linijų bendrovės „Lufthansa“ pilotai, siekdami atlyginimų padidinimo, didžiule balsų dauguma pritarė streiko organizavimui, sekmadienį pranešė jiems atstovaujanti profsąjunga.
IT ir transportas
AVIACIJA
SAS ir streikuojančių pilotų profsąjungos pasiekė susitarimą
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS ir jos pilotams atstovaujančios profsąjungos antradienį pranešė pasiekusios susitarimą, kuris užbaigs dvi savaites trukusį streiką, vežėjai atsiėjusį nuo 9 iki 12 mln. JAV dolerių per dieną.
Verslas
ORO SUSISIEKIMO CHAOSAS
„Lufthansa“ atšaukia dar 2 tūkst. skrydžių šią vasarą
Vokietijos pirmaujanti oro vežėja „Lufthansa“ pranešė, kad dėl darbuotojų stygiaus iš vasaros tvarkaraščio išbraukia dar 2 tūkst. skrydžių, taip padidindama
Verslas
VERSLAS
Sankcijos privertė didžiausią Rusijos aviacijos holdingą „S7 Group“ stabdyti projektus
Didžiausias Rusijos aviacijos holdingas „S7 Group“ dėl tarptautinių sankcijų šiai valstybei padarinių priverstas įšaldyti savo pigių skrydžių bendrovės „Citrus“ bei
IT ir transportas
Šri Lanka leido išskristi sulaikytam „Aeroflot“ orlaiviui
Šri Lankos teismas pirmadienį atšaukė įsakymą, draudžiantį išskristi Rusijos oro linijų „Aeroflot“ orlaiviui „Airbus A330“, kuris buvo priverstas likti pagrindiniame
Pasaulis
RUSIJOS AVIACIJA
Rusija atnaujina oro susisiekimą su pusšimčiu „draugiškų“ šalių
Rusija pirmadienį pranešė atšaukianti dėl koronaviruso pandemijos taikytą skrydžių draudimą ir atnaujinanti oro susisiekimą su daugiau nei 50 „draugiškų“ šalių, Maskvai atsidūrus tarptautinėje izoliacijoje dėl karo prieš Ukrainą.
Pasaulis
RUSIJOS SKOLOS
Didžiausia pasaulyje lizinguotoja reikalauja iš Rusijos 3,5 mlrd. JAV dolerių už lėktuvus
Didžiausia pasaulyje orlaivių lizingo kompanija „AerCap“ pareikalavo iš Rusijos 3,5 mlrd. JAV dolerių už lėktuvus, kuriuos ji pasisavino dėl tarptautinių sankcijų, įvestų po invazijos į Ukrainą, skelbia „Financial Times“.
ŽYMA
AVIACIJA