Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Pasaulis
APLINKOSAUGA
L. I. Lula sako norintis, kad 2025 metų JT derybos dėl klimato kaitos vyktų Amazonėje
Pasaulis
BRAZILIJA
J. Bolsonaro ragina savo šalininkus atblokuoti kelius
Kadenciją baigiantis Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro trečiadienį paprašė protestų, kurie, anot jo, yra teisėti, dalyvių „atblokuoti kelius“ ir protestuoti kitur.
Verslas
IŠMANIEJI TELEFONAI
Brazilijoje teismas skyrė „Apple“ baudą dėl be įkroviklių parduodamų telefonų
Brazilijoje teismas ketvirtadienį skyrė „Apple“ 20 mln. JAV dolerių baudą už tai, kad bendrovė parduoda savo išmaniuosius telefonus „iPhone“ be įkroviklių, o teisėjas pavadino tokią praktiką „piktnaudžiavimu“, verčiančiu klientus pirkti papildomą produktą.
Pasaulis
BRAZILIJA
Įtemptuose Brazilijos prezidento rinkimuose reikės antrojo turo
Pasaulis
RINKIMAI BRAZILIJOJE
Brazilijos rinkimai: buvęs prieš esantį
Tolyn nuo demokratijos ar atgal į praeitį – toks pasirinkimas teks Brazilijos, kurioje spalio 2 d. vyks pirmasis prezidento ir Kongreso rinkimų turas, piliečiams. 212 mln. gyventojų turinti valstybė, didžiausia Pietų Amerikoje ir penkta pasaulyje pagal gyventojų skaičių bei dešimta pagal ekonomikos dydį, yra kamuojama populizmo ir korupcijos.
Pasaulis
BRAZILIJA
Brazilijoje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves „ginti demokratijos“
Likus kelioms savaitėms iki rinkimų, tūkstančiai brazilų ketvirtadienį išėjo į San Paulo gatves „ginti demokratijos“, kaltindami prezidentą Jairą Bolsonaro demokratinių institucijų užpuolimu.
Pasaulis
KOLUMBIJA
G. Petro prisaikdintas pirmu Kolumbijos kairiųjų prezidentu
Buvęs partizanas, buvęs Bogotos meras Gustavo Petro sekmadienį buvo prisaikdintas pirmuoju kairiųjų pažiūrų Kolumbijos prezidentu.
Pasaulis
AUGANČIŲ EKONOMIKŲ KLUBAS
Alžyras svarsto galimybę prisijungti prie BRICS
Alžyro prezidentas Abdelmadjidas Tebboune\'as pareiškė, kad jo šalis, didžiausia Afrikos gamtinių dujų eksportuotoja, galėtų prisijungti prie BRICS – įtakingo augančių ekonomikų klubo, kuriam priklauso Rusija ir Kinija.
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Grėsmė Amazonei: Brazilijos rinkimai žada viltį atogrąžų miškui
2022 m. prezidento rinkimai Brazilijos vyriausybei duos progą atšaukti politiką, prisidėjusią prie pasaulinės klimato kaitos. Šalies teritorijai priklauso 60 proc. Amazonės atogrąžų miško, anksčiau sugerdavusio labai daug anglies dioksido. Bet nerimą kelia 2021 m. žurnale „Nature“ paskelbtas tyrimas, kuriame nustatyta, kad per pastarąjį dešimtmetį tas miškas tapo anglies dioksido šaltiniu. Kalti miškų gaisrai ir naikinimas, kuris nuo tada, kai 2019 m. darbą pradėjo populistinis prezidentas Jairas Bolsonaro, išaugo daugiau kaip 40 proc.
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Lemtingas metas: prezidento rinkimai patikrins Brazilijos institucijas
2022 m. Brazilija visa galva pasiners į rinkimus. Taigi daugiau kaip 30 politinių partijų bandys manipuliuoti politika ir ekonomika, taip pat derėtis, vykstant rinkimų kovai dėl daugiau kaip tūkstančio įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios pozicijų. Iki rinkimų, kurie vyks spalį, ne vieną mėnesį bus atidžiai stebimos ir nuomonių apklausos. Vyriausybė bandys padidinti socialines išlaidas, siekdama laimėti balsų prezidentui Jairui Bolsonaro, ne pačius geriausius laikus išgyvenančiam dešiniajam populistui. To gali nepakakti.
The Economist
BRIK DVIDEŠIMTMETIS
Apsukos krinta: besivystančių šalių perspektyvos prastesnės, nei buvo
2000 m. rašėme, kad „aktualiausia moralinė, politinė ir ekonominė mūsų laikų problema – trečiojo pasaulio skurdas“. Tuo metu 28 proc. (1,7 mlrd.) pasaulio žmonių gyveno absoliučiame skurde, t. y. iš 1,9 JAV dolerio arba nė tiek nesiekiančių pajamų per dieną. Iš jų beveik milijardas gyveno Indijoje ir Kinijoje.
Aktualijos
COVID-19
Lietuvoje aptikta braziliškoji koronaviruso atmaina
Lietuvoje pirmą kartą aptikta braziliškoji koronaviruso atmaina, užfiksuotas vienas jos atvejis, antradienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Protestuodami brazilai reikalauja prezidento J. Bolsonaro apkaltos
Tūkstančiai brazilų sekmadienį antrą dieną iš eilės išėjo į gatves reikalauti apkaltos prezidentui Jairui Bolsonaro, griežtai kritikuojamam dėl jo vyriausybės atsako į koronaviruso pandemiją, kuri šalyje jau nusinešė per 216 tūkst. gyvybių.  
Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
San Paulo meras rinkimuose įveikė jam iššūkį metusį socialistą
Didžiausio Amerikoje Brazilijos miesto meras sekmadienį vykusiame antrajame rinkimų ture lengvai įveikė kairiųjų pažiūrų skvoterių judėjimo lyderį.    
Pasaulis
ATSAKOMYBĖ
Teisybės paieškos: „Volkswagen“ išmokės kompensacijas Brazilijos diktatūros aukoms
„Volkswagen“ trečiadienį pranešė pasirašiusi susitarimą su Brazilijos prokurorais dėl kompensacijų buvusiems bendrovės padalinio Brazilijoje darbuotojams už teisių pažeidimus, padarytus karinės diktatūros šioje Pietų Amerikos šalyje laikais.
ŽYMA
BRAZILIJA