Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.

NT ir energetika
PASAULIS 2023. LIETUVA
Ilga energetinė žiema: 2023 m. teks susitaikyti su aukštyn šuoliuojančiomis dujų ir elektros kainomis
2022-ieji ne juokais išgąsdino į padanges šovusiomis elektros kainomis. Energetikos krizė nesirinko, kam smogti labiausiai. Brango viskas: elektra, dujos, dyzelinas,
NT ir energetika
ELEKTRA
Didmeninė elektros kaina per savaitę Lietuvoje augo 37 proc.
Vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje per savaitę augo 37 proc. iki 106 eurų
NT ir energetika
ELEKTRA
R. Masiulis: elektros Lietuvoje nepritrūks
Pernai smarkiai pabrangus dujoms ir elektrai ir kai kurioms Europos šalims rudenį ėmus taupyti ar mažinti elektros vartojimą, „Litgrid“ vadovas
NT ir energetika
ELEKTRA
ESO vadovas: garantinio teikimo vartotojams elektra nuo sausio nebus atjungta
Sausio 1 dieną baigiasi pusmetis nuo antro elektros rinkos liberalizavimo etapo pabaigos, tačiau garantinis elektros tiekimas beveik 50 tūkst. nepriklausomo tiekėjo iki šiol nepasirinkusių vartotojų nebus nutrauktas, BNS sako bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vadovas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Žilienė: naujos elektros ir dujų kainos vartotojams paaiškės gruodžio pabaigoje
Valstybės gyventojams mokamų kompensacijų už dujas ir elektrą 2023 metais suma, visuomeninė elektros kaina ir gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams paaiškės antroje gruodžio pabaigoje, o ne viduryje, kaip planuota anksčiau, sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: elektra dėl šalčių Lietuvoje dar gali brangti
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Lietuvoje pastaruoju metu pabrangusi elektra gali dar brangti dėl šalčių ir didesnio vartojimo.
NT ir energetika
ENERGETIKOS GRUPĖ
„Ignitis“ nuo kitų metų klientams nebeteiks dalies paslaugų
Valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“ nuo kitų metų atsisako dalies paslaugų klientams. Nepaisant to, bendrovė žada išsaugoti darbo vietas.
NT ir energetika
ELEKTRA
„Ignitis“ vietoj nefiksuotos kainos elektros tiekimo klientams siūlo brangesnį planą
Aktualijos
ENERGETIKA
G. Skaistė: VERT dokumentas – darbinis, energijos kainos paaiškės gruodžio viduryje
Valstybės kompensacijoms už dujas ir elektrą 2023 metams reikalinga suma bei visuomeninė elektros kaina ir dujų tarifai galutinai turėtų paaiškėti gruodžio viduryje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
ELEKTRA IR DUJOS
VERT: elektros ir dujų kompensacijoms gyventojams pirmąjį pusmetį reikėtų 719 mln. eurų
NT ir energetika
ENERGETIKA
Premjerė neatmeta, kad nuo liepos gali keistis kompensavimo už energiją tvarka
Premjerė Ingrida Šimonytė sako neatmetanti, kad nuo kitų metų liepos kompensacijos už elektrą ir dujas galėtų būti mokamos pagal jų suvartojimą, tačiau dar reikia įvertinti, kiek toks pokytis būtų pagrįstas.
Aktualijos
ELEKTROS KAINOS
M. Majauskas siūlo už energiją kompensuoti atsižvelgiant į pajamas ir suvartojimą
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (BFK) Mykolas Majauskas išaugusias elektros kainas siūlo kompensuoti ne visiems gyventojams vienodai, o atsižvelgiant į jų pajamas ir suvartojamą elektros kiekį.
NT ir energetika
ELEKTRA
Šią savaitę neveikiant „NordBalt“ jungčiai, Lietuvoje elektra gali kiek brangti
Dėl kasmetinių priežiūros darbų šią savaitę neveikiant Lietuvos ir Švedijos elektros jungčiai Baltijos jūroje „NordBalt“, rinkos dalyviai prognozuoja, kad elektra Lietuvoje turėtų kiek brangti arba jos kaina išliks panaši į pastarojo meto lygį.
Finansai ir investavimas
VYRIAUSYBĖ
G. Skaistė: subsidijos tik mažiau elektros vartojantiems galėtų būti mokamos ateityje
Valstybės kontrolei ir Lietuvos bankui (LB) nuogąstaujant, kad kitų metų valstybės biudžete numatyta parama gyventojams ir verslui galėtų būti tikslingesnė, finansų ministrė teigia, kad kompensacijos ne visiems, o tik mažiau elektros vartojantiems gyventojams galėtų būti mokamos ateityje, tačiau tam reikėtų ruoštis jau dabar.
NT ir energetika
ELEKTRA
D. Kreivys: viršpelniai taptų aktualūs, jei elektros kaina grįžtų į buvusias aukštumas
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad elektrą gaminančių įmonių vadinamieji viršpelniai vėl taps aktualūs, jei elektros kaina grįš į buvusias aukštumas.
ŽYMA
ELEKTRA