Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: ES siūlomos rusiškos naftos kainų lubos yra per aukštos
Europos Sąjungos (ES) svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
Aktualijos
Lietuva pateikė prašymą EK išmokėti 565 mln. eurų iš RRF plano
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Europos Komisija rekomenduoja įšaldyti finansavimą Vengrijai
Europos Komisija trečiadienį rekomendavo įšaldyti 13 mlrd. eurų Europos Sąjungos lėšų Vengrijai, nes Budapeštas nevykdo įsipareigojimų laikytis Europos teisinės valstybės principo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Eurokomisarė K. Simson: siūloma dujų kainų viršutinė riba yra skirta ir kitų metų sezonui
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrams ketvirtadienį nepavykus susitarti dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos, už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson pareiškė, jog siūlydama kainų „lubas“ Komisija yra saistoma „parametrų“, kuriuos jai nurodė ES sostinės, ir kad valstybių narių vyriausybės, jei pageidauja, turi teisę susitarti dėl parametrų pakeitimo.
Verslas
„EKONOMIKOS RYTDIENA: AR VIS DAR GALIME JĄ PROGRAMUOTI?“
Krizių akivaizdoje ryškėja Šiaulių regiono stiprybės ir ateities vizija
Lapkričio 24 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Ekonomikos rytdiena: ar vis dar galime ją programuoti?“ dalyvavę valstybinių institucijų, verslo, žiniasklaidos atstovai ir ekspertai aptarė iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Lietuva, taip pat ir visa Europa: energetikos krizę, infliaciją, Rusijos karą Ukrainoje ir jo keliamą neapibrėžtumą.
NT ir energetika
ENERGETIKOS KRIZĖ
G. Nausėda: Lietuvos netenkina EK pasiūlyta viršutinė dujų kainų riba
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo netenkina Europos Komisijos (EK) šią savaitę pateiktas siūlymas dėl viršutinės gamtinių dujų kainų ribos.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
Vyriausybė patvirtino 13 mln. eurų garantiją EK pagalbai Ukrainai
Vyriausybė trečiadienį posėdyje patvirtino 13 mln. eurų garantiją Europos Komisijai (EK) teikiant pagalbą Ukrainai.
Finansai ir investavimas
ŽEMĖS ŪKIS
ŽŪM: Komisija patvirtino 4,3 mlrd. eurų vertės 3 metų Lietuvos strateginį planą
Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą. Pagal jį penkeriems metams šalies žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta beveik 4,3 mlrd. eurų, įskaitant nacionalinį finansavimą, pranešė Žemės ūkio ministerija.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES įšaldė Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų
Europos Sąjunga jau yra įšaldžiusi Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų, penktadienį skelbia „Deutsche Welle“.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Briuselis pristatė 18 mlrd. eurų pagalbos Ukrainai planą
Europos Komisija trečiadienį paskelbė išsamią informaciją apie 18 mlrd. eurų vertės ekonominės paramos Ukrainai paketą 2023 metams, kuriam, kaip tikimasi, pritars Bendrijos valstybės narės.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forumas Marijampolėje: svarbiausia – stiprinti žaliąją transformaciją ir skaitmenizaciją
Vos spėjus atsigauti po COVID-19 pandemijos mestų iššūkių, Lietuvą kartu su likusia Europa užklupo kitos krizės – Rusijos karo Ukrainoje atgarsiai, energetikos kainų šuolis ir infliacija. Kaip su šiomis problemomis pavyks kovoti Lietuvai, kaip jos paliečia šalies regionus ir kam reikėtų ruoštis ateityje? Šie klausimai buvo aptarti lapkričio 9 d. Marijampolėje vykusiame IQ forume „Sūduva 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės?“.
Verslas
AUKŠTOS ENERGIJOS KAINOS
M. Liutvinskas: paramą verslui dėl energijos kainų būtina koordinuoti ES lygiu
Lietuva ir toliau pasisako už tai, kad Europos Sąjungos (ES) šalims kompensuojant verslui dalį aukštų energijos kainų, šią paramą būtina koordinuoti ES lygiu, taip užtikrinant vienodas konkurencines sąlygas. Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas pabrėžia, kad Europos Komisija čia turėtų veikti aktyviau.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
O. Scholzas: atstatyti Ukrainą yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta nedelsiant
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pareiškė, kad Ukrainos atstatymas yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta vykdyti nedelsiant, nors Rusijos invazija tęsiasi.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Alytuje – apie globalius ir vietos iššūkius regiono verslui
Spalio 26 d. Alytuje vyks IQ forumas „Dzūkija 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“. Tai – renginys Dzūkijos
Verslas
IQ forume Panevėžyje – apie energetikos ir ekonomikos krizes bei priešnuodžius joms
Rytoj, rugsėjo 28 d., Panevėžyje vyks IQ forumas „Panevėžys 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“. Tai – tradicinis
ŽYMA
EUROPOS KOMISIJA