Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

Komentarai
MOKESČIAI
Siūloma mokesčių reforma: parengta slapta, nesąžininga, diskriminuojanti
Finansų ministerijos pasirinkta naujos mokesčių reformos pristatymo retorika, jog „mažinamas gyvulių ūkis“, demonstruoja gyventojų supriešinimą ir populizmą, pasitelkiant mokesčių sistemos
Finansai ir investavimas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: pajamos turi būti apmokestinamos pagal jų dydį, o ne veiklos formą
Finansų ministerijai individualią veiklą apmokestinti 20 proc. finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad pajamos turi būti apmokestinamos pagal jų dydį,
Finansai ir investavimas
SOLIDARUMO MOKESTIS
LBA dėl siūlomo naujo mokesčio bankams kreipiasi į Europos Komisiją
Lietuvos bankų asociacija (LBA) įstatymų projektus dėl siūlomo naujo mokesčio bankams vertina kaip iš esmės nepriimtinus. Ji prašo rengėjų pratęsti pastabų teikimo terminą, mat po projektų pateikimo jau atsirado naujų aplinkybių, ir kreipiasi į Europos Komisiją.
Aktualijos
Finansų ministerija siūlys laikinai apmokestini augančius bankų pelnus, o lėšas skirti gynybai
Finansų ministerija (FM) parengė Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo projektą – juo bus papildomai apmokestinti išaugusius pelnus fiksavę komerciniai bankai, o pajamos – skiriamos krašto apsaugai.
Aktualijos
MOKESČIAI
Premjerė tikisi, kad mokesčių reforma Seime bus svarstoma pavasarį
Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad Seime diskusijos dėl mokesčių reformos bus pradėtos pavasario sesijoje, jei dėl to sutars valdančioji koalicija. „Finansų
Finansai ir investavimas
EKONOMIKA
Valstybės kontrolė: šalies ekonomikos ir finansų padėtis gali būti blogesnė nei manoma
Valstybės kontrolė (VK) teigia, kad rizikos dėl geopolitinės situacijos ir energijos išteklių kainų nemažėja, o šalies ūkio ir viešųjų finansų padėtis gali būti blogesnė nei manoma.
Verslas
EKONOMIKA
Finansų ministerija gerina šių metų BVP prognozę, kitąmet augimas lėtės
Finansų ministerija gerina šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę – anot jos, ekonomika šiemet augs 2,4 procento. Rugsėjį prognozuota, kad ekonomika augs 1,6 procento.
IQ Tema
GINTARĖ SKAISTĖ
Vien tik skaičiai valdo mus
Krizių daug, bet valstybės biudžete pinigų yra, svarbu juos protingai panaudoti Vos pradėjusiai eiti pareigas TS-LKD narei Gintarei Skaistei teko vienas
NT ir energetika
NT MOKESTIS
G. Skaistė: atnaujintas NT mokesčio projektas – socialiai jautresnis
Finansų ministerijos parengtas atnaujintas gyventojų nekilnojamo turto (NT) mokesčio modelis yra socialiai jautresnis nei ankstesnis pirminis pasiūlymas, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Verslas
„EKONOMIKOS RYTDIENA: AR VIS DAR GALIME JĄ PROGRAMUOTI?“
Krizių akivaizdoje ryškėja Šiaulių regiono stiprybės ir ateities vizija
Lapkričio 24 d. Šiauliuose vykusioje konferencijoje „Ekonomikos rytdiena: ar vis dar galime ją programuoti?“ dalyvavę valstybinių institucijų, verslo, žiniasklaidos atstovai ir ekspertai aptarė iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Lietuva, taip pat ir visa Europa: energetikos krizę, infliaciją, Rusijos karą Ukrainoje ir jo keliamą neapibrėžtumą.
Aktualijos
MOKESČIAI
G. Skaistė: mokesčių reforma galėtų būti svarstoma Seimo pavasario sesijoje
Vyriausybės žadėta mokesčių reforma galėtų būti svarstoma Seimo pavasario sesijoje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
SEIMAS
Seimas antrą kartą svarsto 2023 metų biudžetą: opozicija žeria kritiką, valdantieji giria
Seimas ketvirtadienį pradėjo antrą kartą svarstyti Vyriausybės patikslintą 2023 metų valstybės biudžeto projektą.
Aktualijos
PVM LENGVATA
S. Kairys: 9 proc. PVM lengvata meno ir kultūros renginiams – sveikintinas kompromisas
Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad premjerės siūloma neterminuota 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams yra sveikintinas kompromisas, nors jis neapima viso kultūros sektoriaus.
Verslas
IQ FORUMAS
IQ forume Alytuje – apie globalius ir vietos iššūkius regiono verslui
Spalio 26 d. Alytuje vyks IQ forumas „Dzūkija 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“. Tai – renginys Dzūkijos
Finansai ir investavimas
LIETUVOS BIUDŽETAS
G. Skaistė: valstybės skola kitąmet šiek tiek viršys optimalų lygį
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, valstybės skola kitąmet šiek tiek viršys optimaliu laikomą maždaug 40 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) lygį.
ŽYMA
FINANSŲ MINISTERIJA