Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


Aktualijos
PRESTIŽINĖS MOKSLO ŠAKNYS
Idėja mokytojo profesiją paversti prestižine žlugo?
2018 m. visuomenė nusprendė – iki 2025 m. mokytojo profesija turi tapti prestižine profesija. Tačiau švietimo bendruomenė tikina – šios
Komentarai
Lyčių lyguma
Visi tie rinkimai – kaip egzaminai, kuriems dauguma balsuotojų deramai nepasiruošia, nes vis pritrūksta poros naktų: tai „Gyvulių ūkiui“ pavartyti, tai Konstitucijos spragoms galvoje užsilopyti. Žmonės programų neskaito, nes jose tas pats per tą patį; kas laukia ateity – negalvoja, nes ateities nežino niekas, net horoskopų sudarinėtojai.
IQ Tema
Bado dieta2: pinigų mokykloms skiriama mažai, bet ir jie nusėda į infrastruktūrą
Lietuvos mokyklas pasiekia per mažai pinigų. Siūlymai juos efektyviau panaudoti taip pat sulaukia pasipriešinimo.
IQ Tema
Būsi geras, gausi dešimt
Brandos egzaminai kritikuojami dėl subjektyvumo, o norint tai „ištaisyti“, siekiama įlieti dar daugiau žmogiškųjų veiksnių. Abejotinas siūlymas.
Komentarai
Švietimo sistemos našlaičiai
Praėjusių metų pabaigoje Švietimo ir mokslo (dabar ir sporto) ministerijos pastatą okupavę mokytojai išvertė iš posto ministrę, supurtė Vyriausybę, nurėžė premjero Sauliaus Skvernelio reitingus ir pelnė visuomenės paramą.
IQ Tema
Pirmadienio trijulė: atleistų ministrų dvejų metų veiklos vertinimas
Kadencijos pusiaukelę netrukus pasieksiančios Vyriausybės premjeras, spaudžiamas mokytojų nepasitenkinimo jo deleguota švietimo ministre, pirmadienį pradėjo staigmena daugeliui – prezidentei Saulius Skvernelis teiks sprendimą dėl trijų ministrų atstatydinimo. Iš Vyriausybės trauksis švietimo ir mokslo, aplinkos ir kultūros ministrai.
Aktualijos
Mokslo metų naujovės: brandos darbas ir vienodos lietuvių kalbos pamokos
Į mokyklas sugrįžusių mokinių šiais metais laukia keletas pakeitimų. Kai kurie iš jų palies ir šiandien į pirmą klasę einančius daugiau nei 29 tūkst. vaikų.
Aktualijos
Jau po dvejų metų mokykloje bus laukiama šešiamečių
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad jaunesni vaikai į mokyklas turėtų pradėti eiti nuo 2019 metų.
Aktualijos
Ilgėja mokslo metai, bus mokoma krašto gynybos
Po savaitės prasidedantys mokslo metai moksleiviams bus dešimčia dienų ilgesni, atsiras galimybė mokytis nacionalinio saugumo ir krašto gynybos, taip pat startuos nauja lytiškumo bei rengimo šeimai disciplina.
Aktualijos
Ministerija planuoja abiturientų vertinimo sistemos reformą
Švietimo ir mokslo ministerija žada per artimiausius metus nuosekliai peržiūrėti abiturientų brandos vertinimo sistemą, grįsti ją ne vien brandos egzaminais.
Aktualijos
Universitetų pertvarkos vingiai: Seimo „valstiečiai“ apipešiojo Vyriausybės planą
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMK) nusprendė, kad universitetų pertvarkos planas vyks „valstiečių“ lyderių registruoto siūlymo pagrindu.
Komentarai
Persitempusi Vyriausybė
Ministrų kabinetas sulaukė vis didėjančio spaudimo ir kritikos dėl dviejų didžiųjų reformų – aukštojo mokslo pertvarkos ir alkoholio ribojimo.
Aktualijos
Pasitikėjimas A.Veryga, J.Petrauskiene ir B.Markausku jau neigiamas
Pasitikėjimas valdančiosios daugumos atstovais ir toliau sminga žemyn.
ŽYMA
JURGITA PETRAUSKIENĖ