Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.

The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Saudivudas raitojasi rankoves: Artimuosiuose Rytuose bus statoma daugiau filmų ir serialų
VII a. Arabijoje princesė Hind atsisako tapti valdovo sugulove ir pabėga į dykumą. Padedant vienam klajūnui ji suvienija susiskaldžiusias gentis kovai su vyru, kurį atstūmė. Tai siužetas iš naujo filmo „Dykumų karė“ („Desert Warrior“), kurį stato didžiausia Saudo Arabijos medijų bendrovė MBC ir Holivudo įmonė „AGC Studios“. Pagrindinę filmo veikėją vaidina Aiysha Hart greta Anthony Mackie, dabar vaidinančio kapitoną Ameriką „Marvel“ superherojų visatoje.
Kultūra
KINAS
Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis
Trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis.
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Nuo Barbės iki Indianos Džonso – laukia didžiulė naujų filmų įvairovė
2022-ųjų vasarą internetas nušvito paskelbus nuotraukas iš pirmo „Barbės“ filmo su realiais aktoriais filmavimo aikštelės. Lėlę Barbę vaidinanti Margot Robbie
The Economist
PASAULIS 2023. KULTŪRA
Holivudui sulaukus šimto metų, žiūrovų skoniai keičiasi sparčiau nei studijų statomi filmai
1923 m. Kalifornijos nekilnojamojo turto plėtotojai „Woodruff and Shoults“ kilo mintis pareklamuoti naujausią būsto projektą. Pulkas mulų į kalvą nuvilko trylika didžiulių baltų 15 metrų aukščio raidžių, reklamuojančių naująjį kompleksą „Hollywoodland“.
Kultūra
KINAS
G. Žickytė: nacionalinė premija duoda stiprybės, bet prieš naują filmą vėl tampi trapus
Nacionaline kultūros ir meno premija pirmadienį apdovanota kino režisierė Giedrė Žickytė sako labiausiai esanti dėkinga artimiesiems ir bendraminčiams, kurie „ir pasitiki, ir iškenčia“.
Kultūra
AFIŠA
Ką pamatyti jubiliejinėje „Scanoramoje“: G. Arlickaitės filmų penketukas
Kasmetė kino šventė – Europos šalių kino forumas „Scanorama“ – lapkričio 10–20 d. jau dvidešimtą kartą aplankys Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. Kino forumo įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė buvo pirmoji, nuosekliai sekusi praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje dar nežinomas Larso von Triero, Madso Mikkelseno ir kitų pavardes ir pristačiusi jas Lietuvos žiūrovams. Agnei Žemaitytei kinotyrininkė pristato jubiliejinės „Scanoramos“ filmų penketuką.
Kultūra
KINAS
„Oskaro“ sieks dar du filmai iš Lietuvos – „Mr Landsbergis“ ir „Limuzinas“
Siekti „Oskaro“ deleguoti dar du filmai iš Lietuvos – Sergejaus Loznicos dokumentinė juosta „Mr Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją” ir Saulės Bliuvaitės trumpametražė dokumentika „Limuzinas“.
Kultūra
KINAS
Kino festivalis „Scanorama“ žada pristatyti naujoves ir išlaikyti tradicijas
Pristatyta Europos šalių kino forumo „Scanorama“ jubiliejinė festivalio programa, joje – naujas ilgametražių filmų konkursas, Lietuvoje beveik nerodyti filmai iš juostų ir kitos naujovės, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
Kultūra
NETEKTIS
Mirė kino režisierius Jeanas-Lucas Godard'as
Mirė vienas iš prancūzų Naujosios bangos kino tėvų Jeanas-Lucas Godard\'as, antradienį pranešė jo šeima.
Kultūra
KINAS
Dešimtyje miestų – Lietuviškos kino klasikos dienos
Trečiadienį Lietuvos kino centras pradeda ketvirtą kartą rengiamas Lietuviškos kino klasikos dienas. Per dvi renginio dienas dešimtyje miestų ir miestelių, 13-oje
Kultūra
KINAS
Vilniuje prasideda festivalis „Kinas po žvaigždėmis“
Vilniuje antradienį prasideda 13-asis kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis“.
Kultūra
KINAS
„Sidabrinių gervių“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus skirtas M. Kvedaravičiui
Nacionalinių kino apdovanojimų „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus skirtas Ukrainoje nužudytam režisieriui Mantui Kvedaravičiui. Sekmadienį oficialioje ceremonijoje apdovanojimą pristatė premjerė
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Pasaulinė srautinių platformų kova
Pramogų mūšio laukas keliasi į Europą ir Aziją COVID-19 privertus visų kraštų režisierius išjungti kameras, 2021 m. nebuvo daug naujų TV
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Naujos kosminės lenktynės: šįkart su prožektoriais ir grimu
Kosmosas kino kūrėjus keri jau daugiau kaip 100 metų. Trumpametražiame begarsiame filme „Kelionė į Mėnulį“ („Le Voyage dans la Lune“) penkis astronomus iššovė iš patrankos į Mėnulį. Išleistas 1902 m., filmas sulaukė tarptautinės sėkmės. XX a. viduryje prasidėjus JAV ir SSRS kosminėms lenktynėms, kino ir TV turinio kūrėjai pasinaudojo visuomenės susidomėjimu išleidę „Gelbėtojų komandą“ („Thunderbirds“; 1965–1966 m.), „Žvaigždžių kelią“ (1966–1969 m.) ir „2001 metų kosminę odisėją“ (1968 m.). Žiūrovus bei kritikus ir šiandien žavi kosminės odisėjos, kaip liudija tokių mokslinės fantastikos filmų kaip „Gravitacija“ (2013 m.) ir „Tarp žvaigždžių“ (2014 m.) sėkmė, taip pat biografiniai filmai apie Neilą Armstrongą ir NASA matematikus.
Kultūra
PREMJERA
Kino dinozauro A. Puipos maištas
Į didžiuosius ekranus naujausią savo kūrinį išlydintis garsus lietuvių kino režisierius Algimantas Puipa į „Sinefiliją“ sako sudėjęs visą 40 metų darbo kinematografijoje patirtį. Šiais metais 70-metį atšventęs režisierius kiną vadina bausme: „Tu esi pažymėtas, visą laiką juodais labirintais paskui save vedi ne mažiau kaip penkiasdešimt filmavimo grupės žmonių. Visi laukia, ar išvesi į dienos šviesą, ar bus sėkminga kelionė.“ Išėjimo iš juodųjų kino labirintų kartu su režisieriumi ieško Agnė Žemaitytė.
ŽYMA
KINAS