Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Kritika šeimos mokesčio lengvatai, naujasis JK gynybos sekretorius ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių rugpjūčio 31-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
„LIFOSA“
G. Skaistė: „Lifosos“ ateitis – vadovybės atsakomybė
Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ darbuotojams reikalaujant Vyriausybės apsaugoti įmonę nuo planuojamo uždarymo, premjerę pavaduojanti finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad bendrovė gali veikti ir dabartinėmis sąlygomis, o jos ateitis yra vadovybės atsakomybė.
Finansai ir investavimas
SEIMAS
Seime – mokesčių pertvarkos paketas
Seimui antradienį bus pristatytas Vyriausybės praėjusią savaitę patvirtintas kelerius metus rengtas ir šiemet bent du kartus tikslintas mokesčių pertvarkos paketas. Iš
Aktualijos
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA
Lietuva lyčių lygybės indekse kopia vis aukštyn: 6 vieta – Europoje, 9 vieta – pasaulyje
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša, kad Pasaulio ekonomikos forumas paskelbė „Global Gender Gap Report 2023“ ataskaitą, kurioje lyčių lygybės srityje Lietuva užima 6-tą vietą Europoje ir 9-ą vietą pasaulyje.
Aktualijos
DEMOGRAFIJA
M. Navickienė: senstanti visuomenė – iššūkis visai Europos Sąjungai
Šią savaitę Stokholme Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad sprendžiant senstančios Europos visuomenės problemą, būtina ieškoti bendrų sprendimų. Anot jos, demografiniai pokyčiai – ne vienos Lietuvos problema, o visos Europos Sąjungos iššūkis, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime žiniasklaidai.
IQ Tema
MONIKA NAVICKIENĖ
Rūpestinga kaip mama
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi ministrę, kuriai rūpi ir dirbantys, ir negalintys to daryti Monika Navickienė kiek rečiau pasirodo eteryje,
Aktualijos
SOCIALINĖ APSAUGA
Kolektyvinė sutartis: socialinių darbuotojų atlyginimai didės 25 proc.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir penkioms profesinės sąjungos pirmadienį pasirašius naują ketverių metų socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį, nuo 2023 metų apie 19 tūkst. socialinių darbuotojų – profesinių sąjungų narių – gaus apie 25 proc. didesnius atlyginimus, ilgės jų atostogos, vaikus auginantieji gaus papildomą laisvą dieną, žmonės turės ir kitų lengvatų.
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
M. Navickienė: dabar galėtume priimti apie 6–8 tūkst. Ukrainos pabėgėlių
Europai rengiantis priimti naują karo pabėgėlių iš Ukrainos srautą Lietuva dabar galėtų priimti apie 6–8 tūkst. ukrainiečių, o jei jų srautas būtų didesnis – iki 30 tūkst., sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
M. Navickienė: matoma tendencija, kad daug ukrainiečių nori grįžti į tėvynę
Verslas
DARBO RINKA
M. Navickienė: pernai daugėjo turinčių darbą žmonių, augo jų pajamos
Pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas Lietuvoje nesustabdė vidutinių pajamų augimo, be to, pernai daugėjo žmonių, turinčių darbą, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Aktualijos
COVID-19
M. Navickienė: svarstytume nemokėti ligos išmokų nesiskiepijantiems
Daliai verslo siūlant nemokėti nedarbo išmokų išeinantiems iš darbo nesiskiepijantiems darbuotojams, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad labiau būtų linkusi svarstyti nemokėti jiems ligos išmokų.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
M. Navickienė: didesnės pajamos turėtų sušvelninti kainų augimą
Kitų metų biudžete suplanuotas darbuotojų pajamų ir pensijų augimas turėtų didinti žmonių perkamąją galią ir kompensuoti kylančias kainas, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Aktualijos
NEDARBAS
Ekspertai: Užimtumo reformos kryptis gera, bet visiškai problemos neišspręs
Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius greičiau susirasti darbą, verslo atstovai ir ekonomistai sako, kad reformos kryptis yra gera – ji sumažins oficialų nedarbą, tačiau visiškai problemos neišspręs.
Aktualijos
NEDARBAS
M. Navickienė: du kartus atsisakius pasiūlymo dirbti, žmogus netektų bedarbio statuso
Valdžia ketina pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius susirasti darbą. Jei Vyriausybė ir Seimas pritars, darbo neturinčiam žmogui per pusmetį du kartus atsisakius pasiūlymo dirbti, jis netektų bedarbio statuso.
Aktualijos
VAKCINACIJA
M. Navickienė: 100 eurų išmokos už skiepą – ne iš didelio džiaugsmo
Vyriausybės Seimui teikiamos pataisos, leisiančios iki gruodžio suskubsiantiems pasiskiepyti nuo COVID-19 vyresniems nei 75 metų žmonėms skirti 100 eurų išmoką, nėra tobulos etine prasme, bet yra būtinos siekiant išsaugoti kuo daugiau senjorų gyvybių, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
ŽYMA
MONIKA NAVICKIENĖ